Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy silnik forum oraz strona SWiMP
@PiotrSz, @pawelek - częściowo udało się to zrobić. Najlepiej efekt widać mając otwarte różne wątki w osobnych kartach przeglądarki. Obserwując liste wątków w dzale jest jeszcze "po staremu": najpierw "Forum Dyskusyjne Domowych Winiarzy" a potem nazwa działu - ale to da rade jeszcze poprawić.
Odpowiedz
Jest spoko - o to mi chodziło :)
Odpowiedz
Dałoby radę zrobić tak, żeby po wpisaniu@login użytkownika, wyświetlało się powiadomienie tej osobie? Wg mnie jest to dobry pomysł ze względu na rozbudowane forum.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Chodzi Ci o takie coś, że jak pisząc posta np:

Cytat:Hej @grzechu, jak tam Twoje ostatnie winko?

to dostaniesz np. PW, że ktoś Cię wspomniał w tympoście? W sumie fajna funkcja ale to raczej funkcjonalność rozwojowa (czyli da się bez niej żyć :)); podobnie jak propozycja automatycznej zmniejszarki, którą zaproponował @Castleman. Po migracji spojrzeć jakie są możliwości wprowadzenia takiej funkcjonalności.

EDIT: edytowałem posta: poprawiłem wyświetlanie się cytatu
Odpowiedz
Albo wiadomość na PW, albo jakieś zwykłe powiadomienie, które gdzieś się pojawi. Tak jak teraz musiałem kliknąć w ten temat, żeby zobaczyć co napisałeś. Da się bez niej żyć, ale to może ułatwić te życie.

Grzegorz

Odpowiedz
Nie wiem czy to było, ale czy jest możliwość na forum przejścia do ostatniego nie przeczytanego posta ? Ponadto czy będzie możliwość korzystania z forum dla "Tapatalk" ?
Odpowiedz
(06-10-2015, 00:51)cianek napisał(a): Nie wiem czy to było, ale czy jest możliwość na forum przejścia do ostatniego nie przeczytanego posta ?
Było tutaj. Możesz potwierdzić czy działa?

(06-10-2015, 00:51)cianek napisał(a): Ponadto czy będzie możliwość korzystania z forum dla "Tapatalk" ?
Tapatalk jest zainstalowany - powinno działać. Musiałbys wyszukać forum w aplikacji. Czy mógłbyś, proszę, sprawdzić i dac znać czy działa?
Odpowiedz
Pod haslem wino nie znalazlem forum w aplikacji. Dopiero jak wpisalem haslo swimp forum sie pojawilo. Tak wiec dziala. Dzieki za info.
Odpowiedz
Będzie jakiś czas "0" gdzie to forum zostanie zamknięte (zablokowana możliwość pisania postów)?
Żeby dwóch nie przeglądać
Odpowiedz
(07-10-2015, 12:58)Raknor napisał(a): Będzie jakiś czas "0" gdzie to forum zostanie zamknięte (zablokowana możliwość pisania postów)?

Tak. Migracja będzie przeprowadzona w nocy i w tym czasie dostęp do forum będzie zablokowany. Później ze starego forum będzie przekierowanie na nowe.
Odpowiedz
Na nowym forum ukryta jest przede mną opcja pokaż nowe posty.
Odpowiedz
Musisz się zalogować, żeby zobaczyć link do najnowszych postów.
Odpowiedz
Może pozostawić tak jak na starym? Nie zawsze się chce lub może logować.
Odpowiedz
(07-10-2015, 15:19)tasmol napisał(a):
(07-10-2015, 12:58)Raknor napisał(a): Będzie jakiś czas "0" gdzie to forum zostanie zamknięte (zablokowana możliwość pisania postów)?

Tak. Migracja będzie przeprowadzona w nocy i w tym czasie dostęp do forum będzie zablokowany. Później ze starego forum będzie przekierowanie na nowe.

Tak więc czekam do migracji. Aktualnie na nowym forum przez tapatalk nic sie nie dzieje.
Odpowiedz
(07-10-2015, 16:26)cemik1 napisał(a): Może pozostawić tak jak na starym? Nie zawsze się chce lub może logować.
Popieram. "Ostatnie posty" (bez logowania) to moja ulubiona opcja na forum.
Odpowiedz
Na niektórych forach jest tak, że czytać posty mogą tylko zalogowani.
I moim zdaniem, tak powinno być.
Odpowiedz
Myślę, że określenie zakresu udostępnianych niezalogowanym/niezarejestrowanym zasobów powinno być przedmiotem odrębnej dyskusji.
Mi się np. od lat nie podoba udostępnianie wątków ze zlotami gdzie są dość osobiste rozmowy zlotowiczów oraz, przede wszystkim, zdjęcia.
Nie powinno być tak, że rejestracja/logowanie pozwala jedynie (no, tutaj prawie) pisać na forum.
Nie jestem zwolennikiem udostępniania wszystkich zasobów wyłącznie zarejestrowanym, ale 2-3 wątki kultowe z ważniejszych działów dla zachęty by wystarczyły dla "obcych".
Odpowiedz
Będąc niezalogowanym na pewno nie widać "hajd parku" ;)
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
(08-10-2015, 18:27)Banita napisał(a): Myślę, że określenie zakresu udostępnianych niezalogowanym/niezarejestrowanym zasobów powinno być przedmiotem odrębnej dyskusji.
Mi się np. od lat nie podoba udostępnianie wątków ze zlotami gdzie są dość osobiste rozmowy zlotowiczów oraz, przede wszystkim, zdjęcia.
Nie powinno być tak, że rejestracja/logowanie pozwala jedynie (no, tutaj prawie) pisać na forum.
Nie jestem zwolennikiem udostępniania wszystkich zasobów wyłącznie zarejestrowanym, ale 2-3 wątki kultowe z ważniejszych działów dla zachęty by wystarczyły dla "obcych".
W zasadzie nie jestem zwolennikiem podziałów ale tu akurat uważam, że dyskusja i określenie "praw dostępu do informacji" powinno być jasno określone. Wg mnie prywatne dyskusje nie powinny odbywać się na Forum - jest do tego PW oraz zwykła poczta , telefon oraz twarz w twarz przy kieliszku czy filiżance. Odnośnie fotografii - jako reportaże ze spotkań - tak! Niech "nowi" zobaczą, że te spotkania mają określoną ciepła atmosferę. Dobór zdjęć - moderatorzy! Poza tym myślę, że dla starszych stażem można spokojnie otworzyć "swojskie pogwarki" - topic do którego dostęp określi się w zależności od stażu. Alternatywnie można rozważać "rewolucję" i otwarcie dwu częściowego forum; 1/ dla "nowych", "obcych" etc. - wyłącznie porady, przepisy. 2/ dla "starych" dotychczasowy podział z modyfikacjami ( "techniczni" moderatorzy mają swój świat ) ; "Dyrekcja" i Członkowie drugi świat, pozostali świat trzeci.
 Jeżeli twierdzisz że zrobienie czegoś jest niemożliwe, nie przeszkadzaj osobie która to właśnie robi !
    Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie.

Odpowiedz
Można też dać przyciski do przerzucania stron. Nie tylko te liczbowe jak teraz, ale też coś w stylu "następna/poprzednia strona" i "początek/koniec". Przeglądając forum na telefonie, czasem wystarczy palec źle położyć i zła strona się otwiera.

Grzegorz

Odpowiedz
Kolejny pomysł- jakiś dział na pliki do pobrania. Nie trzeba będzie szukać w internecie żadnych programów lub dokumentów.

Grzegorz

Odpowiedz
A kiedy punkt 0 ma nastąpić?
Odpowiedz
Działa poprawnie ale jakoś tak powoli, dziwne?
Odpowiedz
(17-10-2015, 16:39)_Krzysztof_ napisał(a): A kiedy punkt 0 ma nastąpić?
Niebawem. :glowa_w_mur:
Odpowiedz
(08-10-2015, 16:16)PiotrSz napisał(a):
(07-10-2015, 16:26)cemik1 napisał(a): Może pozostawić tak jak na starym? Nie zawsze się chce lub może logować.
Popieram. "Ostatnie posty" (bez logowania) to moja ulubiona opcja na forum.
(08-10-2015, 16:37)drajla napisał(a): Na niektórych forach jest tak, że czytać posty mogą tylko zalogowani.
I moim zdaniem, tak powinno być.
etc.

Podsumowując: wygląda na to, że - choć zanosi się na to, że jednak forum nie będzie niedostępne dla niezalogowanych - to należy przynajmniej utrudnić im życie nie umieszczając przycisku "Ostatnie posty". Czy dobrze zrozumiałem?
Odpowiedz

Skocz do: