Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy silnik forum oraz strona SWiMP
Z tym że wszystko działa nieco się pośpieszyłem, linki w stopce rozsypały się.:glowa_w_mur:
Odpowiedz
Sztuczne robienie problemu, tam gdzie go nie ma.

Chcesz czytać, coś więcej na forum, niż tytuły działów, to musisz być zalogowany.
Nie chcesz, nikt cie wcale nie zmusza do bytności na tym forum.
Wolny kraj, ale jakieś zasady powinny być.

Takie ukrywanie swojej obecności, to jakieś chore i złe nawyki szpiclowania, jak za czasów minionych. Dziecinada.

Jestem, ale nie chcę być widoczny - tajne/ poufne / porąbane.

I niech nikt nie mówi, że mu się nie chce wcisnąć jednego klawisza więcej.

Bądźcie poważni.

Tak myślę, ale zrobicie jak chcecie.:wsciekly::wsciekly::wsciekly:
Odpowiedz
@drajla, mam szczęście, że urodziłem się kilka lat po upadku komuny, więc nie doświadczyłem "chorych i złych nawyków szpiclowania". Ale wydaje mi się, że chodziło o to, że czasem nie chce się komuś po prostu logować na forum(mnie często wywalało, jak korzystałem z nokii 500). Jeśli ktoś ma słaby Internet, to czasem naprawdę nie chce mu się wcisnąć jednego klawisza więcej.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
O to chodzi, żeby chciało się chcieć.
Można zmienić żonę, można i telefon itp. na taki, który będzie Ciebie słuchał.
Odpowiedz
Mam nowy telefon. Żony nie mam(żony się nie zmienia). Na nowym forum jest więcej klikania niż na tym.

Grzegorz

Odpowiedz
(18-10-2015, 14:30)drajla napisał(a): Sztuczne robienie problemu, tam gdzie go nie ma.

Chcesz czytać, coś więcej na forum, niż tytuły działów, to musisz być zalogowany.
Nie chcesz, nikt cie wcale nie zmusza do bytności na tym forum.
Wolny kraj, ale jakieś zasady powinny być.

Takie ukrywanie swojej obecności, to jakieś chore i złe nawyki szpiclowania, jak za czasów minionych. Dziecinada.

Jestem, ale nie chcę być widoczny - tajne/ poufne / porąbane.
No nie. Zdecydowanie się zagalopowałeś w swoich wnioskach i ewidentnie tymi sformułowaniami chcesz mnie obrazić.

Tymczasem mój powód jest po prostu właśnie taki:
(18-10-2015, 14:30)drajla napisał(a): I niech nikt nie mówi, że mu się nie chce wcisnąć jednego klawisza więcej.
i jeśli chcesz, możesz mnie nazwać co najwyżej leniem i o to się nie obrażę, ale nie życzę sobie porównywania mnie od szpicli z minionej epoki!

A moje pytanie bierze się po prostu stąd, że skoro forum najwyraźniej nie jest niedostępne dla osób niezalogowanych (poza paroma uzasadnionymi wątkami), to brak możliwości wyświetlenia ostatnich postów w żaden sposób nie ogranicza przecież dostępu do treści, a jedynie utrudnia życie osobom niezalogowanym. To chyba logiczne.

Oczywiście, jeżeli dyrekcja forum uzna (zapewne w efekcie dyskusji, o której wspomniał tata/banita), że dostęp do treści ma być zarezerwowany dla uczestników zalogowanych, to OK, jak to przyjmuję, i wtedy mój wniosek byłby oczywiście bezprzedmiotowy.

Ale skoro póki co najwyraźniej tak nie jest, to pytam: jakie jest uzasadnienie - inne niż utrudnianie korzystania z forum osobom niezalogowanym. Jeśli taki jest właśnie cel, to proszę o jasną odpowiedź, bez owijania w bawełnę i wtedy nie mam więcej pytań. Jeśli nie, to bardzo jestem ciekaw uzasadnienia. A jeśłi takiego nie ma, to ponawiam prośbę o przycisk "Ostatnie posty", jak to ma miejsce na tym forum.
Odpowiedz
Dobrze piszesz PiotrSz:brawo:
Odpowiedz
A co z moimi pomysłami? Przyciski do przełączania stron do przodu i do tyłu. Dział z plikami do pobrania.

Grzegorz

Odpowiedz
(18-10-2015, 19:21)PiotrSz napisał(a): Zdecydowanie się zagalopowałeś w swoich wnioskach i ewidentnie tymi sformułowaniami chcesz mnie obrazić.
Gdzieżbym miał, ja człek ze wsi, mieć nawet chęć, obrażania kogokolwiek, a szczególnie mieszkańca Królewskiego Miasta. Nic z tego.
A jeżeli poczułeś się urażony moimi słowami, to bardzo przeprasza.. OK?

Natomiast, to co napisałem jest moim ogólnym zdaniem dotyczącym naszego forum i zasad które, powinny być wprowadzone.
Z forum powinni korzystać tylko zalogowani, a tytuły tematów mogą być widoczne dla wszystkich.

Do zastanowienia i pewnej korekty jest też wiek użytkownika.
Forum jest dla pełnoletnich, ale nie wymaga się wypełnienia tego pola. Niektórzy wpisują bzdury, niektórzy wpisują jakąkolwiek datę, a inni to pole omijają.
To albo trzeba zlikwidować to pole, tylko co z oświadczeniem o pełnoletności, albo trzeba wymagać - przynajmniej roku urodzenia - żeby się do nas nikt nie czepiał.

Odpowiedz
(19-10-2015, 05:49)drajla napisał(a): A jeżeli poczułeś się urażony moimi słowami, to bardzo przeprasza.. OK?
OK.

(19-10-2015, 05:49)drajla napisał(a): Natomiast, to co napisałem jest moim ogólnym zdaniem dotyczącym naszego forum i zasad które, powinny być wprowadzone.
Z forum powinni korzystać tylko zalogowani, a tytuły tematów mogą być widoczne dla wszystkich.
W porządku i ja to rozumiem, ale to jest odrębna dyskusja. Tymczasem forum nie jest zamknięte, więc ponawiam moją prośbę o przycisk "Ostatnie posty", bo to bardzo wygodna opcja, gdy ktoś chce szybko (sic!) przewertować forum (chyba że są jeszcze jakieś przeciwwskazania, o których nie wiem, np. techniczne?).

(19-10-2015, 05:49)drajla napisał(a): Do zastanowienia i pewnej korekty jest też wiek użytkownika.
Forum jest dla pełnoletnich, ale nie wymaga się wypełnienia tego pola. Niektórzy wpisują bzdury, niektórzy wpisują jakąkolwiek datę, a inni to pole omijają.
To albo trzeba zlikwidować to pole, tylko co z oświadczeniem o pełnoletności, albo trzeba wymagać - przynajmniej roku urodzenia - żeby się do nas nikt nie czepiał.
I to jest na przykład jakiś argument w dyskusji nad zamknięciem forum dla osób niezalogowanych.
Odpowiedz
(18-10-2015, 14:19)Reynevan napisał(a): Z tym że wszystko działa nieco się pośpieszyłem, linki w stopce rozsypały się.:glowa_w_mur:
Poprawka zrobiona. Jest lepiej?

(18-10-2015, 16:55)_Krzysztof_ napisał(a): A mi i tak się nie mieści całe forum na ekranie. Muszę przewijać na 7 calowym jakieś 10 cm.
Same forum i przycisk 'pomoc' , ale za to zdjęcie i rss jest ok.
Użytkownicy telefonów i mniejszych tabletów będą musieli z tym żyć, przynajmniej przez jakiś czas. Może uda się poprawić sytuację by na mniejszych tabletach się lepiej wyświetlało. Polecam wypróbować Tapatalk.

(18-10-2015, 23:12)grzechu napisał(a): A co z moimi pomysłami? Przyciski do przełączania stron do przodu i do tyłu.
Użytkownicy telefonów i tabletów - jak wyżej w odpowiedzi na post kolegi _Krzysztof_.
@grzechu - jak przeglądasz wątek wielostronicowy to są tam już przyciski "Wstecz" i "Dalej".

(19-10-2015, 07:18)PiotrSz napisał(a): ...więc ponawiam moją prośbę o przycisk "Ostatnie posty", bo to bardzo wygodna opcja, gdy ktoś chce szybko (sic!) przewertować forum (chyba że są jeszcze jakieś przeciwwskazania, o których nie wiem, np. techniczne?).
Twórcy nowego silnika założyli, że użytkownik musi być zalogowanym by mógł korzystać z przycisku "Ostatnie posty".
Mimo to, udało się dodać przycisk dla niezlogowanych użytkowników.
Odpowiedz
(21-10-2015, 13:22)witas napisał(a): Twórcy nowego silnika założyli, że użytkownik musi być zalogowanym by mógł korzystać z przycisku "Ostatnie posty".
Mimo to, udało się dodać przycisk dla niezlogowanych użytkowników.
Szacun. Dzięki :)
Odpowiedz
Ja w kwestii estetyki.
Moim zdaniem nowej stronie przydałaby się nowa / lepsza szata graficzna. Wordpress (którego bardzo lubię i gratuluję dobrego wyboru CMS'a) ma wiele znakomitych tematów. Ten którego wykorzystaliście nie jest zły i już na domyślnych ustawieniach jest o wiele ładniejszy i bardziej elegancki niż obecnie. Ja wiem że człowieka aż kusi żeby po swojemu dopasowywać temat, bawić się w kolorki i czcionki, ale weźcie pod uwagę dwie rzeczy:
1. Twórcy tematu włożyli wiele pracy (lub zlecili grafikowi) w opracowanie domyślnego szablonu. Zależy im na tym aby był jak najbardziej atrakcyjny bo to zwiększa sprzedaż. Tak więc zmiany należy wprowadzać z dużym wyczuciem.
2. Projektowanie wizualne stron wymaga trochę wiedzy, doświadczenia i znajomości współczesnych trendów w tej dziedzinie.

Najbardziej negatywne wrażenie wywołuje tonacja kolorystyczna oraz czcionki.
- Za mało jest światła na tej stronie, sprawia wrażenie ciężkiej. Więcej kontrastów i odważniejszych zestawień kolorystycznych mogłoby ja ożywić. Nawet jeśli szary musi być dominantą (musi?) na tej stronie to można go tak zakomponować żeby nie przytłaczał i nie nudził.
- Jeśli chodzi o czcionki to koniecznie trzeba dobrać czcionkę z polskimi znakami, te automatyczne podmianki polskich liter strasznie irytują. Po za tym cienie to nie jest dobry pomysł, lepiej zmienić kolor.
- Przydało by się dotłumaczyć "read more" "older entries" i t.p.,
- Animacja w menu raczej irytuje niż fascynuje, ale to już drobiazg, zapewne narzucony przez temat.
Odpowiedz
Kiedy będzie "odpalony" nowy silnik????
Można już?????????
Odpowiedz
To jeszcze jedna próba.

Kiedy wypadnie godzina 0? Bo pisanie czegoś w rodzaju "w krótce, może kiedyś, jak będzie to będzie" chyba nikogo nie satysfakcjonuje.

Są możliwe jakieś zmiany w regulaminie forum?

Grzegorz

Odpowiedz
Jesteśmy niestety uzależnieni od jednego ludzkiego czynnika. Migrację można by już przeprowadzić ale nie chcemy stracić załączników zamieszczonych na forum. W listopadzie istnieje szansa na uruchomienie nmowego silnika.
Odpowiedz
Witam
A, stary silnik- będzie istniał dalej? Może do kosza pójdzie, lub muzeum. Mnie stary silnik odpowiada najlepiej, wszystko znajdę a, na nowym się gubię! ;)

Pozdr/Gliwice+4/km..

Eugen
Odpowiedz
(12-11-2015, 19:11)Piter24 napisał(a): ...ostatni wpis z 10 Października :(

To jest forum testowe:)
Odpowiedz
(11-11-2015, 08:21)drajla napisał(a): Kiedy będzie "odpalony" nowy silnik????
Można już?????????
@Witas - ponawiam pytania.
Odpowiedz
@Drajla - tak jak napisał wczesniej @tasmol:

(11-11-2015, 16:06)tasmol napisał(a): W listopadzie istnieje szansa na uruchomienie nmowego silnika.

Uściślę tylko, że chodzi o końcówkę listopada, w najgorszym przypadku poczatek grudnia. Prosze jeszcze o trochę cierpliwości.
Odpowiedz
No, to ok.
Odpowiedz
Chłopaki - spokojnie. Jak będzie to będzie. Jedno jest pewne - powoli się robi i widać, że teraz na gadaniu się nie skończy.
Jeszcze trochę "pieszczot" i się doczekamy.
Nie ważne czy na Andrzejki, Mikołaja czy Dziadka Mroza, ale jak na Nowy Rok nie będzie to już się wqrzę na poważnie ;););).
Odpowiedz
Grzesiu i tak wszystkie bzdury i offtopy pisane w tym wątku a nie związane z tematem wylądują w forumowym śmietniku.

Odpowiedz
W tym wątku:
Na nowym forum nie wyświetla mi wszystkiego na moim telefonie.
Proponuję tylko dobrą datę przejścia na nowe forum.
Proponuję zmiany w regulaminie.
Dałoby radę zrobić shoutbox? Wielu z was nie widziałoby co piszę, więc moglibyście odpocząć. Chociaż taki sam efekt będzie jeśli usunę konto.

Grzegorz

Odpowiedz
(03-11-2015, 22:36)Winter napisał(a): - Jeśli chodzi o czcionki to koniecznie trzeba dobrać czcionkę z polskimi znakami, te automatyczne podmianki polskich liter strasznie irytują.
...
- Przydało by się dotłumaczyć "read more" "older entries" i t.p.,
Poprawione.
Odpowiedz

Skocz do: