Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OŚWIADCZENIE ZARZĄDU
#1
OŚWIADCZENIE ZARZĄDU SWiMP

I. W związku z ostatnimi wydarzeniami na Forum http://www.wino.org.pl, którego właścicielem jest Stowarzyszenie Winiarzy i Miodosytników Polskich (dalej SWiMP) informujemy, że ograniczenie dostępu niektórych użytkowników forum miało związek z ich działalnością i przynależnością do Stowarzyszenia. Ostatnie działanie kilku członków SWiMP stoją w jaskrawej sprzeczności z podstawowymi postanowieniami Statutu Stowarzyszenia, w szczególności z:

§ 8 p. 2 pp. l). „Realizując zamierzone cele Stowarzyszenie:
l) dba o wysoki poziom etyczny członków...”
§ 12 „Do obowiązków członków zwyczajnych należy:
a) przestrzeganie postanowień statutu oraz uchwał władz Stowarzyszenia..."

Działania, o których mowa polegały na:
- obraźliwych wypowiedziach w stosunku do innych członków Stowarzyszenia;
- lekceważącym stosunku do prac i osiągnięć Stowarzyszenia;
- obraźliwych wypowiedziach szkalujących władze SWiMP, w tym Zarząd i Sąd Koleżeński,
- bezzasadnych pomówieniach władz SWiMP i poszczególnych jego członków o działanie na szkodę Stowarzyszenia.

Zarząd był zmuszony podjąć decyzję o zawieszeniu członkostwa w SWiMP członków działających na jego szkodę oraz o ograniczeniu ich dostępu do forum dyskusyjnego.

II. W związku z napływającymi do nas informacjami o tworzonym właśnie Stowarzyszeniu pod nazwą „Konfraternia” Zarząd SWiMP oświadcza:

1. SWiMP nie jest związane w żaden sposób z powstającym Stowarzyszeniem o nazwie „Konfraternia” – właścicielem strony internetowej „Konfraterni” jest prywatna osoba fizyczna.
2. Fakt, że część organizatorów „Konfraterni” jest członkami SWiMP nie może w żaden sposób rzutować na SWiMP i jego dobre imię.
3. „Konfraternia”, zgodnie z zapisami w projekcie statutu, będzie organizacją biznesową, będzie prowadzić działalność gospodarczą i wspierać rozwój prywatnych firm. SWiMP nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania komercyjne i operacje finansowe „Konfraterni”. Podkreślamy szczególnie tę część oświadczenia ze względu na jej wagę - zgodnie z projektem statutu „Konfraterni”, jej członkowie założyciele są nieusuwalni z organizacji, tak więc nawet najwyższa władza organizacji – Walne Zgromadzenie Członków w przyszłości będzie zupełnie bezsilne wobec kilku jej założycieli.
Zarząd SWiMP
Prezes: Rafał Wesołowski
Vice Prezes: Maciej Zasławski
Vice Prezes: Maciej Sierpiński
Sekretarz: Danuta Bartosz-Czuba
Skarbnik: Grzegorz PlantosSkocz do: