Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opinie , wady i zalety korków syntetycznych.
Cytat:Wysłane przez Reynevan
ale ich stosowanie to dla mnie mało romantyczne podejście do wina, odzieranie go z pewnej mitycznej otoczki, jednym słowem krok w stronę bele jakiej wszechobecnej komerchy może i ekonomicznie uzasadnionej ale nieludzkiej.

O jeny ale mnie wzięło????

Reynevan - BRACIE ! .........................
zdaje sie czujesz spłycanie naszego marnego żywota ..
zamiast jakość -"jakoś otrzymujemy "- dostajemy 90% tego co chcieliśmy - drzem z bierdonki zamiast z truskawek ,meble z plastiku zamiast z drewna , elektronika z chin zamiast z fabryki ......szkoda gadać...........

przyznaję się wam wszystkim -chciałem kupić plasticzane korki ale żona dała mi ultimatum -jak zakorkujesz plastikem to ja tym winem umyję samochód........

słowa niecenzuralne ciskane przez moją lepszą połowę pominąłem wszak Skrzych ma mnie na oku :diabelek:

chyba kazdemu z nas potrzebny jest czasem zawór bezpieczeństwa w osobie LP by Życie było Życiem a nie pędem by dogonić dziś to co ma nastąpić pojutrze ...
Odpowiedz
I brawo Żony Twojej :brawo: Plastikowym korkom w tym wątku mówimy zdecydowane NIE !!!!
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez DarekM
Teraz nikt już Ci się nie przyzna do nieromantyczności.

A koniec świata za 6 lat, chyba że Bóg nie da.

emm, Euro 2012 ?!
Odpowiedz
juz w innym wątku napisałam co myśle o syntetykach więc tylko wkleje to samo

[Kiedyś niechcący zamówiłam w sklepie internetowym korki sztuczne (ot nie doczytałam). Są beznadziejne, po krótkotrwałym zalaniu wrzątkiem nie chcą wchodzić do butelek (a mam zwykłą korkownicę ręczną) a po dłuższym może i wchodzą, ale sie topią. Tak, że korek zmniejsza swoją objętość bezpowrotnie i nie zatyka całej szyjki. Po korkowaniu 10 butelek przeciekało, więc szybko wymieniłam na stericorki, reszta, na której nie było widać przecieków poszła do piwnicy w pozycje leżącą. Po miesiącu okazało sie, że jedna tamte tez przeciekały, tylko nie tak bardzo, a objawiało sie to tym, że na kazdym korku zrobiła sie z wierzchu pleśń. W sumie na 22 butelki tylko jeden korek sztuczny nie przeciekał]

dodam tylko, że korki były z browamatora
Odpowiedz
Odświeżę temat, bo znalazłem informacje o nowych korkach z tworzywa.

Poniżej cały tekst:

Firma Zork Pty. Ltd. (http://www.zork.com.au) promuje nowe innowacyjne zamkniecie do butelek z winem. Wydaje się że może być ono groźnym konkurentem dla typowych korków wykonanych z klasycznego korka oraz korków syntetycznych z tworzyw porowanych.
Dobre wino to wino zamknięte szczelnym naturalnym korkiem. Korki klasyczne do wina wytwarza się z kory dębu korkowego. Dąb ten rośnie nad Morzem Śródziemnym i w Azji Mniejszej (Bliski Wschód). Największymi producentami korków są: Hiszpania, Portugalia, Francja, Maroko i Tunezja. Kora nadaje się do produkcji korków dopiero gdy drzewo osiąga wiek 40 - 45 lat. Młoda kora ma zbyt wiele otworów i zdarzają się w niej przerosty drewna - co ma wpływ na szczelność korka.

Wskutek rozwoju technologii tworzyw możliwe jest obecnie zastępowanie korka naturalnego korkami syntetycznymi z tworzyw. Oczywiście dla win z tzw. "wyższej półki", dla koneserów i znawców win zastosowanie tworzyw jest niedopuszczalne. Mimo to zwykli konsumenci przyzwyczaili się już w zasadzie do korków wykonanych z porowanych tworzyw. Producenci oferują ciągle nowe rozwiązania w tym zakresie. Firma Zork Pty. Ltd. proponuje np. nowe innowacyjne rozwiązanie, którego idea odbiega zdecydowanie od klasycznego zamknięcia butelki z winem.

Nowe zamknięcie jest łatwe do otwierania. Umożliwia również powtórne zamykanie bez utraty szczelności. Plusy nowego korka to duże walory estetyczne, innowacyjne działanie i możliwość nadruku. "

Tu dwa linki do strony producenta z filmikiem:

http://www.zork.com.au/products-sparkling-wine.html

http://www.zork.com.au/products-still-wine.html

Ciekawe rozwiązanie;)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
I jeszcze części składowe korka

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dla mnie wygląda to troche jak zatyczka do jabcoka z owijką.
Nie umiejszam walorom użytkowym tego korka, bo z pewnością jest szczelny i praktyczny, ale estetycznie to klapa.... no i poza tym jakoś nie wydaje mi się, żeby takie zamknięcie było opłacalne gdy trzeba rocznie te 200-300 butelek zatkać. :kwasny:
Odpowiedz
A czy wino ma możliwość "oddychania " przez to ustrojstwo ?
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Beznicki
A czy wino ma możliwość "oddychania " przeto ustrojstwo ?

Śmiem wątpić.
Ale.... jak mnie uświadomiła Pani w winnicy Enrique Mendoza, wino przez korek nie ma oddychać. Wino ma być korkiem szczelnie zatkane :)

Skocz do: