Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostrzeżenia
Wraz z przeniesieniem na nowy "silnik" na forum pojawił się system ostrzeżeń.

Ponieważ to nowe narzędzie podaję obowiązujący "poziom ostrzeżeń"

50% - Moderowane nowe posty przez 2 dni
70% - Odbiera możliwość pisania postów przez 1 tydzień
100% - Przenosi do grupy zbanowanych (Bann) przez 1 miesiąc

Podstawowe ostrzeżenia jakie mogą zostać przyznane przez moderatorów to:

Uwaga - 20% - znika po miesiącu
Ponowna uwaga - 50% - znika po dwóch miesiącach.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Myślę, że ten miesiąc za 100% zbyt restrycyjnie wygląda przy 2 dniowym moderowaniu nowych postów za 50% ponieważ:
1 - wszystkie nowe posty są i tak moderowane, czyli "szczególna opieka moderatorska" przez 2 tygodnie za 50% była by bardziej adekwatna,
2 - przy zachowaniu 2 tygodniowej opieki moderatorskiej jak zaproponowałem w pkt 1 pozostałe rystrykcje jawią mi się bardziej sprawiedliwe.

PS. Różnica pomiędzy banem, a odebraniem możliwości pisania nowych postów jakaś jest? PW? Jeśłi jest to za 70% może jednak 2 tygodnie? Jeśli nie ma to może też 2 tygodnie.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
System ostrzeżeń będzie rozwijany tak aby moderatorzy mogli elastycznie z niego korzystać.

(13-06-2016, 20:13)tata1959 napisał(a): PS. Różnica pomiędzy banem, a odebraniem możliwości pisania nowych postów jakaś jest? PW? Jeśłi jest to za 70% może jednak 2 tygodnie? Jeśli nie ma to może też 2 tygodnie.

Tak. Jest różnica. Można czytać PW.
Odpowiedz
Wojtuś, elastycznie znaczy jak? Do każdego inna miara? Czepiam się słowa, ale ono jakoś mało precyzyjnie mi tu brzmi.
Jest system ostrzeżeń, który podał Paweł i koniec. Wniosłem uwagi, ale niezależnie czy będą one uzwględnione czy nie system jest do stosowania i jakoś miejsca na elastyczność tutaj nie widzę.
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Ban blokuje wszystko.
Dwa dni to proforma, jak ktoś nie zrozumie dlaczego dostał ostrzeżenie do czy dwa dni, czy dwa tygodnie tego nie zmieni.

Poziomy zostały omówione przez Moderatorów i na razie nie będą zmienione, temat jest tylko informacyjny.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Nie żebym się wtrącał, ale jak dostałem ostatnio bana, to:
-poziom ostrzeżeń się nie zmieniał
-nie mogłem czytać PW,
-nie mogłem korzystać z czatu(co na forum było najgorsze).

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Ok, skoro informacyjny to wystarczy pierwszy post i kłódka żeby bezsensownych/bezprodktywnych "dyskusjów" nie prowadzić, chociaż skoro proforma to jaki sens wprowadzać?
Grzechu - banika złapałeś przed Walnym ;)

Odpowiedz
(13-06-2016, 20:28)grzechu napisał(a): Nie żebym się wtrącał, ale jak dostałem ostatnio bana, to:
-poziom ostrzeżeń się nie zmieniał
-nie mogłem czytać PW,
-nie mogłem korzystać z czatu(co na forum było najgorsze).

Bo dostałeś bana z urzędu. Bez ostrzeżenia.
Odpowiedz
Dlatego nie mogłem korzystać z PW? Dzięki. Dobrze wiedzieć :D.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Każdy Moderator może dowolnie przyznać % ostrzeżeń.
Uwaga i Ponowna uwaga to tylko dwa sztywno zapisane progi dla ułatwienia Moderatorom pracy. Jeśli Moderator uzna za stosowne może od razu dać od 10 do 100%.
Czyli może dać Banna od razu bez stopniowania Ostrzeżeń.

Edycja

Tematu nie zamykałem bo chętnie wysłucham konstruktywne uwagi.
Pozdrawiam, Paweł

Odpowiedz
(13-06-2016, 20:36)Boullii napisał(a): Jeśli Moderator uzna za stosowne może od razu dać od 10 do 100%.
Czyli może dać Banna od razu bez stopniowania Ostrzeżeń.

Osobiście uważam że taka decyzja jest nietrafiona. Zawsze powinna być decyzja kolektywna a nie jednoosobowa. Oczywiście mówię o 100% zabanowaniu użytkownika.
Jak moderator wstanie lewa nogą z łóżka rano lub zje za słoną zupę to może być bardziej drażliwy :) w kilku można mu wybić z głowy głupie pomysły pochopnego banowania.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Moderatorzy zostali wybrani i "obdarowani" zaufaniem. Nie ma sensu komuś ufać i równocześnie kontrolować każdą decyzję. Liczymy, że moderatorzy swoje obowiązki będą wykonywać rzetelnie i bezstronnie.
W przypadku "wstania lewą nogą" i rozdawania Banów na lewo i prawo śmiem sądzić, że reszta administracji szybko i skutecznie wyjaśni sprawę.
Pozdrawiam, Paweł

Odpowiedz
Właśnie to ........"rzetelnie"............"bezstronnie" .........."z zaufaniem"......wyszło podczas zbanowania Gogera, gdzie sami przyznaliście że dostał go przy okazji.
Ale ...........to wasza piaskownica i wasze zabawki.

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
To było przed Walnym. Teraz są ustalenia i jasne kryteria. Moderatorzy też poddawani będą kontroli.
TEQUILA jesteś od dawna na forum i wiesz, że bany nie są rozdawane na lewo i prawo. Jakoś Ty nigdy nie miałeś problemów:)
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
Krzysztof chcieliście uwagi do tematu więc zasugerowałem co myślę.

(13-06-2016, 20:36)Boullii napisał(a): Tematu nie zamykałem bo chętnie wysłucham konstruktywne uwagi.

Nadal uważam że jedna osoba nie powinna mieć możliwości banowania.

Odpowiedz
Po to wątek jest otwarty by dyskutować. Zgadzam się z Twoją opinią. Też uważam, że jedna osoba nie powinna tego robić. Nie dotyczy to oczywiście ewidentnych przypadków. Na szczęście fakt banowania jest bardzo często omawiany.
Krzysztof

Odpowiedz
Albo sejmik dyrekcyjny i morze piany przed podjęciem decyzji, albo mod podejmuje decyzję, a jak ktoś sie czuje pokrzywdzony to może pisać email do Zarządu. Króko i sprawnie bo jak sie zaczną sejmiki nad każdą bzdurą to subforum dyrekcyjne przerośnie forum właściwe.
Ponadto jest po nowemu, za rok ocena modów, więc dajmy SWiMP-owi czas na dokonanie oceny z perspektywy czasu jak nowy system działa i na naniesienie korekt.

Odpowiedz
Wszystko jest tak jak Heniu piszesz.
Podkreślam po raz kolejny: banowanie jest ostatecznością. Na tym forum bany nie były i nie są rozdawane na lewo i prawo. Osoby korzystające z forum zgodnie z jego Regulaminowym przeznaczeniem nie mają się czego obawiać. Niezadowoleni byli, są i będą. Ale "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził".
Krzysztof

Odpowiedz
Powie mi ktoś za co dostałem ostrzeżenie(a)?
Odpowiedz
(20-06-2016, 10:00)kapitan napisał(a): Powie mi ktoś za co dostałem ostrzeżenie(a)?

Ostrzeżenie dostałeś za edycję notatki moderatora oraz za ciągłe wycieczki osobiste, które prowadzą do niepotrzebnych kłótni. 
Edit. Za merytoryczne posty na pewno nie dostałbyś ostrzeżenia.
Odpowiedz
Witam,
Poprosiłbym moderatora, o napisanie mi PW z informacją za co dostałem bana. Nie na forum publicznym, bo nie ma co śmiecić. Nie mniej jednak na prawdę, nie wiem za co ów ban został przyznany.

Mikael

Część posta usunąłem. Błędy poprawiłem.
Administrator
Odpowiedz
Zapewne za pisownię. Maile Moderatorów to ich prywatna sprawa, masz mail kontaktowy do Zarządu SWiMP i tam można kierować wszelkie uwagi.
Pozdrawiam, Paweł

Odpowiedz
Mikael poradził sobie i napisał maila, który trafił do mnie; dalej sprawa już była prowadzona przez email.
Mikael otrzymał od operatora adres IP, który okazał się zbanowanym przez nasz silnik z powodu spamu. W efekcie czego konto Mikaela było automatycznie zbanowane przez krótki okres. Adres IP został wykreślony z listy i problem już nie powinien się powtórzyć. Aczkolwiek jest racją, że komunikat wyświetlany przez silnik (w przypadku bana na adres IP) jest niejasny, a zakładka "Kontakt" jest niedostępna w takim przypadku - przydałaby się tutaj poprawka.
Odpowiedz
Mikael, w logach widzę, że otrzymałeś ostrzeżenie za pisownię.

Przypominam, że to nie jest miejsce na polemikę.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Skocz do: