Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyta ażurowa
Po budowie domu teściów została im taka płyta ażurowa https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/...szara.html

Myślę, czy nie użyć jej w swoim ogrodzie. Jakie macie pomysły na jej zastosowanie? Może być w formie alejki do miejsca, w którym stoją meble ogrodowe?
Odpowiedz
Możesz taką alejkę zrobić.
Możesz też sobie wokół ogrodzenia poukładać. Tzn. od wewnętrznej strony działki.
Są różne opcje. Poszukaj w grafice Google, może znajdziesz tam jakieś inspiracje.
Nie wiadomo ile masz tych płyt. Nie wiadomo ile blg początkowego. Nie wiadomo jak duża ma być alejka lub coś innego.

Jak zobaczyłem tytuł wątku i zobaczyłem, że to ktoś nowy takie coś wstawił, to pierwszą moją myślą była reklama. Ale jak zobaczyłem o co chodzi, to doszedłem do wniosku, że jest to zwykłe pytania. Bo w jakim celu ktokolwiek chciałby reklamować castodramę? Z akcesoriów winiarskich u nich chwalę sobie korki do balonów.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Co do zastosowań takich płyt w ogrodzie.
Jest ich mnóstwo. Widziałem kilka, które osobiście mi się podobały.

Alejki wyłożone płytą + trawa w nich (dobry sposób na wiazdy i dojścia przy obfitych deszczach).
Skarpy, by ziemia nie spływała + trawa (może być utrudnione koszenie).
Miejsce pod stoliki (na lekkim podwyższeniu)+ żwir jako drenaż.
U kogoś widziałem z takich płyt zbudowaną ściankę osłaniającą (chyba zbiornik na wodę) + wino bluszcz (lub inne pnącze), dla którego ta ścianka była formą pergoli.

Zastosowań tyle co pomysłów.
To jest moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać. 
Odpowiedz
Na podjazd to mi się średnio widzi, zresztą podjazd już mam z kostki brukowej i ani myślę go rozbierać :P Pod meblami? To się mogą meble chwiać, chyba. Wydaje mi się, że nie pozostaje nic innego jak właśnie taka ścieżka do pewnego miejsca w ogrodzie. W sumie teraz będziemy robić też osobne miejsce na ognisko z ławeczkami, to może tam akurat by to spasowało. Szkoda się tego pozbyć, google grafika nic ciekawego nie podpowiada, też same podjazdy.
Odpowiedz
Bo do podjazdów jest to coś stworzone. W zależności od ilości materiału, miejsca w ogrodzie, można różnie to zastosować.

Pod meblami może się chwiać lecz nie musi. Jak się da odpowiednią podsypkę + stabilnie (równo) ułoży, a w oczka wsypie piasek/żwir, można pod spód dać geowłókninę, to można uzyskać stabilną równą powierzchnię, na której będą stały meble, a przez piasek/żwir/agrowłókninę uzyska się drenaż, przez który deszcz przeleci przez co nie będą meble stać w wodzie.
To jest moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać. 
Odpowiedz
No cóż, dzięki za podpowiedzi. Wykorzystam to na pewno do tej alejki i może pomyślę nad tym, aby dać je pod meble. Tej wiosny robimy generalne przemeblowanie w ogrodzie i nie wiadomo, co nam jeszcze wpadnie do głowy :D Ale już pomału układam to sobie w głowie.
Odpowiedz
Na wierzch kładziesz szybę i masz małe szklarenki, i w każdym okienku akurat po jednej rzodkiewce się zmieści :)
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Połóż sobie te płyty jedna-na-drugiej...
Uzyskasz stabilny stojak na grabie, motykę, wędkę i oszczep.

;)

Skocz do: