Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze w życiu etykiety
W tym roku los obdarzył mnie urodzajem winogronów, jednocześnie nie było chętnych na ich zjedzenie. Dzięki temu powstało wino. Kupiłem nowe butelki, więc postanowiłem wykonać jeszcze etykiety do nich w programie WORD:)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Pokombinował bym z tłem bo to wygląda jakby te grona leżały na desce nieoheblowanej.
I może z czcionką inną.
Odpowiedz
Kolor i rodzaj czcionki mi nie odpowiada. Gdyby tło zrobić w kolorze drewna dębu, a czcionka czarna to wyglądało by jak litery wypalone w drewnie. Znacznie lepiej niż kolor niebieski na kawałku forniru.
Układ lepiej jakby był klasyczny tzn. 750 ml i zaw. alk. w lewym dolnym rogu, a datę (lepiej w skrócie 12.2011) w prawym dolnym rogu. Poza tym pomysł niezły ;)

Maciej
Odpowiedz
Również zgadzam się odnoście napisów. Kolor taki ni w ząb nie pasuje, wręcz drażni.
W sumie pomysł ok. Ale wart jeszcze jakiegoś szlifu - może jakaś ramka? Wydzielone tło w jakiś owal? Nie wiem, ale coś bym jeszcze pokombinował osobiście.
Pomysł z kiścią i drewnem jest OK.
Odpowiedz
Dziękuję za rady. Postaram się w ciągu 1-2 dni poprawić tą etykietę.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Próbowałem wstawić obramowanie w GIMPie, ale bardzo ciężko to uzyskać jak się "bawi" z programem kilkanaście minut.
Skorzystałem jednak z pewnych opcji programu, które nadały obrazowi nutkę dekadencji:)
Ogólnie etykieta mi się podoba. Jedyną rzeczą, którą bym zmienił to zwiększenie czcionki przy objętości i zawartości alkoholu.
Odpowiedz
Moje uwagi, ta nowa dużo lepsza jednak:
-wywaliłbym "Grudzień", zostaw 2011 tylko. Grudzień to data nastawienia? butelkowania? Czy robiłeś inne wino w listopadzie by je jakoś rozróżniać?

-pozbyłbym się pojemności. Odbiorcy to raczej niezbyt będzie interesować, flaszka jak flaszka, producenci podają bo muszą. My mamy dowolność.

-ok 12% nieczytelne. Napewno pozbyłbym się "ok". Wg mnie określenie mocy jest pewnym wyznacznikiem (słabe, normalne, mocne), wiec tak samo jak z pojemnością, jak będzie 11,5 albo 12,5 to nikt nie będzie miał za złe.

Poza tym nie upychałbym napisów z prawej. tylko z góry i dołu.

-Ramka, dobrze jakby okalala całą etykietę, taka "wypukłość" nie wygląda za dobrze.

- Zastanowiłbym się nad tym czy tekst na górze i dole puszczać po łuku. Ewentualnie to na dole wygiąć do dołu.

Jednak to Twoja etykieta, a moje tylko uwagi, więc zrobisz jak uważasz;)

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Dodałem informacje, że wino było butelkowane w grudniu: butelkowane grudzień 2011, objętość i procentowy udział alkoholu usunąłem. W obecnej formie wydrukuje. Wiem, że nie jest to jakaś super etykieta, ale od czegoś trzeba zacząć.
Jednak ciągle byłem niezadowolony i postanowiłem zwiększyć kontrast. Teraz wszystkie literki są czytelne, a efekt postarzania wygląda naprawdę super.
Dla porównania zostawiłem oba pliki, pierwszy przed zmianą, a drugi po.

Skocz do: