Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy Zlot Rzeszowski
a tu ktoś mi wyrwał aparat i zrobił komuś zdjęcie ale komu?:niewiem::fajka:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
pozdrawiam wszystkich uczestników i do następnego spotkania :pijemy:
Odpowiedz
Bardzo dziękuję wszystkim osobom które pojawiły sie na zlocie.
Zlocik był niezwykle udany . Poziom trunków bardzo wysoki (także procentowo :jezor: ). Jak już napisał Alekor forumowiczów było 4. W ostatniej chwili zrezygnował Flesz ale zdążył podać swoje wyroby.
Teraz zacytuję jego słowa ........." nie będę mógł przyjść ale postaram sie podrzucić próbki do degustacji ".............
Owe próbki okazały sie 10 półlitrowymi butelkami destylatów ( podobno nie miał mniejszych butelek :jezor: )przy których Polmosy mogły by co najwyżej myć flaszki dla Flesza.
Zostało tego sporo i zaczekają w sejfie pod zamknięciem na kolejne wspólne spotkanie.
Co utkwiło mi w pamięci szczególnie ?
Wino z białych porzeczek nieforumowego Wojtka - świetny orzeźwiający trunek na upalne dni i wieczory .
Śliwowica Flesza o mocy 70% przy której wyroby z Łącka ( te które miałem okazję wcześniej degustować ) wysiadają w przedbiegach.
Wino wiśniowe Bili w wersji mocnej - słodkiej .
Wino "Złota Reneta " Skyberta o pięknej barwie które choć z jabłek mocno podchodziło pod winogrona co było jego plusem .
Miód "Wiśniak Alekora " który na zlocie Oleśnica 2008 zgarnie złoty medal.

O swoich wyrobach przez skromność wrodzoną nie wspomnę :big:

Wysiadły mi baterie w aparacie , dlatego z mojej strony niestety nie będzie fotek .

Mam nadzieję ,że na zlocie nr 2 spotkamy się w większym gronie.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Megana
alekor, może ja dziś czepiam się wszystkiego, co zazwyczaj traktuję bardziej cierpliwie... ale nie wiesz, co nam po fotkach kompletnie nieopisanych? :chytry:
W imieniu ogółu domagam się porządnego, natychmiastowego podpisania!!!
Fotki kiełbasek możesz nie opisywać :P
Sorry,zdjęcia już opisane:)
Odpowiedz
Tequili i Alekorowi podziękowania za zorganizowanie spotkania. Mam nadzieję że było pierwszym i nie ostatnim. Mała errata do tego co napisał Tequilla:
"Co utkwiło mi w pamięci szczególnie.....
Wino wiśniowe Bili w wersji mocnej - słodkiej ."
Pomyliły sie trunki albo producenci (mam nadzieję że to pierwsze) - moje to była czarna porzeczka.:D
Ilość zaprezentowanych i degustowanych wyrobów tłumaczy wiele :pijemy:

Pozdrawiam i do obaczyska:spoko::polewam:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez bila
Pomyliły sie trunki albo producenci (mam nadzieję że to pierwsze) - moje to była czarna porzeczka.:D

Zbyszek wino było bardzo zacne , ja bym sie w ciemno do niego przyznawał :big:
Skoro Twoje było z czarnej porzeczki to mam podejrzenia ,że nie było otwierane i zostało w skrzynce z destylatami flesza .

Cytat:Wysłane przez bila
Ilość zaprezentowanych i degustowanych wyrobów tłumaczy wiele :pijemy:

Tego się nie wypieram . Pewnie to było przyczyną pomyłki .

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez TEQUILA
Skoro Twoje było z czarnej porzeczki to mam podejrzenia ,że nie było otwierane i zostało w skrzynce z destylatami flesza .
Potwierdzam.Oprócz tego wina i destylatów,są tam też dwa trójniaki Flesza103 (czarny bez i śliwka węgierka).Wszystko do zdegustowania na następnym spotkaniu.
A gwoli ścisłości to wino wiśniowe,które tak smakowało Tequili było autorstwa Flesza.Natomiast Bili była wyborna suszona DR :spoko:
Pozdrawiam.
Odpowiedz
W sobotę nastąpiła dogrywka ............lub może Zlot Rzeszowski 2
................jak go zwał tak go zwał spotkanie odbyło się .

Dziewczyny Alekora. (nie wszystkie :big: )

Odpowiedz
Z perspektywy kieliszków Halinka .
warunki warunkami ale kieliszki były konkretne ..............kryształy.

Odpowiedz
Z perspektywy głodomorów ..............grill.

Odpowiedz
Alekor nie chciał nic polewać ..............

Odpowiedz
od lewej .............Jola ,Iwonka ,Wojtek.

Odpowiedz
od prawej .................Anita i znajomi Skyberta ( wspaniała relacja z Mongoli )

Odpowiedz
Szersza perspektywa .....

Odpowiedz
Z mojego aparatu tyle .
Resztę wkleją inni .
Na zlocie pojawił się flesz103 a zabrakło niestety Bili.

Odpowiedz
Od siebie dodam,że z trunków najbardziej przypadło mi do gustu wino z czarnej porzeczki Bili (było wprost wyśmienite-złoty medal;)) oraz dwa miody : korzenny Skyberta i czarnobeziak z dodatkiem gryki Flesza103.
Poniżej kilka zdjęć ze spotkania.Pozdrawiam:helo:
Odpowiedz
Tequila podpisuje listę obecności:

[img][Obrazek: 502977327fc9dc9f.jpg][/img]
Odpowiedz
Na początek białe wytrawne przywiezione przez Tequilę z Tokaju (o ile znam węgierski:big: to na butelce pisało,że termin przydatności do spożycia to 6 miesięcy)

[img][Obrazek: e36b7e509cfca2bd.jpg][/img]
Odpowiedz
Flesz103 (pierwszy z prawej) prezentuje swoje mieszadło (zdjęcia i parametry są w tym wątku:http://www.wino.org.pl/forum/showthread....d=0&page=2)
Uważnie słuchają od lewej:Tequila,Skybert i alekor.

[img][Obrazek: 6d2602e8fa9c97e6.jpg][/img]
Odpowiedz
Imprezy ciąg dalszy.Od lewej Skybert,Flesz103 i wyraźnie zadowoleni dwaj koledzy Skyberta z Bielska.
Pod ławeczką destylaty Flesza,których wystarczy nam na jeszcze kilka spotkań:big:

[img][Obrazek: e9cd2ee3119135a5.jpg][/img]
Odpowiedz
No więc jako kontynuacja zlotów działkowych oznajmiam że odbył sie kolejny . W sobotę 12.09.
Z nowości to pojawił sie Boguś czyli forumowy Bogi z całym plecakiem buteleczek 100 ml różnych próbek trunków......tak myślałem że to próbki ,niestety zostałem wyprowadzony z błędu to są ilości docelowe :podstep:
Wszystko na bazie anyżu. Samych absyntów było z 6 gatunków. Oczywiście do tego kieliszek i łyżeczka srebrna tak że prawie jak u Copperfielda było :hahaha:.
Niestety Boguś zamiast pić po Staropolsku , inaczej po naszemu zaczął maić wszystko wodą . No dobra może za mocne porobił , może troszkę wody trzeba dolać .................ALE NIE JEDEN DO SZEŚCIU !!!!!!!!!!..........Tak to nawet w Łącku nie chrzczą . Ale widocznie mocnych nie lubi . Nawet moją kontuszówkę próbował rozcieńczać na co już nie strzymałem nerwowo i po łapach dostał :hahaha:
Były piwa , miody , nalewki , wina , nawet bimber z Harty a i tak ktoś ukradkiem jak się sciemniło Żywczyka pociągał ...............zgroza , chyba będzie BAN na działkę :hahaha:
Szkoda tylko że w ferworze przygotowań nikt nie pomyślał o aparacie i zdjęć nie będzie. Jak sie pogoda nie popsuje to jeszcze trzeba powtórzyć udany nastaw w którąś sobotę .
Jeszcze lista obecności
1. Halinka
2. Bogi
3. Alekor + Jola
4. Skybert + Anita
5. Wojtek + Iwona ( wciąż nieforumowi)
6. Tequila + Marta
Do zobaczenia :pijemy:

Odpowiedz
Wszystko na bazie anyżu.
Wcale nie;) Zresztą jeśli w benedyktynce czerwcowej czy tamtej starszej było 1g/l, to tyle:P. A w dereniówce, to gdzie Ty anyż znalazłeś?

Cytat:Wysłane przez TEQUILANawet moją kontuszówkę próbował rozcieńczać na co już nie strzymałem nerwowo i po łapach dostał :hahaha:
Ale ładnie zmętniała, za to Ty Pastis mój piłeś na czysto, więc jesteśmy kwita:lol: Dobrze, że choć verte de tanacetum 2009 piliście jak ludzie:helo:

Cytat:Były piwa , miody , nalewki , wina ,
Złoty Medal dla Skyberta za Dortmunder'a zwłaszcza. A o miodach również Skyberta i Alekora nie można powiedzieć nic złego, majstersztyk smaku, zapachu, mocy i aromatu. W ogóle wszystko mi smakowało bez wyjątku, nawet wieczorna ratafia Skyberta i ciut za słodkie wina Wojtka. Zważywszy, że wróciłem z pustym szkłem-Wam chyba też musiało smakować, hehe

Cytat:Jak sie pogoda nie popsuje to jeszcze trzeba powtórzyć udany nastaw w którąś sobotę .
Obowiązkowo:pijemy:
Odpowiedz
Tak czytam drugi raz, zachodzę pamięcią i:

Samych absyntów było z 6 gatunków.
Absyntów było 4 i jeden pastis-jako dalsza rodzina, chyba że przyniosłem coś, czego nie pamiętam hehe

Cytat:Oczywiście do tego kieliszek i łyżeczka srebrna tak że prawie jak u Copperfielda było :hahaha:.
Następnym razem postanowiłem przynieść auto-verseur brouilleur balancier-będzie dopiero cyrk:spoko:

Cytat:No dobra może za mocne porobił

Nie licząc tego przeterminowanego :diabelek: vermouth'u zawartość alkoholu od 32%-75.3%.

Należy nadmienić, że poza degustacją-gdzie na szczególną uwagę powinny zasłużyć:
trójniak borówkowy (chyba) Alekora
trójniak aroniowy Skyberta
Jabłkowe Wojtka
Gorzka Żołądkowa Tequili
IPA Tequili
Archaiczne Skyberta
Cydr cytrynowy Tequili, etc

były wyśmienite specjały z grill'a, który cały czas płonął-za to ukłon w stronę organizatorów, masa bardzo rzeczowych rozmów na wszelkie tematy i, pogoda tak dopisała, że lepiej już być nie mogło!
Odpowiedz
Rzeczywiście spotkanie było bardzo udane i pouczające.
Nie wiedziałem,że degustacja absyntu to takie misterium;).
Wszystkie trunki jak zwykle na wysokim poziomie,choć od bogactwa i różnorodności aż kręciło się w głowie:).
Hitem był włoski vermuth Bogiego z ... 1958 roku-czyli starszy od wszystkich uczestników zlotu:wykrzyknik:
Dzięki dla Tequili za pilnowanie grilla,pyszne szaszłyczki i żoładkową gorzką(choć dla mnie to jakaś inna gorzka;),ale i tak majstersztyk),Bogiemu za wspaniały pokaz i naukowe podejście do degustacji,Skybertowi za miody i piwka(archaiczne):spoko:,Wojtkowi za całą jego armadę;),kobietkom za przemiłe towarzystwo.
Pozdrawiam i do szybkiego zobaczenia:).
Odpowiedz
Ot i odbył się kolejny. Zdjęcia za moment. Z tego co pamiętam, ja przyniosłem dwie piołunówki, oczywiście benedyktynkę i likier z opactwa Faivre'a, Trappistine'a, gin, żubrówkę i 5 absyntów. Z produkcji alekora zapamiętałem bardzo dobrze gruszkę we flaszy i mirabelkę, Tequila nadal męczył nas Kontuszówką:diabelek:, ale też miał doskonałą, tj. wyborną sosnówkę i orzechówkę oraz coś, co nikt nie dociekł-ja stawiam na imbir. Ponieważ nie było win, miodów, spotkanie wyjątkowo alkoholowe. Do następnego:drink:
Odpowiedz

Skocz do: