Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piwnica w blokowisku
Witam
Upały podniosły temperaturę w mojej piwnicy do 20*C, winka lekko przykipiały (fakt nie przypilnowałem) przelały się przez rurkę i oplesniała przy wylocie. Czy to jest cos groźnego? I niewiem ile czasu mogę przechowywac wino w takiej temperaturze? Róża więc potrzebuje czasu ale czy nie zepsuje się?
A drugi problem: dostałem korki z Francji ale nie takie jak chciałem, są stożkowe 33x23x19, na opakowaniu jest napisane że można korkowac max na 6 miesięcy (albo źle przetłumaczyłem....). Macie jakies doswiadczenia. Mam tego 300 szt. i cos czuję że nie bardzo się nadają.
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
Rurki oczywiscie wymyj i wyparz lub zdezynfekuj roztworem pirosiarczynu. Podobnie korki balonów.
Trwałosc wina to nie tylko sprawa temperatury przechowywania wiec nie oczekuj, że ktos ci odpowie, ze możesz trzymac swoje wina w tej piwnicy np. 3 lata. Ja tez mam na razie piwnice w bloku i niektore wina stoja (a raczej staly) po 7-9 lat a inne musze wypic w ciagu roku. Najlepiej otwierac co jakis czas buteleczkę i sprawdzac organoleptycznie czy partia się nie psuje.:D

Przenoszę ten temat do recenzji, opinii - z winem gronowym ma on niewiele wspólnego.
Pozdrawiam,
Odpowiedz
Dzięki
Tak też zrobiłem.
A jakie jest Twoje zdanie Darku co do tych korków.

Skocz do: