Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Połączenia owoców i ziół, które uważacie za "niedobre"
Połączenia owoców i ziół, które uważacie za "niedobre" (oczywiście subiektywnie, bo bezwzględna "niedobrość" nie istnieje :glowa_w_mur: )

Dla "zapędu" podam trzy:
1. Chmiel i DR
2. Czeremcha i piołun
3. Tarnina i kwiat muszk.

Andrzej
Odpowiedz
1. tarnina i piołun
2. marzanna wonna z owocowymi (raczej wszystkimi)
3. jarzębina i piołun

Jest tego sporo. Moim skromnym zdaniem zioła (poza wyjątkami) nie za bardzo komponują się z nalewkami owocowymi. Wypróbowałem kilkadziesiąt wariantów w większości z fatalnym skutkiem. Ale się nie zniechęcam i eksperymenty trwają dalej.
Odpowiedz
Dla mnie zdecydowanie kolendra z czymkolwiek, ale pewnie dlatego, że jej nie lubię.
Odpowiedz
Przewrotna z Ciebie bestia Andrzeju i myślę, że wiem co mówię.
No dobra do rzeczy:
1. Malina (truskawka, poziomka) + jałowiec
2. j.w. + pieprz
3. j.w. + wrotycz
4. Pigwa, pigwowiec + wrotycz
Oczywiście dodatki w ilościach śladowych.
Odpowiedz
Wszystko wg zasady, "znaj proporcjum, Mocium Panie".
Andrzej wkrótce dostaniesz do spróbowania trunek w którym i chmiel jest i dzika róża i będzie Ci smakował albo ja kpem jestem.:)

Jacek
Odpowiedz
(27-07-2010, 21:10)R-Jacek napisał(a): wkrótce dostaniesz do spróbowania trunek w którym i chmiel jest i dzika róża i będzie Ci smakował albo ja kpem jestem.:)

Jacek

:chytry: jakiś miodek podejrzewam... a o "proporcjum" słusznie prawisz :tak: Nie widzę przeciwwskazań, by zdanie zmienić.

@Krzysztof - szukaj a znajdziesz :uczen:

@Frida - napisz o takich, które normalnie lubisz, tylko w połączeniu "coś nie iskrzy" lub np. ... no złą woń ma ...

@tata1959 - jałowiec macerowany ogólnie mi nie leży (tylko w ginie mi odpowiada), mam chyba tak jak Frida z kolendrą, skoro nawet Tarninówka z Moczydła, ogólnie poważana, dla mnie jest przykładem do umieszczenia w tym wątku :glupek:

pzdr.
Andrzej

Może ktoś jeszcze ? :pomocy:
Odpowiedz
@Andrzej - chyba lepiej by było odwrotnie. Jakie zioła pasują z nalewkami owocowymi. Może się mylę?
Odpowiedz
(28-07-2010, 23:25)krzysztof1970 napisał(a): @Andrzej - chyba lepiej by było odwrotnie. Jakie zioła pasują z nalewkami owocowymi. Może się mylę?

Mylisz się :diabelek: pytanie jest postawione tak jak chciałem.
Primo: jakie połączenia nie współgrają
Secundo: nie ograniczam pytania do kupażu, interesują mnie też (może nawet bardziej) trunki złożone (dwu i wieloetapowe) :uff: , a jeżeli ktoś poda , że wrzucił np. do "herbaty" z DR coś i wyszedł mu jakiś badziew, który spuścił do morza, też będzie to wartościowa informacja (byle konkretnie "co" z "czym" proszę !).

Andrzej

Na pytanie, które sugerowałeś odpowiedzi było tak wiele, że brakło mi brulionu do robienia notatek ...
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=10885
Odpowiedz
Fakt. Pytanie jakie sugerowałem jest już na forum. :glupek:
Odpowiedz
(27-07-2010, 20:22)tata1959 napisał(a): Przewrotna z Ciebie bestia Andrzeju i myślę, że wiem co mówię.
No dobra do rzeczy:
1. Malina (truskawka, poziomka) + jałowiec
2. j.w. + pieprz
3. j.w. + wrotycz
4. Pigwa, pigwowiec + wrotycz
Oczywiście dodatki w ilościach śladowych.

Tata a ja się nie zgodzę co do truskawek i pieprzu. Robię nalewkę truskawkową z ziarnami czarnego pieprzu i jest to trunek lubiany i chętnie pijany przez moich znajomych.
Może to porostu kwestia smaków... :)

Skocz do: