Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie zupy
Które polskie zupy są waszym zdaniem najsmaczniejsze? U mnie chyba szczawiówka - smak dzieciństwa. Następna w kolejce to pomidorówka oraz żurek, mniam. Nie lubię natomiast wszelkich zup na bazie mleka.
Odpowiedz
Grochówka (wojskowa)
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Pomidorówka, grochówka (gęsta), ogórkowa, kluchy (do tego trochę koperku), buraczkowa. Lubię też zupę z wiśni, ale ona jest na dalszym miejscu.

Ogólnie zupy są dobre. Jest to uzupełnienie płynów w diecie. Polacy chyba jedzą najwięcej zup w Europie.
Gdzieś trafiłem na określenie, że jest to nasze dobro narodowe.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Lubię wszystkie zupy. Najmniej pomidorową ( zbyt często jem bo córka tylko 3 zupy toleruje ) oraz grochówkę bo mam uraz z dzieciństwa gdy zadławiłem się kawałkiem wędzonki.
Odpowiedz
Serek topiony, kostka rosołowa, podsmażona cebulka i troszkę wody. Najlepsza bomba kaloryczna przy minus 20*C w pracy na zewnątrz. Mniam.
Odpowiedz
Rosół, Pomidorowa (z rosołu hehe) Barszczyk czerwony, Grochowa i Żurek :)

(25-04-2017, 09:53)grzechu napisał(a): Gdzieś trafiłem na określenie, że jest to nasze dobro narodowe.

Czyli Nasze tzw. pierwsze danie - dobro narodowe ;)
Odpowiedz
Wodzionka, żurek i flaczki. :)

Odpowiedz
Lubię zupy. Głównie te tradycyjne polskie.Czyli:
grochową
pieczarkową
rosól
pomidorową ( ale jedynie z makaronem, ta z ryżem nigdy mi za bardzo nie smakowała).
Ostatnio jednak spróbowałem ukraińskiej soljanki i jest całkiem niezła: Bez reklam, proszę - nie spodziewałbym się,ze oliwki tak dobrze mogą pasować do zupy i tak podkręcać jej smak.
Odpowiedz
Zupa- nie wyobrażam obie by w tygodniu nie było chociaż 3 razy zupy.
Ulubione? Hmm trochę ich jest:
Grochówka- z całego grochu, uwielbiam pływające łuski
Fasolowa
Pomidorowa- z dodatkiem curry lub innych przypraw orientalnych dają dodatkowy posmak
Barszczyk czerwony
Flaczki
Zalewajka
Ogórkowa
Zupy typu ogórkowa, zalewajka, barszcze, pomidorowe lubię na kwaśno więc ocet obowiązkowo, sok z cytryn mi nie podchodzi.
Pozdrawiam
Kamil
Odpowiedz
Podałem co mi nie za bardzo podchodzi więc czas na to co lubię ;)
Wszelakie kremy a zwłaszcza dyniowy - wszystkie z imbirem.
Sezonowe zupy - szparagowa, kalafiorowa. Ogólnie jarzynowe.
Dawno nie jadłem czerniny a też bardzo lubię , tylko nie mogę namówić do zrobienia.
Na podium jest też krupnik - koniecznie z dużą ilością suszonych grzybów.
Odpowiedz
(26-04-2017, 10:48)zenor napisał(a): .......pomidorową ( ale jedynie z makaronem, ta z ryżem nigdy mi za bardzo nie smakowała).....
Spróbuj z ziemniakami. Pycha.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Moja to szczawiowa z jajkiem i wędzonką. Już od zawsze i na zawsze!
Kiedy przes­koczysz, to i wte­dy nie mów hop. Zo­bacz naj­pierw w co wskoczyłeś.

Skocz do: