Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w identyfikacji roślin
(01-10-2018, 13:29)Dziunonni napisał(a): 3* widziałem kaline raz w życiu i trochę inaczej wyglądała, nie przesądzam.

4* to na pewno głóg.

Dziękuję za rozpoznanie. W sumie jak się tak przyglądam liściom z 3 to faktycznie wyglądają one trochę inaczej niż u tych co mieli kalinę. W takim razie czy jest to jadalne i nadaje się do ratafii? (i co to jest, żebym sobie dobrze zapisał z czego ją robiłem)  :)
Edit: czy to nie będzie np kalina sztywnolistna? (nie chcę otruć ani siebie ani innych :) )
Odpowiedz
3 a,b,c,d,e - psianka słodkogórz - trująca! (dawniej stosowana leczniczo oczywiście w małych ilościach i po odpowiednim spreparowaniu i dawkowaniu - zostawić w naturze!
4 a,b,c,d - głóg - zbierać
Owocnego zbierania
wino - wszystko to co jest na świecie do picia za wyjątkiem tego co winem nie jest
Odpowiedz
Bardzo dziękuję za identyfikacje- faktycznie 3 wygląda na psiankę, jak wpisałem w googlu to zdjęcia bardzo pasują do tego, przynajmniej nie zrobię nic trującego :)
4- jak zbierać  to zbierać, dziękuję
Odpowiedz
Czy to Hibiskus?

Załączone pliki Miniatury

pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
(12-04-2019, 09:39)alskarus napisał(a): Czy to Hibiskus?

Po mojemu to AZALIA, hibiskus ma matowe piłkowane liście a azalia lśniące skórzaste, owalne.
Odpowiedz
Kwiat podobny, ale liście na pewno nie należą do Ketmi.
Pozdrawiam zbyszek
Odpowiedz
Stawiam na azalię ponieważ: nie widać aby rozwijające się z pąków kwiaty były skręcone (tak ma ketmia), nie widać charakterystycznie wystającego słupka i pręcików (tak ma ketmia, chyba, że jakaś nowa odmiana, której nie znam ale raczej nie wydaje mnie się...), liście (jak je widzę na zdjęciu) zupełnie inne niż u hibiskusa.
wino - wszystko to co jest na świecie do picia za wyjątkiem tego co winem nie jest
Odpowiedz
Hibiskus ma bardzo nasycony kraplak w barwie, to potem wychodzi w maceracji. Tutaj blady różw kierunku rose dore. Jak dla Teściowej czy wyżej, zostawić., ale się nie chwalić:)

Po polsku: za blady ten chabaź

Odpowiedz
Ha
Faktycznie to raczej będzie azalia.

To znajomych roślina, ale kupiona na zasadzie,
że ładne i jak sądzę była promocja :D
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Pomoże ktoś zidentyfikować do drzewko (dotychczas nie kwitło).

Załączone pliki Miniatury

Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Wierzba?
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Hmmm paczę, paczę - ostrożnie przychylam się do alaskarusa zdania - kształt i układ pąków w kątach liści wierzbowy. Czy jest szansa na zdjęcie wyraźne liścia ale od spodu? Oczywiście jak zakwitnie - będzie łatwiej, ale wówczas to żadna zabawa ...

Skocz do: