Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na korkownice
#1
Z uwagi na pomoc przy moim poprzednim temacie, chciałbym podziękować i podsunąć Wam pomysł na zrobienie dobrej i w miarę taniej korkownicy. Mnie kosztowała w sumie 27 zł. 6,80 zapłaciłem za korkownice z tej strony : http://winnica.bazarek.pl/opis/128765/mi...hobby.html ,była to najtańsza korkownica jaką znalazłem w internecie i za 20 zł kupiłem na giełdzie używany , zardzewiały i nie kompletny stojak na wiertarkę. Po dopasowaniu brakujących śrubek, odrdzewieniu , nasmarowaniu i przyklejeniu pianki by butelka się nie porysowała, otrzymałem korkownice pasującą do każdej wysokości butelki i skoku ramienia 7 cm.

           
Odpowiedz
#2
I to działa w ten sposób: http://www.youtube.com/watch?v=hc5hAcAFIEY ? To ramię pozwala na korkowanie butelek bez problemu czy trzeba po tym skakać?
Odpowiedz
#3
Zakorkowałem tym ok 20 butelek bez problemu, używam korków aglo i przed korkowaniem mocze we wrzątku. Korkownica działa tak jak na przysłanym filmie, ramie chodzi bardzo lekko a przez długą dźwignię ramienia nie potrzebujesz dużo siły. Jedynym mankamentem jest regulacja do wysokości butelki, bo: 1) muszę poluzować mocowanie tego górnego elementu,
2) unieść do góry 3) włożyć butelkę z tulejką i korkiem 4) opuścić górny element z tłoczkiem na butelkę 5) zakręcić śrubkę. w sumie ok 15 sekund + samo korkowanie ok 5 sekund :)
Odpowiedz
#4
To chyba łatwiej, jakby ramię ze stelażem było mocowane na stałe, a wysokość blatu była regulowana, w każdym razie zacny pomysł!
Odpowiedz
#5
w niedziele będę korkować wino z dzikiej róży to może nakręcę jakiś filmik jak to działa.
Odpowiedz
#6
Super, wykadruj dobrze jak to działa.
Odpowiedz
#7
Link do obiecanego filmiku;
: http://youtu.be/qcd3DaTwkx4
Odpowiedz
#8
Prima sort! Gratulacje za pomysł!
Odpowiedz
#9
Działa bardzo dobrze. Gratuluję pomysłu.Skocz do: