Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powtórne użycie wyparzonych korków
Witam
Starałem sie znalezć odpowiedz na to pytanie w jednym z tematów na forum ale nie mogłem więc założyłem nowy. Sory jeśli przegapiłem.
Jak wiadomo niektóre rodzaje korków przed użyciem trzeba wyparzać gorącą wodą.
Czy raz już wyparzone i przeschnięte korki można użyć ponownie za kilka dni, czy tracą one na jakości?
Odpowiedz
Można użyc ponownie - trzeba tylko pamiętać, żę parzy się korki najwyżej pół minuty do minuty.
Odpowiedz
Dzięki. Będe wiedział na przyszłość. Niestety nie wiedziałem o tym i przy moim ostatnim butelkowaniu zalałem je gorącą wodą i zostawiłem je tam na czas butelkowania - znacznie dłużej niż minuta. Jaki może być tego skutek ?
Na niektórych paczkach korków ktore posiadam jest napisane "no soak corks"( bez moczenia) także wg producenta tych w ogóle nie trzeba moczyć.
Odpowiedz
korki zaczynają się kruszyć i rozpadać (miałem tak z aglomerowanymi jak za długo były w wodzie to później pływały kawałki korka w butelce), moczysz je po to by zmiękły , łatwiej weszły w szyjkę i lepiej się dopasowały do butelki
Odpowiedz
Ja nigdy nie mocze korków i wchodzą jak złoto bez żadnych problemów ;)
Odpowiedz
A jaki rozmiar używasz? Może są za luźne. Nie przecieka Ci? Chyba, że trzymasz butelki na stojąco.
Odpowiedz
Tak, to również zależy od rodzaju korkownicy, korkòw oraz poziomu napełnienia butelki. Już był tu wątek na ten temat. Moje czasem wystają i musze je ucinać ale nie zawsze.
Odpowiedz
Używam 24x40 oraz 23x38 (aglomerowany ciemny i stericork ) oraz korkownica trojramienna z blokadą i wszystko wchodzi płynnie, nie przecieka a leżakuje tak jak powinno się leżakować ;)
Odpowiedz
(13-08-2013, 15:15)Adam-Opole napisał(a): korkownica trojramienna z blokadą i wszystko wchodzi płynnie, )

Daj foto i powiedz jak z centrowaniem szyjki butelki pod korek ?

Skocz do: