Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prasa
Jako że zbliżają sie swięta czas było pomyslec o prezencie dla siebie, po co rodzina ma znów mi kupic jakąs dziwną rzecz a ja udawac że bardzo cieszę
Szybki rachunek co potrzebuje najbardziej i ... wyszło prasa , każdy z nas przynajmniej parę razy do roku pomysłi że bardzo by mu sie przydała :)
Pojezdziłem trochę po sklepach poogladałem , pomyszkowałem w necie to co mi sie podobało było decko za drogie , te tańsze jakos mnie nie urzekły. Wtedy wpadł mi post z forum w ręce ze nasz kolega robi prasy ramowe, szybciutko na jego strone http://www.euro-win.pl pooglądałem i wysłałem maila z zapytaniem o koszty ... no teraz troszke poobgaduję naszego kolegę :jezor:... Odpowiedz przyszła szybko z wszystkimi cenami oraz z małym poradnikiem co by mi proponował i dlaczego. Wahałem się cały wieczór, jako że nigdy nie korzystałem jeszcze z zakupów przez net nie wiedziałem co robic , cena bardzo przystępna ale czy napewno dojdzie jak będzie wyglądała czy nie dostanę jakiegos brzydactwa a w paczce będzie ulotka ze zdjęcie może odbiegac od oryginału :) W końcu mysle raz sie żyje zamowiłem, no cóż dostałem odpowiedz że dzis juz nie ma szans( rzeczywiscie późno wysłałem maila) wysle mi jutro z rana, nic uzbrajam sie w cierpliwosc do czwartku nie daleko jakos wytrzymam. sroda rano przychodzi paczka byłem bardzo zaskoczony, nasz kolega chyba zrozumiał że winiarze nie zawsze są wstanie uzbroic się w cierpliwosc, zlitował się nad moją duszyczką i wysłał tego samego dnia , paczka szła do mnie 17 godzin czyli prawie nic !!!! Paczka jest ja uradowany cały już widzę piekny kartonik który jest na wyciągnięcie ręki i tu mały pech zapomniałem dokumentów z pieniążkami troszku sie nalatałem żeby pożyczyc na szybko a pan z poczty widac też winiarz zrozumiał poczekał z 15 minut i już ją mam, jest moja :) Teraz troszkę z łomoczącym sercem otwieranie co jest w srodku, czy nie obite ..nie wszystko w porządku spakowane jak trzeba , aż za mocno jak dla człowieka który już chciałby pokrecic sobie korbką :))))) wykonanie bardzo dobre , patrząc na nią widac że posłuży mi naprawdę ładnych parę lat.
Teraz moja ocena na prasę oraz całokształt obsługi naszgo kolegi w skali od 1 do 5
Wykonanie -5
Wysyłka oraz zabezpeczenie - 5
Cana , a wykonaie -5
Obsługa klienta - 4,9 (Chociaż tu moze jest troche krzywdząca:)
Naprawdę polecam jeżeli ktos mysli o zakupie prasy produkt w wykonaniu naszego kolegi Mariusza
Pozdrawiam Brevis
Odpowiedz
Zgadza się co do joty, a my istniejemy na tym forum nie od parady tylko aby sobie pomagac - i to jest naszą wartoscią i siłą.
Szczególnie na Mariuszu można polegac, no i jego prasach:)
Odpowiedz
Jako ze tutaj znajduja sie recenzje pras od Mariusza, to dorzuce cos od siebie :)
Prasa ktora otrzymalem byla wykonana bardzo starannie, z dobrych materialow.
Calosc bardzo ladnie i estetycznie wyglada (az rodzinka mnie pochwalila, ze dobrego zakupu dokonalem ;))
Jeszcze nie sprawdzilem jej "w boju", ale jestem bardzo dobrej mysli :fajka:
Reasumujac szczerze polecam praski od Mariusza. Sa solidnie i z pomyslem wykonane, a cena jest okazyjna. Tak 3maj Mariusz :spoko: :)
Odpowiedz
Ja również kupiłem prasę od Mariusza.
Potwierdzam wszystko to, co napisali koledzy wczesniej.
Prasa wykonana jest bardzo solidnie i estetycznie.
Ponieważ nie pojechałem do Jasła odebrac prasy osobiscie, Mariusz wysłał mi ją pocztą. Muszę wszystkich uspokoic, że paczka z zawartoscią była porządnie zabezpieczona.
Kupicie prasę u Mariusza, to napewno będziecie zadowoleni.
No to teraz poczekam na porzeczki...
Odpowiedz
Od dziś jestem właścicielem prasy ramowo-koszowej made in Mariusz. Praska (8l.) prezentuje się znakomicie. Wykonana z dużą kulturą techniczną jest przemyślana w każdym szczególe, lekka i poręczna a zarazem solidna. Na moją prośbę Mariusz wykonał obręcze ze stali nierdzewnej. Mojej żonie praska tak się podoba, że obiecała współudział w kosztach.
Dalszy ciąg recenzji po pierwszym tłoczeniu.:):)
Odpowiedz
Kurczę, pooglądałem te prasy od Mariusza i jestem w małym szoku. Czytałem wiele razy na forum hymny pochwalne na temat rękodzieła Mariusza, ale nie przywiązywałem do tego zbytniej uwagi. Teraz widzę, że rzeczywiście te prasy są do przełknięcia.

A jak należy czyścić pracę po wyciskaniu?
Odpowiedz
Prasę po tłoczeniu nalezy umyć, kosz mozna wyszorować szczoteczką i nastepnie przelac wrzątkiem, jesli nie zamierzamy uzywać prasy przez dłuższy czas można kosz spryskac ze wszystkich stron roztworem pirosiarczynu - ale uwaga - jesli obrecze sa ze stali zwykłej (czarnej) i mogą mieć drobne uszkodzenia powłok malarskich to najwyżej przetrzeć od środka listewki pędzlem nasaczonym roztw. piro, bo stal silnie koroduje w kontakcie z kw. siarkawym.
Srubę dokładnie oczyscic i mozna lekko naoliwic GLICERYNĄ płynną (kupic w aptece). Wszystko dokładnie wysuszyc i zapakować w płócienny worek zeby się nie kurzyło. Co do przebarwień drewna po tłoczeniu moszczy ciemnych owoców to nie nalezy sie przejmować - stosowanie róznych ACE, Domestosów czy sody kaustycznej wybiela drewno, ale jednoczesnie je niszczy i środki te wnikaja w jego głąb - nie stosowac. Prasa ma nosic slady uzywania i juz ;)
Odpowiedz
Szczegółowe, autorskie zalecenia odnośnie mycia i konserwacji prasy Mariusz podaje w Instrukcji obsługi dołączonej do każdego egzemplarza prasy. Można w niej przeczytać np. cytuję "... elementy prasy myjemy w letniej wodzie zwracając ( tu podkreślono) szczególną uwagę, aby nie zamoczyć łożyska znajdującego się w tłoku..." albo dalej "...łożysko zabezpieczamy przed korozją smarując je cienką warstwą załączonego oleju.." Mam nadzieję że Mariusz nie będzie miał mi za złę te wyrywkowe wyjaśnienia w jego imieniu, ale bez jego zgody;)
Odpowiedz
Jestem kolejnym nabywcą praski Pana Mariusza. Przyznam się szczerze, że po jej otrzymaniu byłem mile zaskoczony. Powodów do tego było kilka a mianowicie:
1. niezwykła terminowość wykonania (nawet nieci wcześniej),
2. nienaganna moim zdaniam jakość nie mówiąc już o funkcjonalności. Widziałem różne praski m.in. w Czechach, Biowinowskie. Praski Mariusza są wobec nich super.
3. cena tego produktu moim zdaniem jest całkowicie przyzwoita. Kto nie wierzy niech samspróbuje coś takiego zrobić w takim wydaniu.
Jestem po pierwszych tłoczeniach. Praska spisuje się na medal.
Odpowiedz
To ja też dopiszę swoją opinię, ponieważ od niedawna jestem współwłaścielem 18l prasy od Mariusza.

Mariusz prasę przysłał nieco wcześniej niż obiecał i chwała mu za to. Jest wykonana naprawdę solidnie - znam się dość dobrze na sprawach technicznych a tej prasie zarzucić niczego nie mogę. Dobry projekt, dobre wykonanie.

Wszelkie elementy metalowe mające kontakt z winem wykonane są z nierdzewki - zgodnie z sugestią Mariusza.

Prasa jest estetyczna i trwała. Wogóle nie ma co porównywać jej do tandety z Biowinu mimo, że Biowinowskie są znacznie droższe.

Tłoczenie moszczu przebiega sprawnie. Do prasy dołączona jest szczegółowa instrukcja użytkowania, mycia i konserwacji oraz olej do konserwacji śruby i łożyska.

Do prasy 18l. jednorazowo można wrzucić miazgę z ok 60 kg winogron. Ale jednocześnie nie ma problemu, aby na niej tłoczyć kilka kg owoców. Generalnie prasa o tej pojemności ma zastosowanie bardzo uniwersalne - można za jej pomocą zrobić zarówno 10l wina jak i spokojnie 150l czy nawet więcej.

Szczerze polecam taką prasę każdemu, kto poważnie (choć amatorsko) myśli o wyrobie win domowych i przetwarza wiecej niż 5l wina jednocześnie.

Cena prasy jest relatywnie niska i myślę że nie opłaca się ani sprowadzać prasy do Polski, ani kupować w Biowinie (kiepska jakość!) ani też budować samemu. Samodzielna budowa prasy nie jest łatwa a wiele projektów które tu się pojawiły są po prostu nieudane. Szkoda czasu i pieniędzy na eksperymenty, bo przecież zarówno dębina jak i nierdzewka sporo kosztują.

Jescze raz polecam. Z Mariuszem współpracuje się dobrze, wzięliśmy od niego wraz z moim ojcem w sumie kilkanaście balonów - towar jest dobrze zapakowany (w odróżnieniu od Biowinu, który niezabezpieczony balon 34l wysłał mi Siódemką) i raczej nie ma szans się uszkodzić w transporcie. No i te ceny - znacznie lepsze niż w firmie "B" ;).

Skocz do: