Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezent. Wino dorastające z wiekiem dziecka
Dzień dobry :)

Urodziła mi się córeczka i chciałbym kupić wino, które dojrzewało by z jej wiekiem i stawało się coraz lepsze, a przy tym w miarę przystępnej na dzisiaj cenie.

Polecicie coś? 
ps fajnie by było, aby przy okazji miało fajną butelkę/etykietę .
Odpowiedz
mocne i słodkie. Ale konkretnie jakie nie wiem ... Może jakieś Porto - są niektóre rodzaje przeznaczone do długiego leżakowania ...
Oto jest cały splendor: Móc i mieć prawo do siebie uśmiechnąć się.

http://www.pomocdlakrzysia.pl/
Zajrzałem i nie mogę się uwolnić - pomóżcie !!!!

Odpowiedz
Oprócz mocnego i słodkiego wina do dlugoletniego dojrzewania nadają się znakomicie mocne miody pitne. Proponuję jakiś dobry dwójniak.
"Artificem commendat opus"

Odpowiedz
Zrób sam najlepiej a nie kupne . Jak kilka dni przed narodzinami syna zrobiłem trójniaka z dziką różą . Leżakuje od 10 lat i później syn dostanie w prezencie.
Zapraszamy na stronę: Łódzki Klub Winiarzy.
Odpowiedz
Ja siostrzenicy, w jej pierwsze urodziny, zrobiłem miodowice. Litr miodu, litr spirytusu, sok z cytryny. Bardzo słodkie, mocne, to nie mam obaw, czy wytrzyma te 17 lat. Za kilka miesięcy, 9 lipca, to samo zrobię dla siostrzeńca :)
Odpowiedz
Z win "kupnych" świetnie się nadają Tokaje, Aszu i Szamorodni. Odpowiednio przechowywane mogą czekać na konsumpcję i kilkadziesiąt lat.
Mój komplet wnuków ma w strefie oczekiwania po kilka butelek z roczników ich urodzenia.
Na weselu syna i córki były pite Tokaje z ich roczników... Taka tradycja...
Odpowiedz
(26-01-2019, 12:51)lukihah napisał(a): Ja siostrzenicy, w jej pierwsze urodziny, zrobiłem miodowice. Litr miodu, litr spirytusu, sok z cytryny. Bardzo słodkie, mocne, to nie mam obaw, czy wytrzyma te 17 lat. Za kilka miesięcy, 9 lipca, to samo zrobię dla siostrzeńca :)

Witam
To co ty robisz to są nalewki.,,MIODULA'' W belwederze popijają takie cacka.

Pozdrawiam
Śląskie
Odpowiedz
(26-01-2019, 14:23)von Vinentropp napisał(a): Z win "kupnych" świetnie się nadają Tokaje, Aszu i Szamorodni...

Ha, ja też odłożyłem Tokajki na 18tkę maluchów w rodzinie :P
*****\\\\   ///*************l***********§*********[]
*****(  @ @ )***********oooooo*****(bul,bul)*****[%%]
--oOOo-(_)-oOOo----->****grono*****(ooooooo)****[%%]
------O-----O--------********ooo******(ooooooo)****[%%]
pozdrawia Castleman*******o********(ossad)*****[%%]

Skocz do: