Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z korkiem
Mam taką ładną kamionkową białą butelkę z Holandii. Z wiatrakiem. Zamknięcie tej flaszki to część kamionkowa z której wystaje naturalny korek.
Butelka stała może 4 lata. W grudniu 2008 chciałem sprawdzić czy coś w niej jest /brak lecytyny/, przewróciłem flaszkę do góry dnem i się solidne oblełem jej zawartością. Okazało się , że korek zsechł się.
Pytanie jest takie -czy taki wyschnięty korek można, po namoczeniu dalej używać bez szkody dla nalewek które będzie zamykał?
Dodam,że zaraz w grudniu korek ten włożyłem do małego słoika /200g/ i zalałem do pełna wódką 40%.Od wczoraj korek opadł całkowicie na dno słoika ale mam obawy czy można go stosować.
Odpowiedz
nalewka na porcelanie i korku.... efekt może być ciekawy...... dosłodzisz na końcu? :diabelek: :hahaha:
Odpowiedz
SERVATOR
alkohol z tego słoika wylałem do zlewu.Taaaaaaaka strata.Hhahahahaah.
Zaoszczędziłem cukier.Hahah.
Odpowiedz
Chyba raczej moczyłabym w wodzie. Alkohol przecież też wysusza, nie?
Odpowiedz
Jutro wkleję foto butli i korka.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez drajla
Dodam,że zaraz w grudniu korek ten włożyłem do małego słoika /200g/ i zalałem do pełna wódką 40%.Od wczoraj korek opadł całkowicie na dno słoika ale mam obawy czy można go stosować.
Opił się i utonął. Jak wytrzeźwieje możesz spróbować. ;)
Odpowiedz
następne

Odpowiedz
i następne, niestety nie wiem jak dodać trzy zdjęcia w jednym poście....

Odpowiedz
Zdarzyło mi sie kupić podobne cacko na starociach; butelka i oprawa korka ze starej ceramiki. Nigdy nie wiadomo czy taki korek da sie zregenerować a w moim przypadku, czym był zabrudzony... .
Jedyna rada - o ile to możliwe, wymienić część z korka na nową, z korka dobrej jakości wytoczyć tak aby do oprawy pasowało "na wcisk" a pod oprawą pozostawić szerszą uszczelkę, takiej średnicy, jak szyjka butelki (zewnątrz), później na czas długiego leżakowania można docisnąć korek z oprawą np. drutując szampanowo, jeśli szyjka ma odpowiednie zgrubienie, albo obwiązać pod dnem.
Nie doradzam klejenia korka, chociaż bywają klejone silikonem.

Skocz do: