Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przechowywanie wina w butelkach po Grolschu
Witam,
Co sądzicie o przechowywaniu wina w butelkach po piwie Grolsch? (Nie wiem jak fachowo nazywa się taki rodzaj zamknięcia). O takim:

Szczelne raczej jest, nie ukruszy się jak korek naturalny, i można wielokrotnie używać.
Odpowiedz
Nie ma żadnych przeciwwskazań. No może poza kwestią prezentacji, głupio podać wino komuś w takiej butelce.
Odpowiedz
Może butelki po Grolschu zostaw sobie na cydr lub piwo własnej roboty a wino podawaj w butelkach po winie.
A jaki cel miałoby przechowywanie wina w takich butelkach? Nie masz butelek po winie - to nazbieraj.
Odpowiedz
(28-05-2011, 11:42)kguser napisał(a): A jaki cel miałoby przechowywanie wina w takich butelkach?

Chodzi o to, że korkując wino czasami od razu wiemy ze kilka butelek pójdzie w ciągu najbliższego np. miesiąca, do rodzinnego spożycia. Po drugie otwieranie takie jest bardziej praktyczne, jadąc gdzieś na wakacje nie zawsze zabiera się z sobą korkociąg itp.
Odpowiedz
Butelki do spożycia na bieżąco korkuje korkami stożkowymi, łatwo zamknąć i otworzyć.
Odpowiedz
Też myślę butelki po Grolschu są ok i trzeba je na bieżąco spożywać też tak czynie a korkuje butelki na wino korkami klasy 1 które leżakują w piwnicy:)
Odpowiedz
Możesz w nich spokojnie przechowywać wino, piwo, cydr czy nawet nalewkę.
Jeżeli gumki (fajnie zabrzmiało :glupek:) Ci sparcieją - można dokupić nowe i przechowywać dalej w tych butelkach.

Rób zawsze tak by to Tobie lub Twoim bliskim sprawiało radość.

a i pytałeś jak te zamkniecia się nazywają?
Stosowane są przeróżne nazwy, zamknięcia: patentowe, hermetyczne, automatyczne, kapslel automatyczny, krachla i pewnie inne o których jeszcze nie słyszałem.

Skocz do: