Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeliczanie miazgi na kg
Witam,

Mam 12L miazgi gronowej (odmiana nieznana). Jak na złość waga kuchenna i łazienkowa odmówiły posłuszeństwa.
Ile to może być kilogramów?

Planuję dziś nastawić wino. Blg miazgi to 20, pH oraz kwasowość zmierzę po południu.

Zastanawiam się ile litrów wina mi z tego wyjdzie? Tak plus minus, bo według moich obliczeń około 9L ale niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

Celuję w półwytrawne.
Odpowiedz
Mariusz, 12l miazgi to ok, + -, 11,5 kg. Otrzymasz z tego nie więcej jak 7 L moszczu.
Posiadasz 50 postów i założyłeś 10 wątków, oceniam że powinieneś już dużo wiedzieć, może trzeba więcej czytać.
Pozdrawiam Mirek.
Odpowiedz
mariusz231 - proponuje żebyś przeczytał co napisałeś, łącznie z tytułem i może troszeczkę poprawił :niewiem: .
Lech
Odpowiedz
Mirku, co na przykład, jeżeli ktoś nie ma czasu by więcej czytać? Krótko mówiąc - jedynie pomagamy...

Mariusz, poprawiłem tytuł i trochę tekstu. Staraj się proszę, pisać poprawnie.
20 Blg to w przypadku nieznanej odmiany, bardzo dobry rezultat. Trzymam kciuki za równie korzystny wynik pomiaru pH i kwasowości.
Rozumiem, że będzie wino czerwone... Miazga zasiarkowana?
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Przy 20 BLG gęstość to około 1,080 g/cm3
A więc 12 litrów to około 13kg
Odpowiedz
Ku...wa ja nie prosiłem o wywalenie moich postów już i natychmiast!!!!!!!!!!! Czy kogoś znowu poj...o!!!!!!!!!! Wielce się myliłem z powrotem rozumu do głowy.
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
Krzysztofie, to ja wyczyściłem wątek. Tak zrozumiałem twój wpis.

(05-11-2019, 20:40)krzysztof1970 napisał(a): PS Proszę by ktoś to na koniec dyskusji posprzątał.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Witam
Mam pytanie,- czy do wina winogronowego daje się pirosiarczyn- czy nie . Bo nie wiem.

pozdr. Eug.
Odpowiedz
Tak. Daje się do miazgi między innymi aby wybić dzikie drożdże.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Serdeczne dzięki za miłą wiadomość.

pozdr/Gliwice
Eug..
Odpowiedz
Oczywiście miazga wczesnej została zasiarkowana, blg zmierzone, ph oraz kwasowość były w normie.

Planuje czerwone, ale to się okaże za kilka tygodni co wyszło ;)

Postaram się następnym razem nie popełniać błędów.

Dzięki za pomoc.

Skocz do: