Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przygotowanie spitytusu do nalewek
Witam,

Posiadam 5 litrów spirytusu od wschodniego przyjaciela i chciałem się dowiedzieć od bardziej doświadczonych użytkowników czy można taki spirytus otworzyć i wymieszać z wodą aby uzyskać 60-70% i ponownie zamknąć w szklane butelki, aby użyć go dopiero za kilka miesięcy? Czy taki spirytus może się w jakiś sposób zepsuć? Stracić procenty?

Dopiero zaczynam swoją przygodę z nalewkami i przygotowuje je w małych ilościach ok 1l, żeby wiedzieć co najbardziej mi zasmakuje.

Dzięki za pomoc
Odpowiedz
Spirytus się nie popsuje :) ale może zwietrzeć. Rozrób wodą przegotowaną. Dobrze zakręć butelki.
Odpowiedz
Jeśli to jest spirytus od wschodniego przyjaciela - mowa oczywiście o legalnie zakupionym - to mimo wszystko daj do zbadania jaki alkohol tam został wlany i jakie ów spirytus może mieć dodatki - bo możesz się na tym spirycie niewąsko przejechać a i ludzi, których poczęstujesz też może być szkoda ... To nie jest żart.
Odpowiedz
Czy ten przyjaciel czasami nie z cysterny zlał spirytus i od razu 5/litrów a po ile płaciłeś ten spirytus za 1/litr, a czy miał akcyzę. Ja też mam taki spirytus ale to z pierwszej ręki i, tylko w litrowych butelkach z akcyzą, wódkę też mam a jaka dobra w cale głowa nie boli jak coś wypije. Spirytus jest 95% bo mierzyliśmy.;)

Pozdrawiam/Gliwice
Odpowiedz
Spirytus jest legalny i spełnia wszystkie normy :) Jedyne co mnie zastanawiało czy się nie zepsuje po rozrobieniu
Odpowiedz
Nie martw się, z pewnością nie sfermenuje, najwyżej się ulotni.
:cool:
Odpowiedz
(01-10-2014, 10:57)pavelw napisał(a): ..... czy można taki spirytus otworzyć i wymieszać z wodą ........
Tak, tylko do przegotowanej wody wlewaj spirytus, bo odwrotnie to może ciecz zmętnieć.

Skocz do: