Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RadOs - Etykiety
Witam wszystkich forumowiczów.
Poczyniłem już kilka winek w swojej skromnej karierze winiarsko - nalewkarskiej.
Dotychczas winka etykietowałem pozyskaną gdzieś w necie dostosowaną oczywiście do własnych potrzeb etykietką.
Ze względu na to, że jeszcze kilkunastu butelek z poprzednich lat nie oklejałem postanowiłem stworzyć coś od siebie.
Poniżej moja pierwsza własna etykieta na wino.

Wiśnia 2006

Krytyka mile widziana, choćby była nawet najgorsza :)

Pozdrawiam :)

Odpowiedz
Chciałeś - to masz:

1. Nie przepadam za etykietami z owocem obrazującym zawartość. Gustuję za bardziej artystycznymi doznaniami: pejzażyk, może coś z kubizmu albo kawałek czystej abstrakcji. W ostateczności może być jeleń na rykowisku :D

2. Obydwa znaki graficzne na dole etykiety zbędne. Wybierz jeden i uczyń go swoim znakiem firmowym.

3. Reszta moich uwag to czyste czepialstwo i nie będę ich uzewnętrzniał ;)

Krzysztof
Odpowiedz
Dla mnie brakuje jednolitej kompozycji - wygląda to jak przypadkowy zlepek różnych elementów.... zwłaszcza te 2 znaki graficzne na dole.
Odpowiedz
Jeżeli już chcesz się upierać co do znaczków na dole to ja bym chatkę przeniósł jako obrazek główny, czereśnia - out, a Rodos zmniejszył i dał na środku, ale wyostrzył za to lub całkowicie zmienił tak żeby nie było w kole, ale jako jednolity jakoś wyróżniający się tekst.

Pozdrawiam
Maciej
Odpowiedz
Dzięki za dotychczasowe słowa krytyki.
Grafikiem nie jestem, ale poczyniłem pewne zmiany.
Zamieszczam do wglądu.

Wiśnia 2006 ver. 2

P.S.
To w kole to moja pieczęć do laku.
Odpowiedz
2006 dałbym mniejszą czcionką, za to bardziej rozciągnięte, ale tak jak jest też jest super. A skoro masz pieczęć do laku to wydaje mi się, że jeden symbol na butelce wystarczy i nie trzeba go powielać na etykiecie. Brawo !!!
Odpowiedz
Ponownie po drobnej poprawce.

Wiśnia 2006 ver. 3

Poczekam na inne opinie zanim zaczne drukować i naklejać.

P.S.
Z tym umieszczeniem pieczęci na etykiecie to faktycznie nieprzemyślany pomysł z mojej strony.
W zupełności wystarczy znak odciśnięty w laku :)

POZDROWIENIA Z WIELKOPOLSKI :)
Odpowiedz
Zdecydowanie zmieniłbym czcionkę. Może coś "poważniejszego"?
Odpowiedz
Jest tego trochę wiele się nie nadaje ale wiele czcionek jest tam rewelacyjnych trzeba tylko dobrze poszukać . http://www.dafont.com/
Odpowiedz
Po długiej przerwie zamieszczam etykietkę, którą mam zamiar oznaczyć butelki z moim corocznym winkiem wiśniowy.
W balonie czeka 15 l z roku 2009 do zabutelkowania.

Proszę o opinię zanim nastąpi druk.

Odpowiedz
Fajna ale ten napis "wiśniowe" za bardzo krzyczy. Może trochę mniejszy.

pozdrawiam
Odpowiedz
Po drobnym zabiegu kosmetycznym ...

Wiśniowe 2009

EDIT: Nikt nie komentował, więc edytuję posta.

Zaprezentuję kilka innych moich etykiet.

1. Uniewersalana (tzw. robocza)

2. Taki mój wymysł.

3. Śliwkówka.

4. Miętówka.

5. Pestkówka.

6. Porterówka.

7. Banderolka na specjalne okazje.

Odpowiedz
W związku z zamówieniem paru winek mojej produkcji na wieczór panieński siostry popełniłem na szybko specjalne etykietki, które poniżej postanowiłem zaprezentować.

ETYKIETA

KONTRETYKIETA

Dziewczyny trochę się pośmiały :)
Odpowiedz
Nie dziwota, że się pośmiały...

Skocz do: