Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoistne "Wybijanie" korków z butelki - prosze o pomoc
Witam serdecznie,

Jakiś czas temu zakupiliśmy butelki o wąskiej szyjce i dopasowanymi do tego korkami syntetycznymi. Zalaliśmy butelki nalewka wiśniową, zakorkowalismy i odstawiliśmy butelki do chłodnego miejsca. Ostatnio zauwazyłam, ze wszystkie korki "wyszły" do połowy. Czy to normalne?

Mam pytanie, czy te korki wybija przez to, że nie zalaliśmy ich wcześniej goraca wodą i cały czas stoja pionowo? Jestem laikiem i przyznam szczeze ze dopiero teraz czytam, że "zazwyczaj korki w warunkach domowych wystarczy wrzucić na chwilę na wrzącą wodę i przykryć garnek. Po zakorkowaniu, butelki powinny postać dobę w pozycji pionowej, w tym czasie korki dopasują się do szyjki butelk"

Myślicie ze da się jeszcze te nasz nalewki uratowac? w jakiś sposób przymocować korek mocniej? zawiazac drucikiem.

Dodam ze butelek jest spoooro.

Jak można to uszczelnic jeszcze?

Byłabym bardzo wdzięczna za informacje i za poradę.
Odpowiedz
Witaj na Forum!

Moim zdaniem, za wysoki poziom nalewki, przez co wytwarza się ciśnienie i wypycha korki.
Spróbuj wyjąć jeden korek, odlać, tak ze dwa centymetry nalewki, wsadzić ten sam korek i zobaczysz czy kolejny raz wypycha.
Odpowiedz
cześć,

dziękuję za odpowiedż. Na pewno sprawdzę :)
Jakbyś miał inne pomysła to prosze o komentarz.
Odpowiedz
Posłuchaj drajli, nie ma innej przyczyny. Za mała poduszka powietrzna nad płynem. Wciskany korek powoduje duży wzrost ciśnienia, jak bedzie więcej powietrza mniejszy wzrost.
Odpowiedz
andrea, drajl,

dziękuje za informację. Czy zatem sugerujecie ze powinnam troszkę odlać i znowu zamknąć tak? Myslicie, że alkohol wywietrzał i ze nei będzi esię nadawał do spozycia? jest to dla gości :)

Może powinnam umocnić - np. drucikiem.

dodatkowo czy nalewka powinn być w pozycji leżącej czy stojącej?

Pozdrawiam :)
Odpowiedz
Tak, tylko trochę odlać i wcisnąć ten sam korek.

Jeżeli wypycha to nie powinno wywietrzeć. Skosztuj sama. Ile ta nalewka stała otwarta?

Możesz sobie zadrutować, jak szampana, tylko po co? Chyba, że dla lepszego samopoczucia.

Najpierw zobacz czy po odlaniu będzie dalej wypychać.

Trzymaj w pozycji stojącej.

Możesz zawsze przelać nalewkę do butelek z zakrętkami.:)

Ps. Bardzo proszę, zaczynaj zdania z wielkiej litery, zgodnie z Regulaminem Forum, który czytałaś i znasz.
Odpowiedz
Witam,

Oczywiście widziałam, jednak nie sądziłam, że to istotne :) Nalewkę przelaliśmy do butelek w okolicy października, bo w kwietniu chcelismy je dac w prezencie. Więc zakupiliśmy łąa ne butelki i korki do tego. Dlatego mam nadzieję, że się z nimi nic nie stanie :)

Bardzo dzięękuję za pomoc.

Zrobię tak jak zalecacie.

Skocz do: