Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spirytus sklepowy.
W tym temacie, proszę o Wasze opinie na temat różnych sklepowych spirytusów.

Dziś kupiłem taki, na etykiecie, co widać, chwali się, że jest / był  6 krotnie destylowany.
Pożyjemy - zobaczymy.

Cena 0,5 l  - 43,99 zł.
Odpowiedz
Ten spirytus jest tylko raz destylowany w rozumieniu, że raz przepuszczony przez aparaturę destylacyjną. Sześciokrotna rektyfikacja, to znaczy, że w kolumnie rektyfikacyjnej jest sześć stopni (kaskad).

Pozdrawiam Janusz
W wodzie widzisz odbicie własnej twarzy, w winie - serce drugiego człowieka.
Odpowiedz
Ważne czy ze zboża lub ziemniaków czy też ze wszelkich słodkości wycofywanych z handlu razem z ich "witaminami E".
Tylko tego się nigdy nie dowiesz.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
(28-11-2016, 15:39)tata1959 napisał(a): Ważne czy ze zboża lub ziemniaków czy też ze wszelkich słodkości wycofywanych z handlu razem z ich "witaminami E".
Tylko tego się nigdy nie dowiesz.

Napisane jest, że zbożowy.

Może Bogi coś powie na jego temat?
Odpowiedz
A ja widzę że nie Polmosowski tylko od prywaciarza. Ktoś się dobrze ustawił przy korycie .
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Znam osobiście tego producenta:) Miałem okazję pić kilka wyrobów i nie miałem nigdy zastrzeżeń. Spirytusu tego nie próbowałem ale znając człowieka nie powinno być zastrzeżeń. Postaram się wypróbować i porozmawiać z producentem.
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
Pozostałe spirytusy, które używam w zależności od ich dostępności i ceny:

- Spirytus Rektyfikowany, Warszawski - 95 % - 0,5 l - 49 zł - dobrej jakości,
- Staropolski - 95 % - 0,5 l - 42,99 zł - dobrej jakości,
- Fjorowka - 95 % - 0,5 l - wyprodukowany dla Makro, przez Polmos Wrocław - dobrej jakości,
- Spirytus Lubelski - 95 % - 0,5 l - 48,29 zł - dobrej jakości.
Odpowiedz
A co sądzicie o wynalazkach typu "spirytus do nalewek 70%"? niedawno widziałem w jakimś markecie
Lubię piwo. Bardzo
Odpowiedz
Szkoda kasy.

Tu masz temat o tym "spirytusie". http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=15505
Odpowiedz
W jakich sklepach kupujecie spirytus? Ostatnio przeszłam się po kilku marketach i znalazłam tylko w lidlu w buteleczkach 0,25 w cenie, która nie zachęciła do zakupu. Próbowałam tesco (kiedyś mieli, bo kupowałam, ale już nie ma) i biedronka. Szukać po monopolowych, czy innych supermarketach? Porterówka mi się zamarzyła.
Odpowiedz
(29-11-2016, 16:15)drajla napisał(a): Pozostałe spirytusy, które używam w zależności od ich dostępności i ceny:

- Spirytus Rektyfikowany, Warszawski - 95 % - 0,5 l - 49 zł - dobrej jakości,
- Staropolski - 95 % - 0,5 l - 42,99 zł - dobrej jakości,
- Fjorowka - 95 % - 0,5 l - wyprodukowany dla Makro, przez Polmos Wrocław - dobrej jakości,
- Spirytus Lubelski - 95 % - 0,5 l - 48,29 zł - dobrej jakości.
Praktycznie w każdym sklepie z alkoholami, plus Makro i biedra.
Odpowiedz
Poczyniłem ostatnio taki eksperyment organoleptyczny. Zakupiłem kilka butelek spirytusu, między innymi najdroższy "rektyfikowany" z Polmosu Warszawa (ok 55zł) i najtańszy w promocji spirytus "Domowy" w Tesco za niecałe 38 zł (regularna cena 45zł). W zestawieniu znalazł się jeszcze Wratislavia, Kaliski, Staropolski w cenach pośrednich. Jako wzorzec użyłem czystego etanolu POCh 96% cz.d.a (ok 65 zł). Test przeprowadzałem po rozcieńczeniu spirytusów do około 20%. Wszystkie sklepowe spirytusy miały zbożowy aromat, wszystkie były do siebie zbliżone. Wydaje mi się, że w przypadku tych sklepowych które zakupiłem między nimi nie ma praktycznie żadnej różnicy, a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać. Inaczej wypadł etanol 96% który powstawał w ten sam sposób co te sklepowe z tą różnicą, że był dodatkowo doczyszczony chemicznie i ponownie rektyfikowany. Ten spirytus nie ma żadnego smaku, jest absolutem. Jest też znacznie czystszy od sklepowych co w przypadku produktów cz.d.a. (czysty do analiz) potwierdza analiza. Wydaje mi się, że miałby zastosowanie tam, gdzie zapach nalewki jest bardzo delikatny i subtelny, gdzie nie potrzebujemy nic poza czystym smakiem owocu/zioła.

Czy robiliście takie doświadczenia?
Odpowiedz
(30-08-2017, 08:40)Homo Chemicus napisał(a): Inaczej wypadł etanol 96% który powstawał w ten sam sposób co te sklepowe z tą różnicą, że był dodatkowo doczyszczony chemicznie i ponownie rektyfikowany. Ten spirytus nie ma żadnego smaku, jest absolutem. Jest też znacznie czystszy od sklepowych co w przypadku produktów cz.d.a. (czysty do analiz) potwierdza analiza. .

Czy robiliście takie doświadczenia?

Nie, nie  robiłem, bo nie mam takiego spirytusu.
Odpowiedz
(30-08-2017, 09:29)drajla napisał(a): Nie, nie  robiłem, bo nie mam takiego spirytusu.

Bardziej ogólnie - chodziło mi o porównanie smaku różnych sklepowych spirytusów.
Odpowiedz
Moim zdaniem, sklepowe są bez różnicy, albo po prostu ja nie wyczuwam subtelnych różnic.
Odpowiedz
(30-08-2017, 08:40)Homo Chemicus napisał(a): Jest też znacznie czystszy od sklepowych co w przypadku produktów cz.d.a. (czysty do analiz) potwierdza analiza.

Robiłeś taką analizę?
Ja nie jestem w stanie przekonać się do domowych (nieoznaczonych) wynalazków z wiadomych przyczyn ("pijmy szybciej, bo się ściemnia"), stąd bazuję tylko na sklepowych produktach z paskiem papieru na zakrętce. Można w jakiś sposób zbadać, czy zawartość butelki to przyswajalny etanol lub - odwrotnie - kompot od kostuchy?
Odpowiedz
Nie robiłem takiej analizy, wykonał ją za mnie producent POCh (Polskie Odczynniki Chemiczne) dołączając do produktu. Nie ma tu mowy o wyrobach domowych, choć takie najlepiej by się sprawdzały w nalewkach - jak wiadomo wyroby z małych manufaktur przewyższają jakością te koncernowe ;)

Jeśli chodzi o zbadanie zawartości butelki - można to zrobić odpłatnie w każdej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Nieodpłatnie można próbować na uczelniach czy w instytutach. Należy wtedy zapytać o badanie czystości etanolu z wykorzystaniem chromatografii gazowej z detektorem masowym (w skrócie GCMS). Taki sprzęt ma prawie każda uczelnia, jest bardzo popularny a badanie krótkie i jednoznaczne. Dobra dusza zbada za darmo ;)
Odpowiedz
Prościej jednak będzie używać spirytusu sklepowego.
Odpowiedz
(30-08-2017, 20:10)NOTOS napisał(a): ....
Ja nie jestem w stanie przekonać się do domowych (nieoznaczonych) wynalazków z wiadomych przyczyn ("pijmy szybciej, bo się ściemnia"), stąd bazuję tylko na sklepowych produktach z paskiem papieru na zakrętce. Można w jakiś sposób zbadać, czy zawartość butelki to przyswajalny etanol lub - odwrotnie - kompot od kostuchy?

Osobiście znam wielu takich, co mają zgoła odmienne zdanie po tym, jak sami, lub ich znajomi, poważnie się struli zawartością butelki z "paskiem papieru na zakrętce"
Pozdrawiam zbyszek
Odpowiedz
Witam,nie bede zakladał osobnego tematu spytam tu
Czy spirytus z przemytu nadaje sie do nalewek?chciałbym podkreślić ze jest dobry,glowa nie boli ani nie sa odczuwalne zadne skutki uboczne,mozna spróbowac czy lepiej kupić normalny ze sklepu?Pozdrawiam
Odpowiedz
Lepiej kupić normalny ze sklepu.
Odpowiedz
Rozmawiają dwa ślepe konie:
- Może weźmiemy udział w Wielkiej Pardubickiej?
- Nie widzę przeszkód!

Nie odczuwasz skutków ubocznych. Jeszcze...

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Spokojnie kolego,nie piłem tylko dostalem litr czystego i niewiem co z nim zrobic:-)a co do skutków ubocznych to miałem na mysli kaca itp.bo ponoć glowa nie boli ani nic:-)
Odpowiedz
Lepiej nie ryzykować.
Ale to Twoje zdrowie i masz swój rozum.
Odpowiedz
Ok,dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do: