Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Srebrna Góra z Lidla
Dziś przeczytałem, że w Lidlu będzie można kupić wina z winnicy Srebrna Góra -> KLIK!

[Obrazek: 388489i2.jpg]

Jakby ktoś coś kupował, to chętnie poznałbym fachowe opinie na temat tych trunków (ja się na winach słabo znam).
Odpowiedz
U nas już są i dość łatwo je znaleźć, czerwone co ciekawe jest w dwóch rocznikach, młodszym gorszym i starszym lepszym. Białe to mieszanka Johannitera, Solarisa i Hibernala, różowe Cabernet Cortisa i Zweigelta, czerwone bez niespodzianek, znana ekipa: Regent, Rondo i Acolon.

Winicjatywa ocenia białe na 2 serduszka, różowe na prawie 3 serduszka, a czerwone, to lepsze, na pełne 3 serduszka. Blogerzy winni albo pieją z zachwytu, bo polskie i tanie (tu mi jedzie czołg, a nawet cała dywizja), albo są bardzo powściągliwi i oceniają nisko, nic pośrodku.

Odpowiedz
Boguś niecałe 30 zł za polskie wino to tanio. Niedawno ceny oscylowały ok 50 zł.
Jeden z kolegów z winogrona.org degustował już to wino (Regent, Rondo i Acolon.)
Stwierdził ze jest nawet przyzwoite jak na polskie wino, trochę przeszkadza podwyższona kwasowość,
Odpowiedz
Faktem jest, że można mówić, że są tańsze niż kiedyś, ale jednak nie są jeszcze tanie, tzn. nie są tanie dla grupy docelowej Lidl'a. Jak już to się skuszę na różowe, bo nie znam tego Cortisa, aczkolwiek za te 30zł można dostać już coś bardziej niż przyzwoitego, również z Lidl'a.

Odpowiedz
Dokładnie.
Za 3 dychy to można kupić fajne wino Bordoskie, a korzystając z przecen...
Myślę, że nie trzeba się na to rzucać, tylko spokojnie poczekać na to samo tańsze lub coś innego.
Co do różowego, zwolennikiem nie jestem, CC lepszy czerwony.
Ogólnie cena polskich win jest za wysoka i z czasem naturalnie będzie spadać.
*****\\\\   ///*************l***********§*********[]
*****(  @ @ )***********oooooo*****(bul,bul)*****[%%]
--oOOo-(_)-oOOo----->****grono*****(ooooooo)****[%%]
------O-----O--------********ooo******(ooooooo)****[%%]
pozdrawia Castleman*******o********(ossad)*****[%%]
Odpowiedz
A ja kompletnie nie rozumiem liczenia tych cebulionów. Ktoś chce to kupuje, ktoś nie chce to nie kupuje.
Po co tak ciągle tą cebulę wypominać. Żenujące jak to czytam. A już najbardziej rozbawiają mnie oceny, że dobre ale lepsze by było gdyby było tańsze. Cena nie ma wpływu na smak, ale tylko w teorii jak widać.
To niszowy rynek. Porównywanie tego z jakimiś winami z kraju winiarskiego kompletnie nie ma sensu.
Zupełnie nie patrzę na koszty tego co robię i nie liczę tego innym.
Spróbujcie zrobić 50tys. litrów wina i wtedy możecie o kosztach w PL pisać. Teoretyzować to każdy umie.

A wina pewnie kupię, bo wiem kto je robił, niektóre z tej winnicy miałem okazję pić.
Czy są warte tej ceny mnie nie interesuje, mają być dobre.
Odpowiedz
Paweł, ładnie piszesz :) , ale bądźmy realistami, cena jednak ma znaczenie w zbycie.
Na markety szanse mają tylko większe winnice, a nie żadne niszowe. Marketowe wino raczej niszowym nie będzie.
Srebrna Góra to raczej jedna z większych winnic w naszym kraju. Przeważnie ilość nie idzie w jakość...
*****\\\\   ///*************l***********§*********[]
*****(  @ @ )***********oooooo*****(bul,bul)*****[%%]
--oOOo-(_)-oOOo----->****grono*****(ooooooo)****[%%]
------O-----O--------********ooo******(ooooooo)****[%%]
pozdrawia Castleman*******o********(ossad)*****[%%]
Odpowiedz
(04-10-2016, 11:26)SERVATOR napisał(a): Jakby ktoś coś kupował, to chętnie poznałbym fachowe opinie na temat tych trunków (ja się na winach słabo znam).

Ja też chętnie poznam takie opinie.
Odpowiedz
(04-10-2016, 21:36)kilis napisał(a): mają być dobre.

To jak już kupisz, podziel się czy rzeczywiście są dobre, skoro mają być.

A dla spragnionych już opinii:

https://winnetradycje.wordpress.com/2016...kulturowy/

http://www.powinowaci.pl/2016/10/czy-pol...polki.html

http://www.nasze-wina.pl/nw/news/1370/

http://www.winiacz.com/2016/09/polskie-w...5%82ego%29

Odpowiedz
Informacyjne, w jednym z Lidl'ów jest dokładnie 10 flaszek białej Polki i 11 flaszek czerwonej, jakoś nie widać, żeby się ludzie zabijali, a od wejścia na rynek minęło trochę czasu. W międzyczasie, w tym samym Lidl'u szamorodni i furmint od Dereszli występują w ilości sztuk JEDNA i nadal są tańsze od Polek (odpowiednio 22zł i 20zł).

Odpowiedz
A u mnie w pięciu nie ma żadnej flaszki. Poszły od razu.
Odpowiedz
Nie ma to jak stolica. :D
Odpowiedz
U mnie (Radom), było po parę flaszek z każdego rodzaju. Ale za wolno zbierałem się z zakupem i dziś na półce została jedna jedyna butelczyna czerwonego z "gorszego" 2015 rocznika ...

Sprawdzę jeszcze jutro w drugim lidlu.
Oto jest cały splendor: Móc i mieć prawo do siebie uśmiechnąć się.

http://www.pomocdlakrzysia.pl/
Zajrzałem i nie mogę się uwolnić - pomóżcie !!!!

Odpowiedz
(11-10-2016, 19:40)kilis napisał(a): A u mnie w pięciu nie ma żadnej flaszki. Poszły od razu.

Skoro wszystkie wykupiłeś, to nie dziwne, że koniunkturę nakręciło. :D

Odpowiedz
No właśnie żadnego nie kupiłem. Kumpel wziął parę szt. z czego tylko dwie białe dla mnie starczyło.
Różowe jedno i czerwone 2015.

Białe jest świetnie skomponowane. Taki kupaż (pewnie) jest lepszym rozwiązaniem niż słodki solaris, czy koci hibernal. Nie jest zdominowane przez mocne muskaty czy kocie siuski albo porzeczki jak kto woli.

Nie ma nachalnego aromatu ani jednej ani drugiej odmiany. Jest stonowane przez johannitera.
Johanniter solo też pewnie byłby fajny.

Bardzo dobre wino. Słodyczy w sam raz. Kwas bardzo przyjemny, łagodny, bez jabłkowych ostrych posmaków.

Kupiłymbym nawet za 50 cebulionów.

Różowe trochę za słodkie, ale wziąłem tylko łyka i to ciepłego. Także się nie wypowiadam.

Skocz do: