Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Stopnie wtajemniczenia"
(26-10-2014, 19:06)kapitan napisał(a): ...więc mam propozycje...
Propozycja bardzo dobra, moim zdaniem, ale Witas ma niestety rację. Po zmianie silnika chyba do zrobienia.
Odpowiedz
Co tam tytuły.
Często trunek takiego arcymistrza nijak ma się do jego "rangi" uzyskanej gadatliwością na forum.
Osobiście można sobie zdanie wyrobić o konkretnej osobie i adekwatny do niej szacunek przyjeżdżając na jakiś zlot forumowy.
Odpowiedz
BINGO!

edit:
Chyba można zamknąć temat, kwintesencja puenty zawarta w poście Erikosa.
Odpowiedz
(26-10-2014, 23:10)Erikos napisał(a): Co tam tytuły.
Często trunek takiego arcymistrza nijak ma się do jego "rangi" uzyskanej gadatliwością na forum.
Osobiście można sobie zdanie wyrobić o konkretnej osobie i adekwatny do niej szacunek przyjeżdżając na jakiś zlot forumowy.
Czy kolega nie pije czasem do kogoś? Fakt bycia tu czy tam nie zwiększa prestiżu danej osoby, zwiększa to tylko to, co robi.

Zresztą jak już pisałem arcymistrzów wypadałoby już niektórym zmienić na tytuł adekwatny do winiarskiego Dionizosa, zaś nalewkarskich eksperymentatorów awansować koleją rzeczy na arcymistrzów.
Odpowiedz
(21-10-2014, 09:27)drajla napisał(a): Dionizos ****** 3000 Postów -- na ????????-- propozycje????
Jak widać w temacie, są różne zdania.
Jeżeli macie, to dawajcie propozycje.
Odpowiedz
Pozostawić ilość postów, zlikwidować tytuły. Dodać punkty pozytywne, negatywne i neutralne nadawane przez forumowiczów forumowiczom. Nadawane punkty są uzasadniane w opisie za co. Jasne i przejrzyste. Myślę, że do realizacji na nowym silniku. Moderatorzy negatywnie oceniani (oczywiście uzasadnione negatywy) będą poddawani weryfikacji i ewentualnemu wykluczeniu przez Dyrekcję Forum. Zasady wykluczeń do uzgodnienia przez właściciela Forum. To samo tyczyć się będzie zwykłych forumowiczów. Jasna i przejrzysta ocena. Ilość postów w takim systemie nie ma znaczenia.
Odpowiedz
Dla mnie wystarczyłby sam nick, bez gwiazdek, liczby postów i innych bzdurnych tytułów.
Odpowiedz
(27-10-2014, 12:43)krzysztof1970 napisał(a): Dodać punkty pozytywne, negatywne i neutralne nadawane przez forumowiczów forumowiczom.
Dodawanie punktów nie będzie miarodajne, bo to będzie dotyczyło postów nowych, a kto oceni te dobre i merytoryczne z dawnych lat? Nie będzie to wtedy jasne i przejrzyste, a przede wszystkim niesprawiedliwe w stosunku do tych, którzy takie posty, rady itd dawali wcześniej. Zabawę w stylu "pomógł x razy" można uskuteczniać pod warunkiem, że jest od zarania forum, a nie nagle po zmianach wielu.

Ktoś będzie miał ciężki dzień, coś chlapnie słowem i kielichem i już huzia na Józia, ubije się go negatywnymi ocenami i straci moderatorstwo (mimo że był dobry). Nie bawmy się w czystki stalinowskie i weryfikacje.

Jeśli tytuły się nie wyklarują, można na życzenie danej osoby po prostu nadać mu ten tytuł-taki, jaki sobie życzy, jaki jego zdaniem najbardziej do niego pasuje, a nie ze względu na posty, frekwencję na zlotach czy rzeczy mniej ważne.
Odpowiedz
To ja poproszę "Straszliwy Dziadunio w przydługich drzemkach":D Pawłowi proponuję; "Wyrocznia z Pisza", a Tobie Bogi; "Il Magnifico Experto Liquorum:uff:";)
Dyskusja o przyszłości uzależnionej od silnika - jak widać wymagałaby określenia zasad; 1/ czy mają być oceny?
2/ Kto dokonuje ocen? - tu rozwiązania dwa; Jury, albo każdy czytający.
2a/ Jeśli Jury to zasady tworzenia Jury.
3/ Jakie kryteria ocen? - tu najprostsze jest referendum forumowe, arkusz kalkulacyjny odpowie jakie cechy wystąpiły najczęściej.
4/ Rewolucja - odejście od tytułów( niekoniecznie) i informacja przy nicku KONIECZNIE - "pomogę w chemii, botanice , nalewkach etc...", "tylko czytam", "gawędzę i czasem pomagam" :uff:
 Jeżeli twierdzisz że zrobienie czegoś jest niemożliwe, nie przeszkadzaj osobie która to właśnie robi !
    Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie.

Odpowiedz
Dyskusja zawsze potrzebna:) Merytoryczna tym bardziej:)
Myślę, że weryfikacja ocen przez administrację forum (reprezentowana i weryfikowana przez właściciela forum czyli SWiMP) powinna nadać właściwy kierunek. Boguś ocena merytoryczności forumowicza, moda na podstawie złego dnia nie wytrzyma presji ogółu forumowiczów. Osoby przyznające negatywy w przypływie emocji będą weryfikowani. Boguś zasiadasz z w zaszczytnym gronie dyrektorskim forum i wiesz, że nie masz się czego obawiać. Tam będzie odbywało się głosowanie a nie czystka stalinowska:) Są na forum osoby tzw pożyteczne a i są takie co piszą tylko po to by pisać. Wiesz o czym i kim mówię:)

PS Nie uważam, że mam rację ale poddaję temat pod dyskusję.
Odpowiedz
Wiesz, ja się tylko obawiam, żeby nie było tak jak w innych miejscach (za granicą i nie tylko), gdzie przez różne działania zdarzyły się takie sytuacje jak: czytanie i publikowanie prywatnych wiadomości, które jak najbardziej dawały oręż adwersarzom poszkodowanego, ustawianie całego forum przeciwko Bogu ducha winnym ludziom (mającym choćby prywatne animozje z administracją), szermowanie fałszywymi (bo nie uzasadnionymi wiedzą i doświadczeniem a kupionym papierkiem) tytułami itd.

Dlatego w kwestii tych ocen, przyznawania rang na podstawie postów, czy li tylko oceniania tychże byłbym ostrożny i bardziej rozsądny, wręcz powściągliwy, choć w produkcji nie kieruję się takimi cechami. Co więcej, nie chciałbym, aby ktoś został niesłusznie oskarżony, czy szykanowany, nawet jeśli gadatliwość (wolę takich co mówią, nawet dużo niż siedzących cicho i knujących przeciwko) jest jedną z cech tej właśnie osoby.

Reasumując, temat jak najbardziej poddany winien być dyskusji.
Odpowiedz
(27-10-2014, 13:43)Iuglans napisał(a): To ja poproszę "Straszliwy Dziadunio w przydługich drzemkach":D Pawłowi proponuję; "Wyrocznia z Pisza", a Tobie Bogi; "Il Magnifico Experto Liquorum:uff:";)
Bogi już dawno otrzymał ode mnie tytuł "Złoty Nos Podkarpacia":diabelek:
Odpowiedz
A ja tak sobie myślę, że jeśli ktoś zwraca uwagę na gwiazdki i tytuł pod nickiem - a wolno mu przecież - to jak poprosi i zasługuje, dostanie swój tytuł. Czy to źle, zrobić komuś drobną przyjemność? Do tego tak małym wysiłkiem?
Jeśli dyrekcja forum uzna, że należy kogoś wyróżnić jakimś nieortodoksyjnym tytułem, to przecież może.
Jeśli ktoś nabija głupie posty jedynie dla gwiazdek, szybko trafia na śmietnik. Nie wydaje mi się, żeby to stanowiło poważny problem forum.
A jak ktoś ma gwiazdki i tytuły w d..., to ma. I chyba gwiazdki innych userów mu nie przeszkadzają, bo przecież też ma je w d...

Taka dyskusja trochę o niczym chyba wyszła.
Odpowiedz
Widać koledzy nie mają co degustować. Jakby mieli co, to by się skupili na treści szkła. Znaczy - za mała produkcja?? ;)
Odpowiedz
(27-10-2014, 21:57)Maciej napisał(a): A ja tak sobie myślę, że jeśli ktoś zwraca uwagę na gwiazdki i tytuł pod nickiem - a wolno mu przecież - to jak poprosi i zasługuje, dostanie swój tytuł. Czy to źle, zrobić komuś drobną przyjemność? Do tego tak małym wysiłkiem?
Tu tkwi sedno, to jak można prosić, to tytuł nadany mi przez mego przyjaciela Aleko pragnę nosić na chwałę forum :D Chyba że ktoś jest przeciwny temu, to proszę o uzasadnienie.
Odpowiedz
Ale, Alekor już ma na koncie wygrane tu i ówdzie w konkursach (sam miałem styczność), a jest tylko "nędznym" Winiarzem. Żywe potwierdzenie słów Erikosa.
Odpowiedz
A nie prościej byłoby żeby np. po 200 postach każdy mógł sobie wybrać jak miałby być tytułowany (oczywiście po akceptacji ADM)?
Realnie oznaczałoby, to RĘCZNĄ zmianę dla pewnie maksymalnie kilkudziesięciu osób.
Prawdziwe i COŚ MÓWIĄCE rangi mają ostatecznie Moderatorzy i Admini.
"Świeżaki" będą wiedziały kogo się radzić czy słuchać a starzy bywalcy i tak będą poważać kogo chcą niezależnie od ich tytułu.

Odpowiedz
(28-10-2014, 15:55)GENERAL AIDID napisał(a): Ale, Alekor już ma na koncie wygrane tu i ówdzie w konkursach (sam miałem styczność), a jest tylko "nędznym" Winiarzem.
Bo rangę ma wg ilości postów, a nie wg zasług, z tego powodu właśnie trwa ta dyskusja.

Propozycja Krzyśka jest bardzo a propos, miejmy możliwość, Ci, którzy chcą, rzecz jasna, zmienić swój podpis ( na jednym forum było tak, że po iluś postach było to właśnie możliwe) i wszyscy powinni być zadowoleni.

Skocz do: