Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sukcesy w połowach
Wczoraj spędziłem nockę na Odrze, w okolicach jazu, niedaleko Widuchowej. Plany były wielkie. Na zdjęciu kolega, z którym wybrałem się na wyprawę.

No cóż... tym razem tylko kilka okonków ale jak smakowały...
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Wczoraj dwa leszcze.

Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Hodowla robali założona.

Odpowiedz
Odra w Szczecinie to wody i PZW i Morskie, z jakiej strony warto więc łowić? Ten most długi niby rozdziela te wody na osobne pozwolenia wędkarskie. O ile lubię chodzić na ryby to jak przeprowadziłem się do Szczecina to ani razu tutaj nie wędkowałem jeszcze.
Odpowiedz
Mogę łatwo odpowiedzieć. Po lewej stronie Odry więcej można złapać. Na sandacza dobre miejsca są między dworcem głównym a mostem długim. Jednak jak chcesz łowić białoryb to nigdy Przy moście długim, tam wpada mnóstwo syfu do wody. Od mostu długiego lepiej trzymać się z daleka.
Ja Łotwie ryby na wodach „sumowskich”, mniejsze opłaty a i tak co roku jestem nad morzem na wczasach to wtedy mogę połowić.  W Dziwnej  można złowić fajne okazy, włącznie z rybami morskimi. 
Kilka lat temu w kanale w Pogorzelicy można było złapać fajne leszcze. 
Napisz jakie masz pozwolenie to mogę napisać kilka fajnych miejsc.
Teraz aktualnie łowię na jeziorach, ale szczególnie w wodach „SUM-owskich” mogę coś doradzić.
Odpowiedz
Ostatnie rezultaty to sandacz prawie 70cm, sum i kilka dni temu Boleń.

Gdybym miał wybierać - co smażone i wyborne na talerzu - najprzedniejszy był sum. Boleń wygrywa w zalewie octowej. Nawet ze śledziem...

Odpowiedz
Boleń jest niejadalny. Ale skoro Ch. Ch. zjadł podeszwę z buta w jednym z filmów to i boleń komuś może wydawać się atrakcyjny.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Smażony z czosnkiem i gałązką rozmarynu, oprawiony cebulką i octem był wyborny!

Odpowiedz
Nie ma to jak obiektywna ocena własnych wyrobów   :hahaha:
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
(07-08-2020, 10:21)TEQUILA napisał(a): Boleń jest niejadalny. Ale skoro Ch. Ch. zjadł podeszwę z buta w jednym z filmów to i boleń komuś może wydawać się atrakcyjny.

Jadalny, jadalny! może nie najsmaczniejszy, są inne lepsze ryby, to prawda. najgorszą rybą, którą jadłem była brzana. zrobiłem to tylko jeden raz (pewien rusek mnie namówił) i nigdy więcej, zawsze potem brzany wypuszczałem...

Pozdrawiam, Gono
Kiedy przes­koczysz, to i wte­dy nie mów hop. Zo­bacz naj­pierw w co wskoczyłeś.
Odpowiedz
RRRRRRoberrrrrto. Dusiłeś kiedyś bolenia na smalcu w cebuli z papryką słodką na wolnym ogniu? Podobnie szczuka (do d sucha ryba)?. Dusić powoli, cierpliwie, aż do znudzenia a smak powali na łopaty.
Rosyjscy naukowcy po latach badań odkryli, że aby przenieść się w przyszłość, wystarczy poczekać
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Wszystko zależy od kucharza...

Skocz do: