Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suszona żurawina (z Biedronki)
W Biedronce jest dobra suszona żurawina i może nie chciałoby mi się o tym pisać gdyby nie to, że ........ uwaga...... jest BEZ OLEJU (w składzie go też nie wymieniono)!

Jakieś 5 miesięcy temu zrobiłem na niej nalew. Wczoraj go zlałem i nie było na nim żadnych tłustych oczek - w przeciwieństwie do większości suszonych żurawin dostępnych na rynku.
Przeleciała przez miękki filtr i jest idealnie klarowna (a "przy okazji" smaczna) ;)

Odpowiedz
a pamiętasz może cenę oraz wagę ?
Odpowiedz
O ile pamiętam, to 150 g kosztuje niecałe 5 zł (chyba 4,95).
Na bazarach suszona żurawina kosztuje zwykle około 40 zł. Ta wychodzi po ok 33 zł.
Odpowiedz
W Auchanie kupuję zawsze i nie przekraczam 30zł/kg, często poniżej 25.
Odpowiedz
Ja podałem ceny porównywalnej jakościowo żurawiny, którą można kupić w stoiskach z suszonymi owocami pod Halą Mirowską w Warszawie.
Ta z Biedronki ma kształtne kulki, które nie są zbite w "breję" jak w przypadku większości żurawiny dostępnej w marketowych stoiskach na wagę - która dodatkowo zwykle jest rozdrobniona.
Tata a Twoja z Auchan jakiej jest jakości? I co najważniejsze -> jest bez oleju?
Odpowiedz
Hala Mirowska to strasznie drogie miejsce ... a ten bazarek jeszcze droższy.
Odpowiedz
Wczoraj byłem w Biedronie i sięgnąłem po żurawinę.
JEST INNA! Ta ma już olej! Jest nienaturalnie ciemna i też już nie ma naturalnego kształtu kulki a przypomina wyschnięty mini-daktyl.
W domu na szczęście jeszcze mam kilka opakowań, które kupiłem kilka/naście tygodni temu.
Ciekawe czy jeszcze gdzieś można kupić tę poprzednią....
@Admini. Jeżeli w ciągu kilku dni nikt nie potwierdzi, że ta żurawina bez oleju jest jeszcze dostępna, to wątek proszę zamknąć. Olejowej polecał nie będę.

Skocz do: