Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tani cukier
Pragnę donieść, że w zamojskim Carefour'ze pojawil sie cukier w cenie 1,99 /kg.

Ostatnio wprowadzono ograniczenie w sprzedarzy 10 kg na osobe, ale dla chcacego (i zdesperowanego) nic trudnego...;)

Moze są tu jacys winiarze z okolic :)

Pozdr
Odpowiedz
o kutwa... raj... :D tylko sprawdź jaki to, której klasy, jakiego stopnia oczyszczenia.
Odpowiedz
A czy ktoś sprawdzal czy w jakimś sklepie w Warszawie jest jakaś promocja na cukier?
Odpowiedz
wiem że w selgrosie jak zwykle z początkiem sezonu przetworów pojawia się w dużych opakowaniach przemysłowych od chyba 5 do 25 kg. Pamiętam że w zeszłym roku jak kupowałem 25 kg w jednym worku to cena była bardzo zachęcająca. niestety nie pamiętam ile zapłaciłem a swoją drogą ktoś mi ostatnio mówił że znów jest
Odpowiedz
No, niestety w tanim LEADER PRICE w Piasecznie kupiłem po 2,99 PLN/ kg godzinę temu
co się stało? Moja żona twierdzi, że to wynik suszy...:kwasny:
Pozdrawiam! PS. ...a na Okęciu +32 stopieńki Celsjusza....
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez fea
o kutwa... raj... :D tylko sprawdź jaki to, której klasy, jakiego stopnia oczyszczenia.

Promocja zwiazana jest z otwarcien nowego tego "Przybytku kultury" :) Na opakowaniu napisano kat. I.

Tak przy okazji z pewnych zrodel wiem ze Cukier Królewski - taki w czerwonych opakowaniach, czesto widuje go w Albercie / Hipernovej to cukier... ukrainski-produkowany zreszta z polskich burakow :). Nie wiem czy dotyczy to calej partii towaru, czy tylko jego czesci (ktora moze juz rozeszla sie miedzy innymi w naszych winach).
Odpowiedz
Carrefour Łódź Kolumny 1kg 2,69, wydzielany po 10 kg na głowę.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Reynevan
Carrefour Łódź Kolumny 1kg 2,69, wydzielany po 10 kg na głowę.

A w Legnicy dziś po 4.10:glowa_w_mur:
Odpowiedz
Ostanio zauwazylem coraz wieksza popularnosc cukru "Zwyczajnego" jest to rowniez cukier drugiej kategorii. Cena wsumie taka sama tzn 3.10-3.39-3.59 (tani lokalny sklep - zabka - PSS spolem :glowa_w_mur: )
Co to jest cukier drugiej kategorii? Ma mniejsza zawartosc cukru w cukrze? wyjdzie mniej procentow? Czy slabiej oczyszczony? Czy wogole przejmowac sie problemem jakiej kategorii? Czy w winiarstwie/ nalewkarstwie to bez znaczenia?
Odpowiedz
Le Clerk? (nigdy nie pamiętam jak to się pisze)- Rzeszów - cukier po 2,45/kg.
Bez ograniczeń. Ludzie brali po 50 kg.
Odpowiedz
jak ja znalazłem w plusie w zabkowicach Sl po 2,99 i wziałem 30 kilo to kasjer na "O! Panowie zaszaleli"
Odpowiedz
Elea Łódź Kilińskiego 2,59/kg- nie wiem czy są jakieś ograniczenia
Odpowiedz
Ja kupowałem w Szczecinie w Tesco po 2,99 i bez ograniczeń :P
Odpowiedz
Kielce - targ 3,20 ; Społem - 3, 39
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez mamcar
Ostanio zauwazylem coraz wieksza popularnosc cukru "Zwyczajnego" jest to rowniez cukier drugiej kategorii. [...] Co to jest cukier drugiej kategorii? Ma mniejsza zawartosc cukru w cukrze? wyjdzie mniej procentow? Czy slabiej oczyszczony? Czy wogole przejmowac sie problemem jakiej kategorii? Czy w winiarstwie/ nalewkarstwie to bez znaczenia?

chciałbym ponowić pytanie. ale nie wiem czy można? sam się zastanawiam czy kupować II kat.
ale ostatnio nie ma pierwszej :diabelek:
Odpowiedz
Dowiedziałem się w Poznaniu, u źródła, (centrala cukrowni, dział handlowy) , że to jest 2 kategoria europejska ( zgodnie z euronormami), natomiast sam cukier jest 1 gatunku.
Dotyczy to cukrów sprzedawanych pod marką Aro i Diamant.
Nie różnią się one niczym, oprócz opakowania.
Kat. 1 to pewnie, ale to już mój domysł, wyrób rafinowany.
Odpowiedz
Coś mi się po głowie kołacze, że cukier zalicza się do różnych kategorii jakościowych uwzględzniając kilka parametrów, m.in. zawartość wilgoci i zawartość popiołu, czyli substancji nierozpuszczalnych. Cukier kategorii II zawiera prawdopodobnie więcej popiołu, czyli mniej jest cukru w takim cukrze.:ysz:
Szczegółowych kryteriów i wartości liczbowych/procentowych niestety nie znam. Moonjava jesteś tam może? :pomocy:
Odpowiedz
Dziś w Auchan Gdańsk widzałem cukier po 2,69 zł
Odpowiedz
Od 14.12. w TESCO przy zakupie 10 kg cena wynosi :
2,40zł/kg.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Kielce Makro worek 10 kg - 25,10
Odpowiedz
TEQUILA: Od 14.12. w TESCO przy zakupie 10 kg cena wynosi 2,40zł/kg.

Potwierdzam zakup w Szczecinie (pisze że można max 30 kg na jednym paragonie - ale jak wiadomo zawsze można kupić na kilka paragonów)
Odpowiedz
W Krakowie w Tesco na Kapelance też był po 2.40 , ale już nie ma.
Odpowiedz
W Krakowie w Tesco na Kapelance też był po 2.40 , ale już nie ma.
Odpowiedz
2,69 zł za 1 kg cukru z TIPu, bez ograniczeń.
Odpowiedz
Ciekawa sprawa. Rozpuściłem kilogram (bo tyle faktycznie ważyła zawartość każdej z torebek) cukru "królewskiego" (czerwne opakowanie 3,2 zł/kg) i tyle samo cukru "tesco" (białe opakownie z kolorowymi napisami 2,59/kg) w takiej samej objętości wody (1 litr). Ilość nierozpuszczalnych osadów podobna (na oko szczypta ;)) ale kolor roztworu już wyrażnie inny, "królewski" żółtawy, "tesco biały". Zawartość cukru w cukrze (tyle razy mówiłem żeby Marysia...) różniła sie o 3 stopnie Blg na korzyść "królewskiego". Ta część pomiaru została przeprowadzona sumiennie ale trochę beznadziejnie :ysz: Do mierzalnego poziomu roztwór doprowadziłem za pomocą takiej samej ale blizej nie określonej ilości wody. Czy ktoś z Was bawił się w ten sposób ? :spoko:
Odpowiedz

Skocz do: