Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tani cukier
TESCO

Od 22.02. po 2.19 zł.
Limit na głowe po 10 kg.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Dziś kupiłem w Tesco w Silesii w Katowicach po 2,19.
Odpowiedz
tak samo w Tesco w Gliwcach 2.19 zl/kg
Odpowiedz
U mnie w mieście w Tesco też po 2,19 ,ale śmierdzi jakimś grzybem.
Nie wszystkie opakowania, bo znajomy mówił, że jego nie śmierdzi.
Odpowiedz
Tesco Szczecin 2.19 (niczym nie śmierdzi)
Odpowiedz
Kufland - cukier 1kg 2,15
Odpowiedz
takie ładne ceny , u nas otworzyli carfur czy jakoś inaczej to się piszę to za 2,39 i się cieszę bo nie ma taniej w okolicy
Odpowiedz
skoro w Carrefour jest promocja na cukier to w każdym innym Carrefour-rze również powinien być tańszy cukier... :)
Odpowiedz
potwierdza carrefour Gdańsk 2,39:)
Odpowiedz
Dziwne wczoraj byłem w Carrfurze i cukier po 2.69 zeta.
Odpowiedz
z tego co wiem promocje, które trwają dłużej nie muszą zacząć się jednego dnia we wszystkich marketach(jednej firmy), wtedy powstaje przesunięcie tygodnia, dwóch...
Odpowiedz
W niedziele w Carrefour express promocja jednio dniowa cukru po 2.39 zł.
Odpowiedz
tesco gdynia 2,45 za kg ale przy zakupie 10kg
Odpowiedz
A ja mam wątpliwości co do jakości taniego cukru.
Czy ktoś może potwierdzić, zaprzeczyć tej tezie. Albo podać czym się kieruje poza ceną przy wyborze cukru (marka, grubość)
W niedzielę rozmawiałem z zawodowym pszczelarzem, który ma ok 800 pni :nie_powiem: (oczywiście nie w jednym miejscu) i powiedział, że tego cukru by nie dał pszczołom na zimę.
Wino też wymaga dobrego cukru, szczególnie kiedy zakładamy że chcemy mieć wino 11% lub 13%, wszystko skrupulatnie liczymy, a okazuje się, że wychodzi 9%, bo cukuier zawiera nie tylko cukier. :ysz:

kilis
Odpowiedz
Czyli że robią nas w karolka, a my zachłanni na cukier tak się dajemy :eyes:
Odpowiedz
To proponuję w takim razie robienie testów.
Przed użyciem cukru do wina, rozpuśćmy 1 kg. cukru w wodzie do poziomu 20 blg.
Ilość zużytej wody, będzie naszym wskaźnikiem jakości cukru.
Zobaczymy, czym handlują wielcy.
Odpowiedz
Albo prościej 1 l wody , 0,5 kg cukru i sprawdzamy Blg.
Odpowiedz
moim zdaniem najlepszy jest cukier rafinowany. Jest to cukier najlepiej oczyszczony. Jednak teraz trudno go dostać. Dawno już nie widziałem takiego cukru. Cukier kryształ jest wystarczający do naszych celów. Róznice mogą być między poszczególnymi producentami w stopniu oczyszczenia. Nie sądzę jednak aby naszymi cukromierzami można dostrzeć różnicę.
Po zagotowaniu cukru widać wyraźnie zmianę koloru roztworu. Czasami widać jakieś zanieczyszczenia. Jednak nie sądzę aby wydajność tego cukru była znacząco mniejsza. Raczej należy liczyć się z pewną zmianą smaku wina i to jest najwiekszą wadą cukru nierafinowanego.
Odpowiedz
To chyba jedyny sposób w domowych warunkach. Tylko dokładna waga i już. Ja niestety takowej nie posiadam.
Jak ktoś ma niech zrobi test i umieści tu wynik, jestem ciekaw, jak pewnie i inni. Najlepiej jakby ktoś kupił ze trzy rodzaje cukru ;)

kilis
Odpowiedz
A więc kupuję wagę i robię testy. Cylinder laboratoryjny 500 mam.O wynikach napiszę.
Odpowiedz
Czekamy z niecerpliwością :tuptup:

kilis
Odpowiedz
AdamC jak tam wyniki przeprowadzonych badań ?
Odpowiedz
Info na temat cukru ze strony http://www.technolog.friko.pl/3.surowce/7.htm

Cukier surowy (żółty)

Cukier ten nie jest wybielany na wirówkach. Zawiera zawsze na powierzchni kryształów pewną ilość odcieku, co powoduje, że jest lepki. Nie nadaje się więc do segregacji. Ma słodki smak z lekkim posmakiem i zapachem syropu macierzystego. Kryształy są lepkie, sklejające się, o ostrych krawędziach, jednolicie jasnobrązowe, bez grudek ciemniejszych i gniazd nie odwirowanego odcieku, bez domieszek innego cukru, np. mączek dalszych rzutów i zanieczyszczeń.
Cukier surowy w Polsce przeznaczony jest głównie do dalszej przeróbki na rafinadę. W innych krajach cukier ten jest coraz częściej stosowany
w bezpośrednim spożyciu lub do produkcji innych artykułów spożywczych. Niektórzy uczeni uważają, że zanieczyszczenia cukru surowego są korzystnym składnikiem żywności.

Cukier biały przemysłowy

Jest to mieszanina cukru kryształu białego o różnej granulacji, w dowolnym stosunku procentowym, przeznaczona do celów przemysłowych. Charakteryzuje się jasnokremową barwą, słodkim smakiem i bardzo słabym zapachem syropu macierzystego. Jest sypki, co najwyżej lekko sklejający się.
Cukier ten jest powszechnie stosowany do produkcji takich wyrobów cukierniczych jak: pieczywo, czekolada, chałwa, pomadki mleczne, masy tłuste z pieczywem
i wielu półproduktów.

Cukier biały

To cukier wybielony na wirówkach za pomocą wody i pary. Jest sypki, bez zlepów i grudek. Ma charakterystyczny słodki smak, bez obcego zapachu. Może mieć odcień lekko kremowy.
Ze względu na wyższy stopień czystości cukru białego w porównaniu z cukrem białym przemysłowym – cukier ten przeznacza się do produkcji takich wyrobów cukierniczych, w których ceniona jest biel lub bezbarwność produktu,
a mianowicie: do masy karmelowej, pomad wodnych i śmietankowych, nadzień likworowych, galaretek, marcepanu i pokrewnych, drażetek oraz glazur cukrowych i kandyzu. Zaleca się stosowanie cukru białego również do brązowych z natury mas czekoladowych, ponieważ użycie cukru białego przemysłowego może zakłócać bukiet smakowo-zapachowy czekolady, szczególnie w tym przypadku, gdy do jej produkcji zastosowano celowo mieszanki różnych gatunków ziarna kakaowego.

Cukier rafinowany (rafinada)
Otrzymuje się go z cukru białego lub surowego rozpuszczonego do gęstości syropu, następnie oczyszczonego za pomocą węgla aktywnego, wybielonego podsiarczanem sodu i ultramaryną i poddanego krystalizacji lub odlewaniu do form. Rafinadę dzieli się według wielkości kryształów na: luksusową RK-Lux, kryształ gruby R-KG, średni R-KS, drobny R-KD. Z rafinady produkuje się również cukier w kostkach prasowany lub lany. Cukier puder otrzymuje się z przemiału cukru białego lub rafinady. Cukier rafinowany powinien mieć barwę białą z lekkim odcieniem niebieskawym, konsystencję krystaliczną bez kryształów nie wybielonych, smak czysto słodki, bezwonny, roztwór wodny cukru rafinowanego powinien być przezroczysty.
Odpowiedz
Mam wagę. Mam cylinder i zacząłem zbierać cukier. Widzę już, że z cukrem będą problemy. Mam dopiero trzy rodzaje i nie mogę kupić więcej. Jak będę miał więcej próbek cukru, to zacznę testy. Cierpliwości.
Odpowiedz
witacje trochę "pomocnej dłoni" z forum "%" mocnych ;)

i zrobiłem prosty eksperyment:
kupiłem 4 rodzaje cukru i wziąłem próbówkę z cukromierzem i ....
do kubka wrzuciłem 1 probówkę cukru + 5 wody i kolejno mierzyłem ile to ma Blg

Srebrna łyżeczka (Lewiatan) = 15.5 Blg
Diament (PLUS) = 15.5 Blg
Cukier królewski (PLUS) = 14.8 Blg
Polski Cukier (Jaskółka) = 14 Blg

Wydaje mi się, że troszkę mogłem się pomylić w tym mierzeniu ale coś też musi wy tym być. Nie powtarzałem doświadczenia więc może ze wszystkim się pomyliłem.

oczywiście to jeden "cytat" - po więcej zapraszam na strone "c2h5oh" być może byłem pomocny a jeśli nie to prosze o "kasacje" mojej wypowiedzi .
lukas
Odpowiedz

Skocz do: