Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tani cukier
We wtorek 24.04 w Tesco cukier będzie po 2,19zł.
Odpowiedz
Jak za darmo.
Odpowiedz
Zrobiłem w końcu ten test. Odważałem 20g cukru i rozpuszczałem w 100ml wody. Mieszanina mierzona w 20*C i tak:

Polski cukier e , Cukrowni Lublin - 17,5 blg
Biały Kryształ, Cukrownia Łapy - 17,5 blg
Srebrna Łyżeczka , Cukrownia Glinojeck - 18 blg
Diamant, Cukrownia Poznań - 17,5 blg
Biały Królewski, Cukrownia Ropczyce - 18 blg

Na domowe warunki, to za mało dokładny test. Trzeba większych ilości, aby błąd był minimalny. Cukromierz ma skalę 1 blg, więc trudno jest określić dziesiętne części. Mimo wszystko, dwa rodzaje zdecydowanie są lepsze.
Testów nie powtarzałem, bo nie mam co zrobić z syropem. Nie lubię bezmyślnie marnować cokolwiek. Poczekam na jesień, gdy będę potrzebować cukru kilogramami.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że to niezbyt duża różnica, powiedzieć można nawet niezauważalna patrząc na skalę 1blg, no ale jakaś różnica jest ... Wg mnie w warunkach domowych niewiele znacząca. Pozdrawiam
Odpowiedz
czyli gęstości cieczy wyszły bardzo podobne.
Myślę że bardziej miarodajnym byłby test gdyby te syropy odfermentować jakimiś żarłocznymi drożdżami i sprawdzić ile alkoholu wyprodukowały drożdżaki.
Przy tym teście trzeba by tylko zapewnić, żeby ciecz nie parowała.

PS z obliczeń chyba wychodzi 16,666 :diabelek: blg
Odpowiedz
AdamC,
zgadzam sie z Tobą że w warunkach domowych trudno przeprowadzić miarodajny test. Zwłaszcza że nie chcesz marnować surowca. Od poczatku wydawało mi się że różnice bedą mniejsze niż błąd pomiarowy.
Proponuje na jesieni wrócic do testu ale zacząc od takiej oto próby. Zmierzyć analogicznie gęstość roztworu ale używając cukru tego samego producenta. Np. trzy próbki z jednej torebki - powie nam to coś jaki jest błąd pomiarowy. Nastepnie kilka próbek z różnych partii tego samego producenta. Dopiero uzbrojeni w taka wiedzę możemy się zastanawiać i analizować cukier różnych producentów za pomocą naszych domowych cukromierzy.
Odpowiedz
Po serii testów AdamC wiadomo,że można śmiało używać każdego cukru który jest w sprzedaży. Różnice jakie wyszły są bardzo zbliżone do siebie wręcz nie odbiegające. Teraz tylko aby w marketach były jak najlepsze promocje bo sezon już się powoli zaczyna.
Odpowiedz
Dzisiaj w Carrefour jedno dniowa promocja cukru po 2,39 złocisza.
Odpowiedz
Szybki a czy to akcja ogolnopolska czy lokalna:> I czy mozesz napisac jaki cukier:>
Odpowiedz
Dzisiaj robilem maly rajd po sklepach

wiec... Biedronka 2.55zl/kg Słodka Łyżeczka 1 kategoria UE (bez zadnej specjalnej promocji)

Carefour 2.75 za kg , ostatnio w opakowaniach po 5kg 2.65 tez bez promocji. wiec bez rewelacji

Lidl na niby promocji 2.55/kg

A jako ze nie mam zamiaru czekac kilku tygodni, a potem przemierzac kilometrow zeby zaoszczedzic zlotowke na 10kg biedronka bedzie moim dostawca cukru:)
Odpowiedz
Cukier w Tesco w cenie 22 zł za 10 kg- trzeba wziąć całe 10kg.
Odpowiedz
Carrefour Kraków- 24zł/10kg.
Odpowiedz
W cukier zaopatrzyłem się wcześniej 2,29 Carrefour Sosnowiec.
Odpowiedz
2.49 w lidlu byl. Ale nadeszla chyba generalna obnizka bo w nawet w PSS Spolem byl 2.99 a zwykle 3.40
Odpowiedz
Wczoraj byłem w Kauflandzie i cukru zabrakło :co_jest::diabelek::P
Odpowiedz
2.29 w Realu
Odpowiedz
W Kauflandzie 2,19 jedna kobitka naładowała prawie całą palete aż się wózek uginał :P
Odpowiedz
potwierdzam w kauflandzie 2,19 ładna cena.
Odpowiedz
u nas nigdzie nie niżej niż 2,39 - musze gdzieś zrobić zapasy ...
Odpowiedz
W Tesco 2,20 jeśli kupujesz 10 kg ,jak mniej to 2,70 zł
Odpowiedz
Dziś w Tesco trafiłem na cukier po 2,39zł, jakaś promocja. Na wszelki wypadek nabyłem 10kg :)
Wojtek
Odpowiedz
Wie ktoś po ile w makro? Niedawno otworzyli w Toruniu (21 XI) a jeszcze nie mam karty... :/

EDIT: Interesuje mnie jeszcze minimalna ilość jaką należy zakupić.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez prezydent
Wie ktoś po ile w makro? Niedawno otworzyli w Toruniu (21 XI) a jeszcze nie mam karty... :/

minimum to 10 kg ( 10 x 1 ) lub w worku, bodajże 20 kg.

Ostatnio był chyba po 2.90 za kg
Odpowiedz
Jest również w torbach po 5 kg, ale wolę zapłacić trochę drożej i kupić "Srebrną łyżeczkę" - właśnie była po 2,90 albo coś bardzo blisko, wyrzuciłam rachunek.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez larzwo
Cytat:Wysłane przez prezydent

minimum to 10 kg ( 10 x 1 ) lub w worku, bodajże 20 kg.

Ostatnio był chyba po 2.90 za kg
w makro cukier nigdy nie był tani...
Najtaniej zawsze było w Biedronce i teraz jak kolega zaznaczył w Tesco w promocji. W Realu też chyba jest promocja w 5 , ale nie pamietam ceny.
Odpowiedz

Skocz do: