Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temat dnia powszedniego
Myślisz że już czas?
Wczoraj udało mi się zebrać wiadro czarnego bzu z jakiś niedobitków w lesie i nad rowem - już najwyższy czas zacząć portweina.
Z DR i głogiem czekam do przyszłego tygodnia.

Tomasz
Odpowiedz
U mnie już czas.

Sporo owoców wygląda tak, jakby były przemrożone. Miękkie i paćkowate.

DR wypestkowałem i ususzyłem.

PS. W nocy było przy gruncie -2st.C.
Odpowiedz
U mnie własnie czarny bez się paruje - całe 3kg :D

Tomasz
Odpowiedz
Nawet i maliny ogrodowe nie są takie, jak latem były. Chyba brakuje im ciepła i słoneczka. Nawet nie mają smaku ale do wina mogą być.

Pozdrawiam/Gliwice +4 km

Eugeniusz
Odpowiedz

No, Panie i Panowie,  przyszły żółte maliny. :hahaha:

Będzie kolejna Poranna Rosa. :sloik:
Odpowiedz

A tak wygląda F-malina. :P
Odpowiedz
To chyba Chińskie te maliny.
Odpowiedz
Gynek, to taka: https://www.akademiaroslin.pl/sadzonki-m...ranna-rosa

U kolegi rośnie bardzo dobrze.
Odpowiedz
Pierwsze w życiu widzę i słyszę od Ciebie (drajla) że takie maliny są. Ja mam maliny co owocują od Lipca do samych przymrozków. W tym roku mało było, ale zrobiłem 60 litrów wina i, inne przetwory.

Pozdrawiam/Gliwice
Eugeniusz
Odpowiedz
Gieniu są takie i czarne też są.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Witaj.
O czarnych malinach to wiedziałem że są. Nawet i , w tym roku widziałem na handlu. Najlepsze maliny - mojego zdania to czerwone.

Pozdr/Gliwice

Eugeniusz
Odpowiedz
Gieniu. W br. dzięki Piotrowi zasadziłem czarne i uważam, że ich aromaty są na tyle intrygujące, że warto poeksperymentować mimo, że podobnie jak TY uważam, iż nie wolno psuć dobrego dla obietnicy lepszego. Czarne mają jedną wadę - trzeba zbierać natychmiast jak dojrzeją i przerabiać bo gniją na potęgę.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Witam
Ale te czarne to ponoć są malino-jeżyny o , ile się nie mylę. Takie owoce mam i, są bardzo słodkie. One są dużo mniejsze od zwykłych malin i, okrągłe owoce.

Pozdr/Gliwice

Eugeniusz
Odpowiedz
(14-10-2019, 15:10)drajla napisał(a): A tak wygląda F-malina. :P
Fermentacja zwolniła, a woń jest bardzo przyjemna. :spoko:
Odpowiedz
Witam,
Zna ktoś dobry przepis na kiszone zielonki?
Jadłem kiedyś, pyszne były.
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu, za głupotę innych.
Odpowiedz
Drajla. Ty to robisz wino z tych malin czy nalewkę. Bo piszesz że fermentacja zwolniła.

pozdr.
Eug..
Odpowiedz
(Wczoraj, 19:09)gynek63 napisał(a): Drajla. Ty to robisz wino z tych malin czy nalewkę. Bo piszesz że fermentacja zwolniła.

pozdr.
Eug..

Gynek, robię nalewkę.

Skocz do: