Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temat dnia powszedniego
Gieniu kochany nie brnij dalej z tym cukrem...

PS Nalewka imbirowa jest zdecydowanie lepsza na miodzie niż na cukrze buraczanym z torebki. A miód od Plecionki jest bardzo dobry i nie ma co z tym polemizować.
Odpowiedz
Pada śnieg :D
Chociaż pewnie już każdy widział śnieg w tym sezonie.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Miodowy bitter pięknie dojrzał w beczce i w połowie grudnia będzie butelkowany, a jak się nagazuje, to klękajcie narody. Co ciekawe przy tak niskim blg nic złego mu się nie stało-octu brak:)

Odpowiedz
Miodówki "Gniazdowe" z 2015 i z 2018  :sloik: pozlewane znad osadów. :slinka:

Testerek dostała ukochana teściowa. Czekam na surowy werdykt. :polewam:
Odpowiedz
A gdzie się podział mój post? Znowu powracają stare czasy?!!! Czekam na wyjaśnienie.
Kiedy przes­koczysz, to i wte­dy nie mów hop. Zo­bacz naj­pierw w co wskoczyłeś.
Odpowiedz
Hmm, ciekawe, wyleciał post na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, czyżby był niepoprawny politycznie, te czasy były i wielu je pamięta.
@Goniuś , wieczny optymisto:D .
Lech
Odpowiedz
Polityka i religia to chyba najbardziej drazliwe tematy.
Nic więc dziwnego, że fora zakazują ich poruszania.
Skądinąd byłby to niezły sposób na rozruszanie tychże. :P
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Jest pewna różnica między polityką a historią, ale dobrze w sumie chodzi o banał więc mokra ściera na to, nie będę się podniecał. Następnym razem jednak będę unikał takich niefortunnych sformułowań jak np. "moje wino jest czerwone". Ktoś mógłby to pewnie źle zrozumieć.
W tym sensie pozdrawiam wszystkich politycznie nieprzewrażliwionych i tych z poczuciem humoru.
Kiedy przes­koczysz, to i wte­dy nie mów hop. Zo­bacz naj­pierw w co wskoczyłeś.
Odpowiedz
:spoko: :D:D .
Lech
Odpowiedz
Po 40 dniach moczenia w %, płatki wiśniowe zaczynają nabierać pożądanego aromatu.

Jeszcze poczekam parę miesięcy i jak będzie oki, to nastawię cały naparstek.
Odpowiedz
Dzisiejsi goście, którzy przybędą na popołudniową kawę, zażyczyli sobie skosztować młodego napoju winnego z soku malinowego.

Gość w dom, Bóg w dom.

Biorę się do zlewania.
Odpowiedz
Witam
Na pewno, będą zadowoleni.
Może , nie z tego soku Tylko z Ciebie. Bo wykonujesz bardzo dobre smakołyki.

Pozdrawiam.
Smacznego napoju winnego.
Eugeniusz
Odpowiedz
Dzięki Gynek!

Napój winny przypadł do gustu szanownych gości. :pijemy: 

Reszta niech sobie dojrzewa do Wielkanocy.

Może dziś zabiorę się za zlewanie dereni.
Odpowiedz
Ja robię nalewkę cytrynową na miodzie, i 20 deka dałem imbru. Oczywiście na spirytusie. Słoik 2 litrowy.

Pozdrawiam

Eug..
Odpowiedz
Poprzycinałem dzisiaj derenie.

Powycinałem sporo, już zielonych, odrostów.
Odpowiedz
Od wczoraj pracuje kimchi, mniam :)
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Sam miałem nastawić coś podobnego. Chociaż u mnie byłaby to kiszona pekinka z dodatkami. Coś jak ze zwykłej kapusty. Ale miałem nastawić ją w poniedziałek... Zapomniałem...

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
(19-12-2019, 18:55)drajla napisał(a): Po 40 dniach moczenia w %,  płatki wiśniowe zaczynają nabierać pożądanego  aromatu.

Jeszcze poczekam parę miesięcy i jak będzie oki, to nastawię cały naparstek.

Nie wytrzymałem i nastawiłem cały "naparstek". :D
Odpowiedz

Pracowity dzień. :D
Odpowiedz
Witam.
Pięknie , wyglądają. ciekawe czy są pitne. Chyba muszą postać z dwa lata za nim posmakujesz.
Pozdrawiam
Gliwice
Eug..
Odpowiedz
(09-02-2020, 14:01)gynek63 napisał(a): Witam.
Pięknie , wyglądają. ciekawe czy są pitne. Chyba muszą postać z dwa lata za nim posmakujesz.
Pozdrawiam
Gliwice
Eug..

Są pitne i pijalne.

I już stoją w lochu.
Odpowiedz
Nalewka z rokitnika, ładnie się wyklarowała i doprasza się rozlania do flaszek.
Odpowiedz
Odkopany pigwowiec/dynia z przyprawami na rakiji - z 2013 - bardzo dobry, lekko kwaskowaty, jak znalazł na popołudnie w domu :-) szkoda, że zachowała się tylko jedna mała (o,3l) butelka...
wino - wszystko to co jest na świecie do picia za wyjątkiem tego co winem nie jest
Odpowiedz
Dziś zlałem nalew  z "Ale :) Lipa" z 2015 roku.

Było trochę niestabilnego osadu - niestety - po tylu latach! :kwasny:
Odpowiedz
Nie wiem, czy mi się to śni, czy dalej jestem w cugu po wczorajszej degustacji, aleeee - na dworze biało! :O

Skocz do: