Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Testowanie wina
Witam,
Jestem nowy na forum, miło mi was powitać.
Chciałbym zapytać o jedną rzecz. Mianowicie mój tata prowadzi własną małą winnicę. Oczywiście jest to tylko i wyłącznie jego hobby i robi wino dla siebie i najbliższych. Mieszkamy w okolicy, która w ostatnich latach przeżywa renesans winny - Podkarpaciu w okolicach Jasła/Krosna.
W najbliższym czasie planuję zabrać go na wycieczkę po najbliższych winnicach tak aby mógł zobaczyć jak wygląda profesjonalna uprawa wina.

I teraz pytanie: czy w tego typu winnicach (bądź innych miejscach) możliwe jest aby jakiś profesjonalista mógł takie amatorskie wino przetestować?
Czy może jest jakieś inne miejsce gdzie można zapytać o jakość amatorsko robionych win?

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam!
Odpowiedz
Wszystko zależy od tego z jakiej odmiany i jaką techniką winiarską tata robi wino. Jeśli wytwarza z tzw. winorośli przerobowych, technika winiarska jest prawidłowa i wino to nie słodki ulepek to nie powinno być z tym problemu. A tak w sumie to jak się odpowiednio podejdzie to raczej na takiej profesjonalnej winnicy powinni spróbować.
Napisz jak tata robi takie wino i z jakich odmian.
Odpowiedz
(08-05-2020, 10:54)szymekx10 napisał(a): I teraz pytanie: czy w tego typu winnicach (bądź innych miejscach) możliwe jest aby jakiś profesjonalista mógł takie amatorskie wino przetestować?
Czy może jest jakieś inne miejsce gdzie można zapytać o jakość amatorsko robionych win?

Browin (https://browin.pl/sklep/winiarstwo/badania-wina) Oferuje badanie wina. Tylko musisz się dowiedzieć, jak wygląda wysyłka próbki itp.

Jakie parametry Cię interesują?
Pragnąć wody - smutna rzecz. Bez niej życie idzie precz.
Lecz straszniejsza jest przyczyna śmierci w mękach - to brak wina.
Odpowiedz
Z tego co zrozumiałem to koledze nie chodzi o badanie wina tylko o jego spróbowanie przez "znawcę" i ocenę.
Odpowiedz
Szymekx10 planowaliśmy w tym roku konkurs win gronowych w Gostomi. Z wiadomych względów, niestety został odwołany...

Zapraszamy w przyszłym roku.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Skocz do: