Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Trudne sprawy" .
Dzisiaj post ilościowy i jakościowy. Wg kalendarza liturgicznego dziś jest Wielki Piątek. W Wielki Piątek w 2014 zdałem egzamin praktyczny na prawo jazdy. Nikogo w poczekalni już nie było. Pamiętam tylko studentkę z Poznania, ale to dlatego, że rozmawialiśmy miesiąc wcześniej jak zdałem teoretyczny.
Za kilka godzin zacznę długą podróż pociągiem. Długą, bo nie do siebie do domu, lecz do brata pod Wrocław. Oby PKP nie wróciło z promocją: 50% dłuższa podróż za te same pieniądze. Chociaż wtedy zwrócą część pieniędzy za bilety. Tak było w październiku. Tylko uwaga: żeby zwrócili te 50% (opóźnienie ponad 120 minut), to do zwrotu musi być więcej niż 4€. W ten sposób tylko za mój bilet nie zwrócili pieniędzy.
Pociesza mnie myśl, że znowu zobaczę ich koty. Są takie słodkie ;).
Trochę za daleka jazda, zwłaszcza, że za mniej niż miesiąc znowu tam pojadę...

A, bym zapomniał. Dzięki za odpowiedź ws. wegańskiego wina. Zupełnie mi nie pomogliście.

Super... Przez wzmiankę o weganizmie nabrałem ochoty na falafele. Są naprawdę smaczne, a roboty przy nich prawie wcale. Wieczorem tylko namoczyć ciecierzycę, w dzień zmielić z cebulą, czosnkiem, doprawić, wymieszać, formować kulki i smażyć. Nie licząc namaczania, to roboty jak przy mielonych, tyle, że ciecierzycę szybciej się mieli. Chyba najważniejszą przyprawą jest kumin. Bez niego już tak nie smakują. Wegańskie, bezglutenowe, bez laktozy, proste, szybkie, smaczne, tanie (tańsze od mielonych).

NSJP w Szczecinie jest nawet ładnie wieczorem. Byłem w niedzielę i wczoraj. Tylko nie przepadam za muzyką podczas Mszy. Mam ok. kilometr tam, ale przez psy idzie się dłużej...

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Grzechu, śmiało możesz pisać historie dla "chwili dla Ciebie". Czekam z niecierpliwością na relacje z Twojego dzisiejszego śniadania, tylko mniej zwrotów akcji, żeby się nie pogubić. Wiem, że to luźny temat do spamu, taaak.
O winie wegańskim masz odpowiedź, ba, jak widzę to nawet do googli nie wpisałeś hasła. Pozdrawiam.
Myślałem że już sporo Tu przeczytałem... ale jest coraz gorzej :/
Ja w sprawie kulek.

Jakie duże te kulki na falafele?

Jak na klopsiki, czy jak na kotlety mielone?

Pozdrawiam, Wesołych Świąt - wszystkim, którzy lubią być weseli... :)
Joe: zacznij może od nabierania masy łyżką. Wielkość zależy oczywiście od tego, jak zrobisz. Jeśli będą większe, to będzie ich mniej. Ale powiedzmy, że wielkość to pomiędzy pulpetami a mielonymi. Dla wygody warto spłaszczyć.

TomSki: przemilczę to, co piszesz, bo nie mam na to siły. Wiesz, że nie mam o tobie zbyt wysokiego mniemania. Ani na tym, ani na innym forum nie zgadzam się z tobą.

Mikael: proszę bardzo: na śniadanie chleb (bez dodatków), rumianek+szałwia. Przyznam, że nie szukałem informacji o wegańskim winie. Ale teraz sprawdziłem. Myślałem, że jest to tylko chwyt reklamowy, bo zapomniałem, że do wina można dać żelatynę, białko jaja kurzego czy tam sproszkowaną krew. Po prostu zapiminalstwo I to, że w domu takich rzeczy do wina nie dodaję. No, ale to już są ilości hurtowe w winiarniach, więc oni takie coś stosują.

Grzegorz

(30-03-2018, 13:05)grzechu napisał(a): TomSki: przemilczę to, co piszesz, bo nie mam na to siły. Wiesz, że nie mam o tobie zbyt wysokiego mniemania. Ani na tym, ani na innym forum nie zgadzam się z tobą.
Nieładnie. Grzechu, idziesz po kolejnego bana. Wstyd.

PS. Grzechu,  wydzieliłem Twoje mądrości i założyłem Tobie oddzielny temat. Jak Ci nazwa nie odpowiada, to podaj swoją, może zostanie zaakceptowana. I pamiętaj, że to jest Forum Winiarskie.
Może: dlaczego ja?
Nudne sprawy niby to samo, ale jednak wolę ten drugi program. Da się przy Buch nieźle odmóżdżyć.

Grzegorz

Też będzie dobrze.
Jak pisałem: żadna różnica.

Nikt nie pisze na szucie.

Grzegorz

Czy naprawdę nikt z administracji forum nie jest w stanie kasować takich tematów i postów... :niewiem:
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
(30-03-2018, 13:05)grzechu napisał(a): ......
TomSki: przemilczę to, co piszesz, bo nie mam na to siły. Wiesz, że nie mam o tobie zbyt wysokiego mniemania. Ani na tym, ani na innym forum nie zgadzam się z tobą.
.....
Nie zgadzać się można, ale szanować się TRZEBA.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Komuś się zaczyna znowu nudzić. Grzechu nic Cię nie nauczyły wcześniejsze odpoczynki ?
Załóż sobie jakiegoś bloga w wirtualnym świecie i pisz od rana co tylko ślina na język przyniesie.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....

Skocz do: