Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorial tworzenia etykiety w Photoshopie CS2
#26
Dodatkowo paletka narzędzi z podręcznika użtkownika


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#27
cd


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#28
cd2


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#29
pomysł fajny,
jak masz czas to napisz innym jak wydobyć szyszki np. z takiego tła jak na obrazku
-pozdrawiam-


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#30
oszparować :diabelek:
Odpowiedz
#31
ok, mogę zrobić. A jakaś krytyka, opinie, bo pierwszy raz robiłem taki tutorial i nie wiem, czy nie za mało informacji podałem, czy może o czymś zapomniałem, albo czy mam jakiś temat rozwinąć?
Odpowiedz
#32
o szparowaniu http://www.chip.pl/archiwum/sub/article_34541.html

(rozwaliło mnie to słówko Rafaello)
Odpowiedz
#33
Dla początkujących dość fajny tutorial, nieźle wytłumaczone niektóre rzeczy (warstwy! :) )

Cytat:Wysłane przez alchemik
A jakaś krytyka, opinie

1. Czemu użyłeś Clone'a zamiast po prostu skopiować większy obszar tego tła? Jak dla mnie to jest utrudnianie sobie roboty.

2. Mogłeś napisać "CHMIELNIAK Z JALOWCEM" i dorysować kreseczkę w L zamiast używać innej czcionki (poza tym wszystkie literki są duże, a "ł" mała, co dziwnie wygląda), albo po prostu poszukać innej czcionki :]

Pozdrawiam

Odpowiedz
#34
Ad 1. Na większym obszarze był za duży spadek intensywności, a że chciałem mieć jednorodne tło, dlatego użyłem Clone'a. No ale fakt zdjęcie miałem troszkę małe i dlatego się musiałem troszkę narobić
Ad 2. Tu masz jak najbardziej rację. Nie chciało mi się tylko dodawać kolejnych slajdów do tego tutoriala. Chciałem przez to również zwrócić uwagę na problem wybóru odpowiedniej czcionki. Lepiej chyba wybrać inną czcionkę niż dorabiać kreseczki, nie mówiąć już o 'ą', czy 'ę'
Odpowiedz
#35
Wielkie dzięki
Zrobiłem etykietę według tego opisu i jaki źielona osoba w kwestiach photoshopa poradziłem sobie:big:
Odpowiedz
#36
Miło słyszeć po 4 latach że się to komuś przydało :)
A swoją etykietą zaprezentuj w Galeria grafiki winiarskiej,
pozdrawiam
Odpowiedz
#37
Witam.
Ostatnio zacząłem się bawić w tym programie co poleciłeś na samym początku tego postu. Po paru godzinkach jakoś szybciej i łatwiej jest mi się nim obsługiwać i nawet już jakąś tam etykietkę zrobiłem :) Jednak pewna rzecz nie daje mi spokoju... Wydrukowałem sobie jedną etykietę (tak dla pochwalenia się mojej lepszej połówce ;) ) i patrząc na nią (tzn etykietę) jest ona dość rozmazana :/ Ustawiłem sobie wielkość tak jak radziłeś, na monitorze jest ekstra ale wydrukowana już nie za bardzo. Jest na to jakaś rada?
Odpowiedz
#38
Zmień ustawienia druku na najlepsze. Możesz też dać do drukarni. W domowym zaciszu ciężko osiągnąć dobry efekt drukując samemu etykiety.
Sam spróbowałem wydrukować swoje. Znalazłem nawet tutorial jak zrobić efekt średniowiecznego płótna. Po wydrukowaniu nie było za bardzo go widać.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
#39
Też na początku myślałem że to wina drukarki ale drukowałem na laserowej i dla porównania wydrukowałem starą etykietkę, którą zrobił mój kumpel ( tez w jakimś fotoshopie) i różnica jest bardzo widoczna. Moja jest dużo badziej rozmazana. Dlatego boje się jak oddam do drukarni to wyjdą mi paskudne a szkoda płacić za coś czego później nie użyje. Chyba że trzeba robić w dużo większym rozmiarze czy rozdzielczości ( chyba bo nie znam się na tym:P ) a później przed drukowaniem ustawić na rozmiar jaki nam odpowiada.
Odpowiedz
#40
Ustaw rozdzielczość na jak największą. Ja robiłem etykiety w GIMPie i dla drukarni musiałem ustawić odpowiednio wielką rozdzielczość. Rozmiar ustawiasz taki jak chcesz uzyskać.
Odpowiedz
#41
No dobrze tylko Ty robiłeś to w GIMPie. Ja staram się opanować ten Photoshop CS2. I jak to ustawić w tym programie żeby było dobrze bo opcji jest tu dosyć sporo :/
Odpowiedz
#42
W Photoshopie również możemy podać rozmiar obrazka podczas jego tworzenia (new). Ważne jest również podanie ilości pikseli na cal(resolution).Tu również im większa wartość tym lepiej.
Odpowiedz
#43
Czyli mam rozumieć że mogę zostawić szerokość i wysokość taka jaka mi pasuje tylko to zmienić na wyższą wartość tak?


Załączone pliki
.   phpdsduss (Rozmiar: 48,72 KB / Pobrań: 33)
Odpowiedz
#44
Efekty mojej pracy w GIMPie:
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?pid=0#pid0Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
#45
(09-08-2015, 17:27)Olimpus napisał(a): Czyli mam rozumieć że mogę zostawić szerokość i wysokość taka jaka mi pasuje tylko to zmienić na wyższą wartość tak?

Tak , zmieniasz na większą jakość.
Odpowiedz
#46
Ok dzięki :)

Odpowiedz
#47
(07-08-2015, 14:42)alchemik napisał(a): W Photoshopie również możemy podać rozmiar obrazka podczas jego tworzenia (new). Ważne jest również podanie ilości pikseli na cal(resolution).Tu również im większa wartość tym lepiej.

We wszystkim dobrze jest zachować umiar. Optymalną rozdzielczością dla obrazka do druku jest 300 ppi. Większe wartości niepotrzebnie zwiększą rozmiar pliku.

(06-08-2015, 03:19)Olimpus napisał(a): Witam.
Ostatnio zacząłem się bawić w tym programie co poleciłeś na samym początku tego postu. Po paru godzinkach jakoś szybciej i łatwiej jest mi się nim obsługiwać i nawet już jakąś tam etykietkę zrobiłem :) Jednak pewna rzecz nie daje mi spokoju... Wydrukowałem sobie jedną etykietę  (tak dla pochwalenia się mojej lepszej połówce ;) ) i patrząc na nią (tzn etykietę) jest ona dość rozmazana :/ Ustawiłem sobie wielkość tak jak radziłeś, na monitorze jest ekstra ale wydrukowana już nie za bardzo. Jest na to jakaś rada?

Przyczyną rozmazania może być zbyt mała rozdzielczość obrazka. Jeśli np. weźmiesz do etykiety małe zdjęcie i znacznie powiększysz w programie graficznym jego rozmiary liniowe bez ponownego próbkowania (tzw. resampling), to jakość wydruku dramatycznie spadnie. Ale nawet ponownie próbkując maleńkie zdjęcie przy jego powiększaniu, efekty mogą być niezadowalające. Tu również, podobnie jak przy produkcji wina, obowiązuje reguła: lepszy materiał wyjściowy, to lepszy efekt końcowy. Dlatego trzeba brać zdjęcia odpowiednio duże i dobrej jakości. A jeśli do etykiet wykorzystujesz rysunki, to najlepiej, aby była to grafika wektorowa (przykładowe rozszerzenia nazw plików: svg, ai). Są one skalowalne, to znaczy można je dowolnie powiększać nie psując ich jakości. Krawędzie czy linie pozostaną ostre i nic nie będzie rozmazane.
Piszę to 3 lata po zasygnalizowaniu problemu, ale przecież wciąż pojawiają się nowi użytkownicy i ludzie czytający to forum.
Przypomina mi się moje afrykańskie safari. Ktoś zapomniał korkociągu i przez kilka dni musiałem pić wodę jak zwierzę.
Parafraza W.C. Fields'a


Skocz do: