Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tyskie 0.7
Panowie co sądzicie o zakorkowaniu wina w butelki po piwie tyske 0.7:pytajnik: mam duzo tych butelek i taki pomysl mi zaswital. Czy to nie obraza dla wina lac je w butelki po piwie?
Odpowiedz
To juz zalezy od ciebie, co prawda nie wyglada to estetycznie, ale tak tez mozna, co prawd do tak szczelnie zamknietych butelek nie dochodzi ani "gram" powietrza a w takich warunkach winko nie dojrzewa za dobrze ale napewno nic mu sie nie stanie
pozdrawiam
Odpowiedz
Ja butelkuje w 0.5L Kefl, z zamykaniem, super butelowanie, ale by sie nie wstydzic zawsze przelewam wczesniej do karafki :-) Po drugie te butelki mam tez do cydra/jabłecznika bo wytrzymuja duuuuzo atmosfer :-)
Odpowiedz
Butelki po piwie mają stozkowe szyjki, zwężające się ku górze. Ja miałem problem z korkowaniem. Po prostu walcowe korki mają zbyt małą powierzchnię styku z szyjką butelki i mozna je łatwo wepchnąc do srodka.
Myslę, że można temu zardzic stosując stozkowe korki w ten sposób aby korek stozkowy wpychac większą srednicą ku dołowi.
Odpowiedz
Robert. A czy wtedy taki korek nie bedzie tym bardziej wciskał sie do srodka???
Odpowiedz
:D
Dobre pytanie
Jak nie spróbójesz to się nie dowiesz. ja sprawdzałem na korkach walcowych i po prostu wpadają do butelek po piwie. Powierczhnia styku korka z wewnetrzną powierzchnią szyjki butelki jest tak mała, że można je wepchnąc palcem.
Zastosowanie korka stożkowego w klasyczny sposób - aby łatwiej wchodził - chudym do dołu nic nie pomoże, bo powierzchnia styku nie zwiększy się w tym przypadku.
Jeżeli korek stożkowy wcisnie się odwrotnie - grubym do dołu, to myslę, że prawidłowo dobranych srednicach, korek powinien trzymac. W końcu na całej powierchni styku korka z szyjką butelki (35 -40 mm), korek ten powinien szczelnie przylegac do szyjki, podobnie jak to jest w przypadku korków i szyjek walcowych.
Z powodu braku takich korków idea ta nie została sprawdzona przez mnie eksploatacyjne :big:
Pewnie problem może się pojawic przy wprowadzaniu korka stożkowego tym sposobem do butelki i wyciąganiu korka.
Odpowiedz
Jesli chodzi o ta powierzchnie styku to jest racja. W koncu butelek tych nie stworzono do korkowania. Ale najwazniejszy jest chyba szacunek do wina, dlatego chyba zrezygnuje z tego zamiaru:glupek: i kupie butelki z prawdziwego zdarzenia. pozdrawiam
Odpowiedz
Witam!
A nikt nie zwrocil uwagi na kapslowanie takich butelek:tak: . Swoja droga jak butelki sa nieoryginalne to i kapsel moze by sie nadal. Waldi
Odpowiedz
Witam serdecznie nie ujmując nic winiarzom i etyce winiarskiej, używam butelek kapslowanych już od paru ładnych lat. Na początku były przeznaczone do przechowywania soków, lecz później także i wina.
Nie zauważyłem aby cos mi się psuło. Dla estetyki zawsze przed podaniem można przelac do pięknej karafki.
Pozdrawiam Sibi.

Skocz do: