Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Używane zakrętki
hej, bardzo nieśmiało przymierzam się do nalewek i zastanawia mnie jedno - czy mogę bez obaw stosować nakrętki na słoiki po kupowanych przetworach (surówki, ogórki)? Oczywiście po umyciu i przewietrzeniu z zapachów.

Jeśli tak, to przyjmuje się że ile razy taka zakrętka może służyć?

Pytam, bo zawałem czarne porzeczki zgodnie z przepisem z forum, i zauważyłem że w słoju 1,7 L ubyło ok. 1-1.5 mm. I się zamyśliłem, czy to porzeczki wciągnęły, czy może odparowało;]
Odpowiedz
Witaj!
Można używać takie zakrętki - jedyny wymóg aby były szczelne- o czystości sam napisałeś.

Taka zakrętka służy do powstania wewnątrz odprysków lakieru/ farby i do utraty szczelności. Nawet parę lat.

Porzeczki " wypiły" i jest to normalne ale potem odzyskasz prawie wszystko.

Odpowiedz
Moje pokrywki jakoś łatwo rdzewieją, więc przez zakręceniem owijam otwór słoika cieniutką przezroczystą folią spożywczą. Wtedy mam pewność, że spirytus nie paruje na pokrywkę i żadnej szkody jej nie czyni.
Odpowiedz
ok, to jakby dodatkowa "uszczelka"?
dzięki, biorę się za zalewanie żurawiny :)
Odpowiedz
Warto zwrócić uwagę na pochodzenie zakrętek twist-off. Te, które zamykały słoiki z kwaśną zawartością bezpiecznie stosować do kwaśnych produktów, te po tłustych, czy białkowych przetworach - do tłustych i białkowych itd.
Wewnętrzne zestawy do lakierowania TO (basecoat+adhesive lacquer+compound - sorry, ale po polsku to się nie nazywa) dobiera się do ładunku.

Skocz do: