Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uprawiajmy wlasne zioła
A piołun porastający gęsto piaszczyste nieużytki jest , u mnie przynajmniej, bardzo srebrny . Czytałam także, że z powodu wydzielin korzeniowych nie jest mile widzianym sąsiadem dla innych ziół w naszych ogrodach i dlatego należy go trzymać w "bezpiecznej odległości". Ale czy to prawda? W końcu w naturze nie rośnie samotnie na pustyni , tylko zawsze w jakimś towarzystwie :niewiem:
Odpowiedz
farmerka63 dzięki za porady, nie myliłaś się roślinka pochodzi z supermarketu.
Dla mnie zapach Bazylii jest oszałamiający, a i smak bardzo przyjemnie komponuje się z pomidorami, wyczuwam lekką nutę mięty.
Pozdrawiam Wiosennie
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Reynevan
farmerka63 dzięki za porady, nie myliłaś się roślinka pochodzi z supermarketu.
Dla mnie zapach Bazylii jest oszałamiający, a i smak bardzo przyjemnie komponuje się z pomidorami, wyczuwam lekką nutę mięty.
Pozdrawiam Wiosennie
Pomidory na plastrach Mozarelli z bazylia, polane oliwą z oliwek - mniam :jezor:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez DarekRz
Pomidory na plastrach Mozarelli z bazylia, polane oliwą z oliwek - mniam :jezor:
Caprese znaczy sie, ha? :spoko:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez farmerka63
A piołun porastający gęsto piaszczyste nieużytki jest , u mnie przynajmniej, bardzo srebrny . Czytałam także, że z powodu wydzielin korzeniowych nie jest mile widzianym sąsiadem dla innych ziół w naszych ogrodach i dlatego należy go trzymać w "bezpiecznej odległości". Ale czy to prawda? W końcu w naturze nie rośnie samotnie na pustyni , tylko zawsze w jakimś towarzystwie :niewiem:

Farmerko tak już jest jak pewnie nie raz się przekonałaś że w naturze nie ma pustych miejsc jak np. pozbędziesz się lebiody szybciutko to miejsce zajmuje gwiazdnica ,mlecz lub inne chwasty.

Ta wlaśnie prosta filozofia przyświeca mi w pasji ogrodniczej, więc sadzę dużo i gęsto. To rośliny same decydują jak będą rosnąć ,niezbędna jest konkurencja. Czasami przy tej okazji coś ginie,ale co tam nic za darmo.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez plecionka
[
Witaj Sprawdziłem na ebay i z Niemiec można sprowadzić sadzonki Artemisia Absinthium w cenie 1,50 euro koszt wysyłki 1,70 na ile zrozumialem to co tam napisali

Biegły to raczej nie jestem, ale:
Wszystko wskazuje na to, że to jest bylica piołun (wieloletni).
Cena: 1,50 EUR za 30 "świeżych" NASION (der Same - die Samen).
Wysyłka: 1,70 EUR do krajów EU. Produkt jest z Grecji, przelew na konto niemieckie. Oczywiście można płacić przez Paypal.
Przesyłka pocztowa w EU ca 3-4 dni. Sprzedawca zachęca do przeglądnięcia innych jego aukcji w celu dalszych zamówień i oszczędności na opłatach (koszty wysyłki niezależne od ilości zamówionych nasion).
Są tam też dodatkowe informacje na temat sadzenia (np. że ma bardzo małe wymagania) i zastosowania.

Pozdr.
Sławek
Odpowiedz
Dzięki myślę że problem mamy z głowy bo u nas też to rośnie ,ale jeśli ktoś bardzo chce to informacje kilka postów wcześniej.

A wracając do ziółek polecajcie, polecajcie:tuptup:
Odpowiedz
ja tam wiekszosc ziół zbiore na łąkach
tak np. miete piołón arcydziegiel mniszka i inne
Odpowiedz
Witam.
M.inn. Wacek i Plecionka:
- Opisy przydatnych Nam roślin są w"DRRU".
Podwieszam..:)
Pozdrowienia.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez sbrylski
ja tam wiekszosc ziół zbiore na łąkach
tak np. miete piołón arcydziegiel mniszka i inne

Arcydzięgiel litwor na stanowiskach naturalnych jest chroniony kolego ,ale można go z powodzeniem uprawiać w ogrodzie ,tym bardziej że dzikorosnący jest właśnie uciekinierem z upraw.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Gandalf
Witam.
M.inn. Wacek i Plecionka:
- Opisy przydatnych Nam roślin są w"DRRU".
Podwieszam..:)
Pozdrowienia.
Gandalfie drogi w tym wątku chcemy rozmawiać o UPRAWIE ZIÓŁ przydatnych w naszej pasji a mniej o dziko rosnących roślinach ,pod tym względem DRRU jest wyczerpujący i nie wymaga uzupełnienia to jasne.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ograniczyłem ekspansję mięty wkopując plastikowe obrzeże.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez farmerka63
Och, ta mięta... Problem nie z uprawą...problem z okiełznaniem!
.
niestety potwierdzam ... rośnie w strasznym pędzie a korzonki są wszędzie. jeśli nie chcecie mieć na całej działce /zagonku to najlepiej sadzić w skrzyniach .. potem ciężko sie usuwa korzenie
edit:
u mnie wszelkie oddzielacze sie nie sprawdziły - zakopane były na 60 cm i korzenie poszły dołem
Odpowiedz
Sporo zależy od podlewania jeśli ma mało wody szuka głębiej i się rozrasta ,gdy jest dobrze podlewana korzeni się płytko. Dobrym rozwiązaniem mogą być właśnie skrzynie ,albo inaczej wysokie grządki.[ok.50 cm i np. 2m x 80cm]
Odpowiedz
Ja nawet teraz w okresie zimy mam w domu w donicach zioła. Lubię mieć świeże do potraw.

Skocz do: