Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uwagi testerów - nowy silnik forum
A czy jest możliwość żeby edytowany post oprócz pokazanego czasu modyfikacji zawierał info o tym co było zmodyfikowane (coś na kształt recenzji w Wordzie)?
Odpowiedz
Czasu nie mierzyłem ale po około 30 minutach nie ma przycisku edycji więc potwierdzam, że opcja blokowania działa.
Odpowiedz
Sory nie doczytałem. Tak jak Erikos pisze - edycja do 20 minut bez problemu, potem znika przycisk "edycja".
Odpowiedz
Jest zainstalowany kolejny wodotrysk. Żeby nie było za łatwo - nie napiszę jaki :)

Oprócz funkcjonalności sprawdzcie czy treść zmigrowanego forum jest poprawna: czy Wasze dane w profilu użytkownika się zgadzają, czy Wasze wiadomości prywatne są ok, czy Wasze napisane posty/tematy sie przeniosły, itp. Pamiętajcie, że wersja testowa zawiera wersję forum głównego z dnia 8 lutego.
Odpowiedz
Powtórzę bo chciałbym poznać odpowiedź.....
A czy jest możliwość żeby edytowany post oprócz pokazanego czasu modyfikacji zawierał info o tym co było zmodyfikowane (coś na kształt recenzji w Wordzie)?
Odpowiedz
Czy masz na myśli, żeby po edycji postu sentencje usunięte z postu były nadal widoczne ale np. przekreślone lub innym kolorem czy czcionką?
Odpowiedz
A po licho o info o modyfikacji? Każdy dodany przecinek i poprawiona literówka ma się świecić?
Odpowiedz
Chyba za dużo rozrabiam, nie mogę dodawać postów :)
mam komentarz:
Nowe posty twojego autorstwa muszą zostać zaakceptowane przed moderatora.
Odpowiedz
No dalej taka kupa:
<br />Twój post przed opublikowaniem zostanie sprawdzony przez moderatora. Teraz nastąpi przeniesienie do wątku.

Wojtek, jestem grzecznym testerem,
ODDAWAJ UPRAWNIENIAAAAA :rtfm:
Odpowiedz
Moderacja/akceptacja postów jest przydatna, ustawiona w działach no kupna sprzedaży czy innych ogłoszeń.
Pozwala mieć kontrolę nad nieraz "nachalnymi" reklamami czy ogłoszeniami.
Post taki jest w zawieszeniu i moderacja decyduje czy taki post zatwierdzić dla widoku ogółu czy go odrzucić.
Odpowiedz
A gdzie się kasuje np.. jak się pisze listy na PW. W nowym silniku? Nie mam pojęcia zielonego?:nie:

Pozdr/Eugen
Odpowiedz
(19-03-2015, 21:11)gynek63 napisał(a): A gdzie się kasuje np.. jak się pisze listy na PW. W nowym silniku? Nie mam pojęcia zielonego?:nie:

Pozdr/Eugen
Pytasz o to?

Odpowiedz
(19-03-2015, 17:11)rafple napisał(a): A po licho o info o modyfikacji? Każdy dodany przecinek i poprawiona literówka ma się świecić?
A choćby po to żeby zmusić ludzi do dbałości w pisaniu postów. Jak napiszą od razu dobrze, to nie będą musieli poprawiać.
Myślę więc, że ludzie nie będą edytowali przecinków i literówek a zawarte treści, które czasem po edycji zupełnie zmieniają sens - zwłaszcza w kontekście późniejszych odpowiedzi innych userów.
Odpowiedz
(20-03-2015, 08:38)SERVATOR napisał(a): (...) a zawarte treści, które czasem po edycji zupełnie zmieniają sens - zwłaszcza w kontekście późniejszych odpowiedzi innych userów. (...)
Temu powinien zapobiec określony czas na modyfikację wiadomości.
Przypominam sobie jak wyglądały posty poprawiane przez modów z czerwonymi bykami, żeby pogonić użytkowników do poprawnego pisania. To, nie powiem było i zabawne i motywujące, ale jak sobie wyobrażę taką kolorowankę przy każdym poście gdzie autor coś poprawiał to obawiam się, że pstrokacizna forum nas wykończy.
Odpowiedz
Wygaszanie postów , absolutnie nie ,Często wracam po latach do starych wątków i łatwiej ogarnąć temat i kontekst, gdy jest wszystko ,nawet to mało sensowne. Ciągłość dyskusji nie składa się tylko z merytorycznych wypowiedzi , ale też tych średnio sensownych , które prowokują merytoryczne.
Odpowiedz
OK, poddaję się - mogę tych mniej ważnych czy chwilowo ważnych postów w ogóle nie pisać, dla mnie to nie problem.
Odpowiedz
Nie rozumiem w czym problem , przecież moderacja działa dość sprawnie i nie stanowi wielkiego kłopotu.
Odpowiedz
To znaczy, że jak ja posta nie wygaszę bo nie będę mógł a mod go wytnie to ciągłość dyskusji będzie?:D
Odpowiedz
Mod wytnie tylko off topy ,a te nie są istotne dla ciągłości dyskusji.
Odpowiedz
Tak jest podręcznikowo ale życie pisze inne scenariusze. Nie pamiętam żebym ostatnio napisał off topa a pisząc zamiast coraz więcej mam coraz mniej postów.
Odpowiedz
To zupełnie normalne , bowiem trwa wielkie sprzątanie i każdemu ubywa postów. Często odpowiadasz nowym w watkach które potem pozostają bez merytorycznego rozwoju. Po jakimś czasie są usuwane, ten proces trwa i będzie miła jeszcze jakiś czas miejsce, przed migracją na nowy silnik.
Odpowiedz
Dziadek2 napisał(a):Zerknij na bratnie forum - jeden z przykładów wykorzystania funkcji wygaszania postów

http://www.winogrona.org/forum/uprawa/ci...ml#p160421

Proszę po czasie usunąć (wygasić) mój post np. jutro

Aby pisać swobodnie i czuć się bezpiecznie lubię już w czasie pisania mieć możliwość decydowania jak długo mój post ma spełniać jakieś zadanie.
No i wygaszanie można włączyć tylko do końca działania edycji, nie rozumię więc strachu o ciągłośc itd - po edycji z treści posta tak samo moze nic nie zostać.

Rozumiem ,ale mnie to nie przekonuje. Przecież jak ktoś troluje nie ustawi opcji wygaszania ,wtedy i tak trzeba ręcznie moderować.
Odpowiedz
Ja też rozumiem, że ciężko się wycofać ze swojego punktu widzenia, ale jak sam zauważasz rola funkcyjnych rozpoczyna się w momęcie pozostania jakichś zbędnych śmieci - czemu więc nie dać userom nietrolującym narzędzia do sprzątania swoich śmieci,które czasem jednak powstają.
Samo zacytowanie tak samo pozostawia treść posta na forum, a sam post, cóż ja licznika nie nabijam
Odpowiedz
Castleman napisał(a):Nie wiem czy to już było, ale
przy awatarze nie wyświetla się lokalizacja i komentarz.

Lokalizacja ("Miasto") już się wyświetla. Komentarz (czyli "Nastrój") na razie się nie wyświetla bo się nie zmigrował; dopiszę to na listę rzeczy do zrobienia.

Jest pierwsza wersja skórki "SWiMP Dark&Orange"; jest ustawiona jako domyślna - ale jakby komuś się nie wyświetlała to na dole można ją sobie ręcznie ustawić. To jest pierwsza wersja skórki. Jest w wielu miejscach niedopracowana (np. tło przycisków finkcyjnych pod postem można by zrobic ciemniejsze bo troche bije po oczach).
Przygotowanie takiej skórki jest troche czasochłonne. Z tego względu przyjąłem kierunek, że układ komponentów graficznych (i ich wzjamene usytuowanie na ekranie) pozostaje taki sam jak domyślny układ silnika MyBB; skórka jedynie wprowadza nową szatę kolorystyczną.
Odpowiedz
Z nową skórką już chyba najwięksi malkontenci będą nawet (na ile to oczywiście możliwe) zadowoleni. Co do wygaszania postów to uważam że są zbędne a nawet mogą być szkodliwe. Ja wiem, że Dziadek2 nie trolluje, nie nabija postów i zrobiłby z tego pewnie dobry użytek, ale zabezpieczenie musi być nie przed tymi "dobrymi" userami ale przed tymi złymi... Niestety idealny świat nie istnieje. Nawet ten wirtualny a może przede wszystkim. Dlatego wygaszanie postów uważam generalnie za szkodliwe podobnie jak moderatorów, ktorych jedynym argumentem wywalenia wątków czy postów do kosza jest "bo to już było". Tacy powinni napisać książkę, opublikować ją i nie dać możliwości komentowania.

Witas, nie zapomnij o ikonce strony!
Odpowiedz

Skocz do: