Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VI Konkurs Win Domowych Łódź 2014
To nie jest błąd - średnia liczona jest z czterech środkowych ocen - extrema są odrzucane :)
Podobnie oceniani są np. skoczkowie narciarscy
Odpowiedz
Grarulacje dla zwycięzców.

vanKlomp, poleciał tak jak mogło polecieć miesięczne wino...

Coś więcej będzie można powiedzieć jak zobaczę karty.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Maćku, szkoda, że Cascady do porównania nie wystawiłeś.

Gratulacje dla uczestników!
Odpowiedz
Nie chciałem narażać komisji na wątpliwe doznania smakowe...
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Komisja jest zaprawiona. Ty nawet nie wiesz co Oni tam musieli próbować.:diabelek:
Odpowiedz
(16-11-2014, 19:06)vanKlomp napisał(a): Komisja jest zaprawiona. Ty nawet nie wiesz co Oni tam musieli próbować.:diabelek:

Jak wino plasuje się w części środkowej to nie jest źle ;)
A faktem jest,że zdarzają się próby otrucia komisji :mad:

pozdrawiam
Odpowiedz
No ja uplasowałem się w połowie stawki i jestem w miarę zadowolony, zawsze mogło być gorzej:)
Będą udostępnione karty poszczególnych win? Chciałbym zobaczyć swoją.

Gratulacje dla zwycięzców jak i wszystkich uczestników:)
Odpowiedz
Lukihah- karty poszczególnych win nigdy nie były udostępniane i z tego co wiem praktycznie nigdzie nie są.
Spróbuj jednak napisać na PW do Krzysztofa , może coś poradzi ;)

pozdrawiam
Odpowiedz
Karty poszczególnych win nie są udostępniane dlatego że są "tajne" ale dla tego że ich nie ma. Są arkusze sędziowskie poszczególnych sędziów. Na arkuszu sędziowskim są oceny poszczególnych win przyznane przez sędziego dla win z danej kategorii.
Aby stworzyć arkusz dla wina musielibyśmy przepisać (ręcznie) wyniki z poszczególnych arkuszy sędziowskich na "arkusz wina". Jest to praca nie do wykonania dla win nadesłanych na konkurs.
Odpowiedz
(18-11-2014, 11:41)kguser napisał(a): Jest to praca nie do wykonania dla win nadesłanych na konkurs.

Eee tam
Jak się robi to .... się zrobi :D
Przecież z czegoś wzięły się wyniki publikowane na stronie
Odpowiedz
(18-11-2014, 11:41)kguser napisał(a): Na arkuszu sędziowskim są oceny poszczególnych win przyznane przez sędziego dla win z danej kategorii.
Aby stworzyć arkusz dla wina musielibyśmy przepisać (ręcznie) wyniki z poszczególnych arkuszy sędziowskich na "arkusz wina". Jest to praca nie do wykonania dla win nadesłanych na konkurs.

Kguser wyjaśnił jak to wygląda i nikt z nas tego się raczej nie podejmie.
Ale arkusze ocen będą udostępnione do wglądu w Biowinie i każdy kto jest zainteresowany, będzie mógł sobie obejrzeć na arkuszach sędziowskich, który sędzia i na ile pn. wycenił jego wino.

pozdrawiam
Odpowiedz
No to w pociąg i do Łodzi.:diabelek:
Odpowiedz
(18-11-2014, 11:46)alskarus napisał(a):
(18-11-2014, 11:41)kguser napisał(a): Jest to praca nie do wykonania dla win nadesłanych na konkurs.

Przecież z czegoś wzięły się wyniki publikowane na stronie

Wyniki wzięły się z arkuszy sędziowskich.
Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Ocena poszczególnych parametrów wina, przyznana przez sedziów, jest rozproszona na wszystkie arkusze sędziowskie z danej komisji. Trzeba by je przepisac ręcznie do nowej tabeli/arkusza.
Odpowiedz
Alskarus
Może poprosisz vanKlomp'a. Jest z Łodzi i może odwiedzić Biowin i przepisać Ci wyniki.
Odpowiedz
Nie w tym rzecz, żeby ktoś mi przepisywał wyniki :)
Bo kto przepisze koledze X?
Chodziło mi o rozwiązanie globalne umożliwiające każdemu wgląd w oceny jego produktu.
No, ale skoro to se ne da ...
Odpowiedz
Krzysztof Ty masz bliżej do Biowinu i byłeś w komisji to tobie łatwiej pomóc koledze.
Odpowiedz
Można zrobić skany arkuszy sędziowskich, bądź zdjęcia cyfrowe.
Policzyłem że byłoby tego ponad 90 szt.
Trzeba to jeszcze wstawić.
Czy ktoś ma ochotę i czas to zrobić ?

pozdrawiam
Odpowiedz
Nie ma nikt z Was w pracy skanera, który obrabia cały plik kartek? Wrzucić je do pdfa i wstawić tutaj. No chyba że arkusze są jakoś "pozszywane" to byłoby trochę roboty.
Odpowiedz
Eldier - ja nie mam,wiem że Krzysztof też nie.Arkusze ocen są pozszywane,ale to nie byłby wielki problem.
Jeśli masz dostęp do takiego skanera to myślę że możemy Ci udostępnić arkusze ocen.

pozdrawiam
Odpowiedz
Wiesz co nie wiem czy u mnie akurat jest takie coś. Wiem, że u mojej mamy w pracy kiedyś coś takiego było. Kładło się plik kartek i on je sobie pobierał i skanował i wychodziły na drugiej kupce ;)
Generalnie mi nie udało się niestety wystawić żadnego wina, to jakoś bardzo mi nie zależy, ale jeżeli innym to można pokombinować.
Odpowiedz
Wiesz - jeśli miałbyś taką możliwość, nawet w przyszłości to polecamy się Twojej łaskawej pamięci :)
Zajrzyj do nas na zlot,będzie nam miło,a gdybyś w przyszłorocznym konkursie zechciał nam pomóc to byśmy się ucieszyli.;)
pozdrawiam
D.
Odpowiedz
(16-11-2014, 19:06)vanKlomp napisał(a): Komisja jest zaprawiona. Ty nawet nie wiesz co Oni tam musieli próbować.:diabelek:

Mnie zastanawia jak jury wytrzymuje tyle czasu.
Praca przez tyle godzin z winami musi być bardzo wyczerpująca. :uff:

IMHO - opublikowane wyniki z excela są wystarczające.
W takich konkursach najważniejsze jest wskazanie,
czy idzie się ze swoim warsztatem we właściwym kierunku.
Często ta sama osoba jedno wino ma ocenione nisko,
drugie bardzo wysoko - taka informacja jest dla autora wina najważniejsza.
Resztę potrafi sobie chyba dośpiewać :D

Najlepsze kompleksowe oceny trunków otrzymuje się na spotkaniach/zlotach -
arkusz nie powie czy było za dużo chipsów, czy aronia nie zdominowała porzeczki etc.,
ale jeśli kogoś zadowalają cyfry z arkusza...
Odpowiedz
Masz kolego rację. Te arkusze, jak i wszystkie, z którymi się spotkałem na polskich konkursach trunków domowych, nie są opisowe. W przeciwieństwie do arkuszy z konkursu Mazer Cup w USA.
I niech żyją zloty i uczestnictwo w zlotach!
Odpowiedz
(19-11-2014, 07:56)inblue napisał(a): Mnie zastanawia jak jury wytrzymuje tyle czasu.
Praca przez tyle godzin z winami musi być bardzo wyczerpująca. :uff:
To fakt. Degustacja i ocena kilkudziesięciu win może się wydawać samą przyjemnością, ale poza nią jest to też duży wysiłek.

(19-11-2014, 07:56)inblue napisał(a): Często ta sama osoba jedno wino ma ocenione nisko,
drugie bardzo wysoko - taka informacja jest dla autora wina najważniejsza.
Resztę potrafi sobie chyba dośpiewać :D

Chyba, że wino ocenione wysoko jest uważane przez autora za słabsze, a to które oceniono nisko, autor uważa za lepsze. I kto wtedy ma rację?;)

Skocz do: