Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VI RYKOWISKO WINIARZY - WYSOWA 2013
Po przezwyciężeniu trudności i przeszkód (przejściowych) udało się !!!
Planowany termin Rykowiska to 13 - 15 wrzesień 2013

Formuła zlotu bez zmian, zamieszkanie i impreza główna w ośrodku "ZACISZE" http://www.zacisze.wysowa.pl/ oraz na naszej polanie.
Zapewne spotkanie sobotnie odbędzie się w innej sali niż dotychczas i mam nadzieję, że problem "M jak miłość" nie będzie nas dotyczył.

Link do informacji o dotychczasowych Rykowiskach : http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=12913

Pozostaje jak zwykle kwestia legendarnych RYDZÓW, ale po doświadczeniach dwóch ubiegłych lat GWARANCJI NIE UDZIELA SIĘ !

Edit: W latach poprzednich były gorące dyskusje na temat ew. wycieczki do Tokaju. Ponieważ spędziliśmy tam ostatni weekend mogę taki pomysł gorąco polecić, jednak nie jako wycieczkę w trakcie Rykowiska, ale wyjazd przed lub po nim.
Z Wysowej jest tam ok 210 km. ( 3-3,5 godz jazdy). Mogę polecić miły i niedrogi pensjonat, oczywiście z własna piwnicą. Żeby ogarnąć całokształt myślę, że trzeba mieć tam min. 2 dni. Piwnice zwiedza się z "obowiązkową" degustacją, więc z szybkim powrotem może być kłopot.
Bagażnik butelek, kupionych za bajecznie niskie ceny... bezcenne ! ! !

Zgłoszeni Uczestnicy:

Piksiak + 1
Han_ka + 1 + TOKAJ
male + 1 + TOKAJ
Rafał Urbańczyk + 2 + 2
Erikos + 3
Maciej + TOKAJ
Dziadek2 + 1
Krzysztof1970 (no niestety nie )
Witongo + ? ( no niestety nie)
Castleman + 1 + TOKAJ
AMELIE
wiziorób + 1
Andy05 + 1 ( no niestety nie )
Kubson + 1 + TOKAJ
tata1959 + 1 ( !!! )
GENERAL AIDID + 1
rycho 65 ( no niestety nie )
krzysmoc + 1 + 2
Wojan + 1 ( no niestety nie )
mkaz + 1
Jurdziu + 1 + TOKAJ
Bercik68 + 1 ( no niestety nie )

Odpowiedz
Będę + 1, chyba, że młody znowu coś wycuduje :D
Odpowiedz
Brawo, Janie!

My (H+M) oczywiście też będziemy. I już się piszemy na wycieczkę do Tokaju - takiej okazji nie można przegapić! Myślę, że lepiej zorganizować ją PO spotkaniu w Wysowej!

Buziaki

Hanka

Odpowiedz
Male +1 (Marek i Grażyna) proszą o dopisanie do listy.Jesteśmy też chętni na wyjazd do Tokaju po Wysowej.
Odpowiedz
Witam
I my z Anią się wybieramy. Już nie mogę się doczekać
Pozdrawiam
Rafał
Odpowiedz
Jak co roku będziemy i my.
Proszę dopisać Erikos + 3.
Odpowiedz
No to i ja, jeśli tylko jakieś nieprzewidziane zamieszanie nie wystąpi.
Odpowiedz
Planujemy się pojawić, jeśli nie będzie jakiegoś kataklizmu

Tosia i Roman
Odpowiedz
Jeśli nic się nie stanie to i ja przyjadę.
Odpowiedz
To i ja tym razem dotrę, ew wyjazd do Tokaju można zorganizować mam w okolicy znajomego z busem na 8 osób więc myślę, że można coś w tym kierunku pomyśleć oczywiście przed zlotem np środa-czwartek (chodzi o ew. dostawę i dalszą degustację) :pijemy:
Odpowiedz
My Castleman'owie oczywiście też będziemy w ilości 2 osób :D
Tokaja musimy jeszcze przemyśleć, ale raczej jesteśmy chętni.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o Tokaj, to sprawdziłem, ze od niedzieli 15.09. jest wolny cały pensjonat ( 5 pokoi - 10 miejsc), który tak wygląda: http://www.booking.com/hotel/hu/paulay-b...8;srpos=14
Można go ewentualnie "w ciemno" zarezerwować, bo rezygnacja - do pewnej daty jest bezpłatna.
Myślę, ze praktyczniej będzie wybrać się do Tokaju PO Rykowisku. Każdy wróci do domu dowolną drogą...
Blisko Tokaju jest Eger, też wart obejrzenia.
Jeśli zgłosicie " twarde " deklaracje, to otworzę osobny wątek.
Odpowiedz
To będę i ja, jak nic nie przeszkodzi.
Odpowiedz
(15-05-2013, 09:58)von Vinentropp napisał(a): Jeśli chodzi o Tokaj, to sprawdziłem, ze od niedzieli 15.09. jest wolny cały pensjonat ( 5 pokoi - 10 miejsc), który tak wygląda: http://www.booking.com/hotel/hu/paulay-b...8;srpos=14
Można go ewentualnie "w ciemno" zarezerwować, bo rezygnacja - do pewnej daty jest bezpłatna.
Myślę, ze praktyczniej będzie wybrać się do Tokaju PO Rykowisku. Każdy wróci do domu dowolną drogą...
Blisko Tokaju jest Eger, też wart obejrzenia.
Jeśli zgłosicie " twarde " deklaracje, to otworzę osobny wątek.

No to na pierwszy ogień - poprosimy o rezerwację dla 2 osób, myślę, że na 2 lub 3 noce (skoro już tak blisko będziemy, to grzech nie pojechać, choćby i po raz drugi :polewam:

Buziaki

Hanka
Odpowiedz
Poproszę o rezerwację na 2 noce dla 2 osób.
Odpowiedz
My też zamierzamy przyjechać (ja +1) na 2 a może 3 noce :cool:
Odpowiedz
Pomiąchaliśmy z naszymi planami urlopowymi i coś udało się zaplanować z tym Tokajem.
Ja z moją LP jesteśmy zdecydowani, na 2 noce (od niedzieli, w porywach do 3) dla 2 osób.
Oglądałem ceny na stronie, jesteśmy zainteresowani pokojem 4 osobowym.
Odpowiedz
(22-05-2013, 13:42)Castleman napisał(a): Pomiąchaliśmy z naszymi planami urlopowymi i coś udało się zaplanować z tym Tokajem.
Ja z moją LP jesteśmy zdecydowani, na 2 noce (od niedzieli, w porywach do 3) dla 2 osób.
Oglądałem ceny na stronie, jesteśmy zainteresowani pokojem 4 osobowym.

No to super! Powoli zbiera się ekipa :polewam:
Odpowiedz
(22-05-2013, 13:42)Castleman napisał(a): jesteśmy zdecydowani, na 2 noce dla 2 osób, jesteśmy zainteresowani pokojem 4 osobowym.

Piotrze! To tak nie chodzi, 2 noce x 2 osoby /= pokój 4 osobowy.
A tak poważnie, ten 4-os. pokój to są 2 dwójki połączone przedpokoikiem, ze wspólną łazienką.
Odpowiedz
OK, co do pokoju to jeszcze się zastanowimy.
Jasiu, popraw mnie jeżeli coś źle policzyłem.
Niezależnie od pokoju koszt noclegu od osoby to około 73 zł + EUR 1.50 podatek miejski.
Odpowiedz
(22-05-2013, 20:47)Castleman napisał(a): OK. Niezależnie od pokoju koszt noclegu od osoby to około 73 zł + EUR 1.50 podatek miejski.

No, jakoś tak wychodzi.

100 HUF = 1,45 PLN ( na tą chwilę).

A Tokaj Aszu 3-putt. 2000r. płaciłem 1150 HUF !
Odpowiedz
Janie, zgłaszam się +1 (LP) do Wysowej. Mam nadzieję, że życie nie zweryfikuje planów :fajka:
Odpowiedz
(22-05-2013, 21:05)von Vinentropp napisał(a): A Tokaj Aszu 3-putt. 2000r. płaciłem 1150 HUF !
Jedziemy :D
Odpowiedz
Zarezerwowałem 4 pokoje dwuosobowe ( + male jeden pokój indywidualnie) na 3 noce. Od 15.09. - niedz/pon do 18.09 - wt/śr.
Klamka zapadła !
Odpowiedz
Jasiu, mam nadzieje ze będziesz nam przewodnikiem, bo my tylko dzień dobry i na zdrowie po węgiersku potrafimy powiedzieć ;)
Odpowiedz

Skocz do: