Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VI RYKOWISKO WINIARZY - WYSOWA 2013
Marek, dowiedz się proszę o możliwosci zakupu winogron bezpośrednio przed Rykowiskiem, może się uda, ja też byłbym chętny. Wiesz może jakie są potencjalne ceny?
Odpowiedz
Jak się dowiedziałem, że będzie za wcześnie, to o ceny już nie pytałem. Może na miejscu da się coś załatwić.
Odpowiedz

Wciąż aktualne.

Wyjazd z Tych do http://www.zacisze.wysowa.pl 13-go (piątek) o godz. 8.00, po ciekawej podróży ze zwiedzaniem "po drodze" (trasa polska m.in.: Kalwaria Zebrzydowska, N.Sącz), przyjazd do Zacisza na kolację około 18-tej.
14-go czas wolny :D(...)
15-go wyjazd po śniadaniu czyli około 10-tej w drogę powrotną (trasa słowacka m.in.: Bardejów), przyjazd do Tych, Katowic i okolic na godz. 21-22.00
Chętni do busa na 7 os. + kierowca (koszt transportu max. 120zł/os. w obie strony) z okolic Katowic, Gliwic, Tych ...proszeni są o kontakt.

Przy mniejszej ilości wyjazd ten będzie odwołany lub przesunięty na czas http://www.swietorydza.pl (27-29.IX)
Na obecną chwilę są 3 osoby z kierowcą.
Na Wasze decyzje czekam do 1 IX (niedziela, włącznie) , Darek.

Decyzja należy do Ciebie!:pijemy:
Odpowiedz
Mam trochę osadów po zlewaniu miodu i wina. Może się przydać do d :nie_powiem:
Jeżeli ktoś byłby chętny mogę przywieść do Wysowej.
Czekam tydzień na info na PW, później to wywalę w kanał.
Odpowiedz
Witam.
To nie jest drogi przejazd, tylko chętnych szukać.:lol:.
Pozdrawiam

Gynek/ Gliwice
Odpowiedz
(14-08-2013, 22:05)gynek63 napisał(a): Witam.
To nie jest drogi przejazd, tylko chętnych szukać.:lol:.
Pozdrawiam

Gynek/ Gliwice
Przy 7os. na pewno zejdziemy do stówki jeśli samochód odpali bo 1 kierowca się łamie a drugiemu się nie chce...
A Ty jak jedziesz?
Odpowiedz
Witam.
Jestem w tym zamiarze jechać, pozwiedzać kawaly pogadać. Lubię turystykę. Jestem lekko nie sprawny tylko. Tu nie chodzi o cenę tylko o dobre towarzystwo dobrane do danego samochodu. Pozdrawiam.:lol:

Żernica/ Gienek>> Gliwice.<<< Reszta pytań proszę na PW.:lol:
Odpowiedz
Jan, wpisałem sobie urlop 16-20.09., tak więc, jeśli nie wystąpią jakieś nieprzewidziane wydarzenia, pojadę chętnie do Tokaju.
W razie problemów z noclegiem, powinienem sobie raczej spokojnie poradzić sam na miejscu. A po Tokaju pewnie powałęsam sie jeszcze po Egerze i Szépasszonyvölgy, a pewnie i ze dwa dni wymoczę się w Miskolc Tapolca (kto nie był - musi).
Odpowiedz
(21-08-2013, 14:04)Maciej napisał(a): W razie problemów z noclegiem, powinienem sobie raczej spokojnie poradzić sam na miejscu. A po Tokaju pewnie powałęsam sie jeszcze po Egerze i Szépasszonyvölgy, a pewnie i ze dwa dni wymoczę się w Miskolc Tapolca (kto nie był - musi).

W Miskolc Tapolca - Barlang Furdo był i też poleca.
Co do następnych noclegów będę rezerwował wkrótce w sąsiednim pensjonacie, bo już się zgłosiło kilka osób ponad wstępną pulę.
Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt na PW. My zabieramy na pokład jeszcze Jurdzia + 1.

A RYDZE ??? Dziwiłbym się gdyby dopisały. Taka pierońska susza!
Odpowiedz
Jako, że mieszkam sporo kilometrów od wydarzenia owego, nieśmiało zapytam czy ktoś wybiera się ze stolycy Koziołków tudzież przejeżdża przez nią. Nieśmiało chciałbym Was wszystkich w końcu spotkać i poznać:) Byłbym ja do zgarnięcia i LP.
Odpowiedz
(23-08-2013, 08:00)dewas napisał(a): Jako, że mieszkam sporo kilometrów od wydarzenia owego, nieśmiało zapytam czy ktoś wybiera się ze stolycy Koziołków tudzież przejeżdża przez nią. Nieśmiało chciałbym Was wszystkich w końcu spotkać i poznać:) Byłbym ja do zgarnięcia i LP.

Dewas - skontaktuj się z Han_Ka - Hania z Mariuszem jadą. Problemem jest to , że wybierają się do Tokaju więc podróż tylko w jedną stronę.

A jakby co to zapraszamy do Radgoszczy - to tylko 80 km od Poznania.
Odpowiedz

(09-08-2013, 08:55)rycho65 napisał(a): Wyjazd z Tych do http://www.zacisze.wysowa.pl 13-go (piątek) o godz. 8.00, po ciekawej podróży ze zwiedzaniem "po drodze" (trasa polska m.in.: Kalwaria Zebrzydowska, N.Sącz), przyjazd do Zacisza na kolację około 18-tej.
14-go czas wolny :D(...)
15-go wyjazd po śniadaniu czyli około 10-tej w drogę powrotną (trasa słowacka m.in.: Bardejów), przyjazd do Tych, Katowic i okolic na godz. 21-22.00
Chętni do busa na 7 os. + kierowca (koszt transportu max. 120zł/os. w obie strony) z okolic Katowic, Gliwic, Tych ...proszeni są o kontakt.

Przy mniejszej ilości wyjazd ten będzie odwołany lub przesunięty na czas http://www.swietorydza.pl (27-29.IX)
Na obecną chwilę są 3 osoby z kierowcą.
Na Wasze decyzje czekam do 1 IX (niedziela, włącznie) , Darek.

Decyzja należy do Ciebie!:pijemy:

Wciąż aktualne.
Odpowiedz
Potwierdzam swój przyjazd. Będę z kolegą. Przyjeżdżamy w czwartek wieczorem. Do zobaczenia all. :jedzenie:
Odpowiedz
Rykowisko trwa od piątku 13.09 do niedzieli 15.09, ale nie ma przeszkód, żeby przyjechać wcześniej i zostać dłużej.

"Osobodoba" w ośrodku "Zacisze" kosztuje 50 PLN z pełnym wyżywieniem. Dodatkowo płacimy za surowiec grillowy i jedzonko na sobotnie spotkanie ( w zeszłym roku 10 PLN/os.).

Do ośrodka "Zacisze" są w Wysowej wyraźne drogowskazy. Trzeba skręcić w lewo przy CERKWI ( nie mylić z kościołem przy wjeździe do Wys.) i jechać 2,5 km w głąb doliny.
Po przyjeździe w recepcji podajemy hasło WINIARZE, prosiłem o zakwaterowanie w domkach na jednej polanie, celem ułatwienia kontaktów międzyludzkich.

W piątek wieczorem tradycyjnie spotykamy się przy ognisku na naszej polanie. Mile widziane płyny organizacyjne i ew. jakieś drobiazgi na ruszt i t.p.
W razie deszczu spotkamy się w sali w "Zaciszu BIS", gdzie jest kominek z rusztem grillowym. Tam też będzie spotkanie sobotnie.
Żeby trafić do nas, trzeba wyjść przez bramę ośrodka, dojść do drogi dojazdowej i skręcić w prawo. Po 50m odchodzi leśna droga w prawo, jest tam znak zakazu ruchu z tabliczką "teren prywatny". Trzeba iść ok 500 m. Obowiązkowe polary, ew. polarowe stringi - temp. może spaść do kilku stopni. Konieczne latarki, żeby chwiejnym krokiem wrócić nieoświetloną żwirową drogą do domciu.

W SOBOTĘ - po śniadaniu tradycyjna wycieczka. Odwiedzimy zabytkową cerkiew w Hańczowej, gdzie prawosławny ksiądz ciekawie opowiada o historii cerkwi i kanonach wystroju i liturgii cerkiewnej.
Stamtąd pojedziemy do Ropek ( jest już asfalt ). To wieś całkowicie wysiedlona w czasie akcji "Wisła", gdzie częściowo powrócili mieszkańcy. Pewnie w gospodarstwie agroturystycznym wypijemy kawę z domowym ciastem. Powrót na obiad do "Zacisza".
Po obiedzie czas wolny, czarno widzę możliwość znalezienia RYDZÓW, jest pierońsko sucho, ale...

Spotkanie wieczorne po kolacji w sali z kominkiem ( jest jeden wewnątrz i drugi na zewnętrznym tarasie, mają ruszty grillowe ) po drugiej stronie drogi dojazdowej - duży biały budynek - obok parku linowego.
Mamy zamówione dodatkowe jedzonko (jak we wstępie), żeby przetrwać degustację płynów organizacyjnych. Mile widziane wszelkie domowe przetwory, marynaty i t.p.

Co do proponowanego jakiś czas temu konkursu win wszelakich, to chyba brakuje w narodzie entuzjazmu.
Pozwolę sobie sobie przytoczyć fragment PW od taty1959:

"Kiedyś przy dyskusji o Gostomii proponowałem takie cuś, cytat:
...Szwedzki stół z nalewkami przelanymi do jednakowych buteleczek i ponumerowanych. Na stole urneńka i karteczki z jednym numerkiem do wpisania. Kto spróbuje to zagłosuje i Królowa Nalewek wybierze się sama...
Można by przemyśleć taką zabawę czy wymyśleć jakikolwiek inny konkurs. Chętnie pomogę.
Mi się jakoś lekki o zabawowej formule konkurs wpisuje w Wysową wszak to zlot luzacki chyba."

Z ostatnim zdaniem, a i z poprzednimi zgadzam się w pełni, więc może "ad hoc" jakiś konkursik da się zorganizować. A że nie pod wysokim protektoratem Stowarzyszenia W Kryzysie... liczy się też zabawa, nieprawdaż?

W niedzielę, po śniadaniu w "Zaciszu" tradycyjna pożegnalna kawa na tarasie u nas. Następuje rozlot gwiaździsty.
Grupa " Tokajska " po odprawie wyrusza w drogę...

Jak zwykle w sobotę zbieram zamówienia na krowi bundz, twaróg, masło, śmietanę i ser z ziołami w oliwie. Do wzięcia w niedzielę rano po śniadaniu w Zaciszu.

Gdybym pominął jakieś istotne sprawy - proszę o pytania.
Odpowiedz
Witajcie!!!

Niestety nie bedziemy mogli z Wami sie spotkać w tym terminie. Mamy specjalne wydarzenie rodzinne dokładnie w weekend zlotowy a obecność obowiązkowa - ślub (nie mój oczywiście ;))

Pozdrawiamy i życzymy rydzów pełne kosze :)
Odpowiedz
Rykowiska nie będzie, 32-33 st. (w nocy temp dodatnia) zapowiadają ;)

http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Uscie...kie/11_15/
Odpowiedz
Weź gitarę sami zaryczymy :)
Odpowiedz
(30-08-2013, 05:27)Castleman napisał(a): Rykowiska nie będzie, 32-33 st. (w nocy temp dodatnia) zapowiadają.........
Noooooo, akurat ta strona z prognozami pogody ma zwykle stopień sprawdzalności poniżej wszelkiej krytyki, więc porządne polary, akcesoria przeciwdeszczowe i środki przeciwprzeziębieniowo-napotne w ilościach poniżejkacowych wziąć trzeba.
Z drugiej strony jak ktoś chce się dobrze bawić to aura na dworze czy muzyka w tańcu mu nie przeszkadza zupełnie.
Odpowiedz
Janie a pomysł z końkursem takim zabawowym jest bardzo dobry. Trzeba tylko zdecydować się na rodzaj trunków lub zrobić 3 kategorie - wina miody nalewki. A może wszystko do jednego wora i tylko wybrać trunek zlotowy - Grand Prix Wysowej 2013 :D
Odpowiedz
(30-08-2013, 08:46)mkaz napisał(a): Janie a pomysł z końkursem takim zabawowym jest bardzo dobry. Trzeba tylko zdecydować się na rodzaj trunków lub zrobić 3 kategorie - wina miody nalewki. A może wszystko do jednego wora i tylko wybrać trunek zlotowy - Grand Prix Wysowej 2013 :D

Bardzo dawno temu - bodajże na drugim, może trzecim Rykowisku - robiliśmy w ten sposób konkurs nalewek. Z założenia miał to być POWAŻNY konkurs, ale wszyscy byliśmy w tak rozrywkowych nastrojach, że powagi nie udało się zachować (a zwłaszcza nie udało powstrzymać się od komentarzy i dyskusji nad analizowanymi trunkami). :diabelek:Super zabawa, godna polecenie. Ale jednak byłaby za jednym rodzajem trunków ...

Pozdrawiam
Hanka
Odpowiedz
(30-08-2013, 06:42)tata1959 napisał(a): Noooooo, akurat ta strona z prognozami pogody ma zwykle stopień sprawdzalności poniżej wszelkiej krytyki...
Trafiają czasami, może tym razem się uda ;)
Gitara oczywiście będzie.
Ja też jestem za konkursem, zabawa przede wszystkim, no i Grand Prix Wysowej 2013 :1miejsce:
Haniu, kategorie jednak by się przydały, 3 skrzynki, pardon'sik urny, osobiście mogę zrobić ;)
Odpowiedz
(30-08-2013, 09:47)Castleman napisał(a): Haniu, kategorie jednak by się przydały, 3 skrzynki, pardon'sik urny, osobiście mogę zrobić ;)

No ale ja to właśnie miałam na myśli - tzn. jedna kategoria trunków w jednym konkursie (chyba, że źle zrozumiałam intencje Michała). A robienie więcej, niż jednego konkursu (tj. 1- nalewki, 2 - wina, 3 - miody, 4- cydry, 5- piwa...) z udziałem wszystkich zlotowiczów wymagałoby tylu dni, ile jest kategorii :diabelek:
Myślę, że możemy zdecydować na miejscu - a w międzyczasie niech każdy sobie przygotuje jakiegoś swojego 'debeściaka' z ulubionej kategorii ...

Hanka
Odpowiedz
(30-08-2013, 09:58)Han_ka napisał(a): Myślę, że możemy zdecydować na miejscu

Może jednak podejmijmy decyzję teraz, ja jestem za nalewkami.
Odpowiedz
Teraz teraz, ale 4 kategorie, prawie jak Michał napisał:
wina, miody, nalewki

dodatkowo piwa, bo piwowarzy też będą :D :slinka:
Odpowiedz
(30-08-2013, 10:16)male napisał(a):
(30-08-2013, 09:58)Han_ka napisał(a): Myślę, że możemy zdecydować na miejscu

Może jednak podejmijmy decyzję teraz, ja jestem za nalewkami.

Też myślę, że nalewki to dobry pomysł :polewam:
Odpowiedz

Skocz do: