Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS NALEWEK DOMOWYCH - WYSOWA 2016
(21-08-2016, 07:45)von Vinentropp napisał(a): Samoprzylepny surowo wzbroniony. Wróć do I-go postu i sprawdź w regulaminie.

No to chyba jestem ślepa, bo przeczytałam regulamin od deski do deski i nic nie widzę ma na temat samoprzylepności albo nie przylepności etykiety. Jedyna informacja, jaką znalazłam to: "Butelka z nalewką powinna być oznaczona za pomocą etykiety zawierającej następujące dane: ....".

Dla mnie oznaczona może być zinterpretowana na rożne sposoby. Ale jak nie muszę latać za papierem samoprzylepnym, to mam problem z głowy.
Odpowiedz
Paczka dzisiaj wysłana. Ciekawe czy dojedzie w całości.. ;)
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
Odpowiedz
(21-08-2016, 07:57)monika7 napisał(a):
(21-08-2016, 07:45)von Vinentropp napisał(a): Samoprzylepny surowo wzbroniony. Wróć do I-go postu i sprawdź w regulaminie.

No to chyba jestem ślepa, bo przeczytałam regulamin od deski do deski i nic nie widzę ma na temat samoprzylepności albo nie przylepności etykiety. Jedyna informacja, jaką znalazłam to: "Butelka z nalewką powinna być oznaczona za pomocą etykiety zawierającej następujące dane: ....".

Dla mnie oznaczona może być zinterpretowana na rożne sposoby. Ale jak nie muszę latać za papierem samoprzylepnym, to mam problem z głowy.

Nie jesteś ślepa. Kolega żartował.

Może być samoprzylepny.
Odpowiedz
(26-08-2016, 12:46)drajla napisał(a):
(21-08-2016, 07:57)monika7 napisał(a):

Nie jesteś ślepa. Kolega żartował.

Może być samoprzylepny.
No jakże tak można sobie robić kpiny z nowicjusza. Jeszcze się wystraszę i żadnych nalewek nie przywiozę. :D
Odpowiedz
(26-08-2016, 13:03)monika7 napisał(a): No jakże tak można sobie robić kpiny z nowicjusza. Jeszcze się wystraszę i żadnych nalewek nie przywiozę. :D

O rrrrrrrrrany !
 Przepraszam!
 W ramach ekspiacji posłużę Ci jako kurier dereniowy. (Postronni niech się domyślają o co chodzi).
Odpowiedz
(26-08-2016, 18:49)von Vinentropp napisał(a):
(26-08-2016, 13:03)monika7 napisał(a): No jakże tak można sobie robić kpiny z nowicjusza. Jeszcze się wystraszę i żadnych nalewek nie przywiozę. :D

O rrrrrrrrrany !
 Przepraszam!
 W ramach ekspiacji posłużę Ci jako kurier dereniowy. (Postronni niech się domyślają o co chodzi).
A to bardzo dziękuję. Reszta detali przez PW.
Odpowiedz
UWAGA !

Nadawcy paczek z nalewkami na konkurs wysłanych z (ochrona danych osobowych) Żernicy, ul. Wołodyjowskiego w Piszu, ul. Radosnej w Baninie i ul. Warszawskiej w Mińsku Maz. mogą przestać się martwić o los swoich przesyłek.

DOSZŁY !
Odpowiedz
Witam

Fajnie że paczka doszła, to dzień po powodzi została wysłana ze Zdzieszowic kuzyn ją nadał na poczcie. Gdyby nie był u mnie paczki bym nie posłał.

PozdrGliwice+ 4 km..

Eugeniusz
Odpowiedz
A ja mam takie bezczelno-błagalne pytanie - nie będzie ktoś może miał na zbyciu jednego kompletu etykietek na miejscu? Blush 
W domu drukarki narazie brak, w mieszkaniu już nie będę przed zlotem, a coś jednego by do wystawienia tradycyjnie było...
Odpowiedz
(06-09-2016, 20:35)Cebulka napisał(a): A ja mam takie bezczelno-błagalne pytanie - nie będzie ktoś może miał na zbyciu jednego kompletu etykietek na miejscu? Blush 
W domu drukarki narazie brak, w mieszkaniu już nie będę przed zlotem, a coś jednego by do wystawienia tradycyjnie było...

Masz załatwiony jeden komplet  ;)
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Dzięki :buziak:
Odpowiedz
DOTARŁY PRZESYŁKI Z...
Ul. Bp. Tomasza I we Wrocławiu   oraz    z ul. Dworcowej w Żywcu.
Odpowiedz
To się cieszę, że PP działa.
wino - wszystko to co jest na świecie do picia za wyjątkiem tego co winem nie jest
Odpowiedz
(07-09-2016, 17:37)small napisał(a): To się cieszę, że PP działa.

Nie tylko PP działa. TEQUILA też zadziałał i dowiózł nalewki Bogiego.
Odpowiedz
Widzę, że są dwa sorty uczestników.

Jedni nickowi, a drudzy adresowi. :tylek:
Odpowiedz
(08-09-2016, 06:35)drajla napisał(a): . :tylek:

????????????????????????????????????????????????????????

Ale żaden z tych sortów nie jest gorszy i na to nie zasługuje.
Odpowiedz
PRZESYŁKI Z...

Ul. Starzyńskiego w Jeleniej Górze i z ul. Kujawskiej w Rzeszowie

DOTARŁY DZISIAJ !
Odpowiedz
O godzinie 11.10 Komisja w składzie:
Krzysztof1970 - Przew.
Erikos
Andy05
Maciej
TEQUILA 

Rozpoczęła ocenę.

Do Konkursu wystawiono 58 nalewek

Życzcie Im dużo zdrowia...

Edit.  14.00 - do obiadu zbadano 30 nalewek. Walka trwa nadal...
Odpowiedz
I jak mniemam chyba się już dawno zakończyła? Raptem 58 nalewek i to aż na 5 osób, to nie jest chyba mission impossible?

Ostatni konkurs nalewek, jaki się odbył, był przeprowadzony nad wyraz sprawnie, w ciągu dwóch dni dostaliśmy wyniki: http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...k+domowych ale były też inne, gdzie nie kazano zbyt długo czekać, np. ten: http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...k+domowych (gdzie wystawiono 70 nalewek). Czyżby w tym względzie zmieniono formę, bo nie prowadzi tego Paweł?

(15-03-2016, 10:43)tasmol napisał(a): Pojawił się nowy sponsor nagród  :spoko:
Niedługo zamieścimy pełną listę nagród w konkursie.
O tym również ani widu, a ni słychu. Tudzież o tym:

(20-08-2016, 09:32)tasmol napisał(a): Wszyscy zainteresowani otrzymają oceny własnych trunków.

Proszę nie pisać, że wyniki można było dostać wcześniej jakby się było osobiście (zdrowie może też nie pozwolić) albo że cierpliwość to cecha winiarza czy kogo tam przywołamy.

Zwracam uwagę, że dokumenty są i wystarczy je podać, a osoby odpowiedzialne za konkurs raczej nie wróciły do pracy-czyli nie mogą nie nie mieć czasu, gdyż jak wynika z moich informacji, bawią się aktualnie na Węgrzech, czego im nie wyrzucam, ale również będąc parokrotnie w tym pięknym kraju, wiem, że działa tam internet i można się kontaktować ze światem szybko i sprawnie.

Nie pisałbym tego, gdybym nie brał udziału w wielu różnych konkursach, ani takowych również nie prowadził. Terminowość jest tutaj słowem kluczowym i najczęściej piętnuje się właśnie opóźnione ogłoszenie wyników i niepodanie innych kwestii z tym związanych.

Odpowiedz
Raptem 58 nalewek, aż na 5 osób tylko, że wszystkie te osoby oceniają KAŻDĄ nalewkę. Jest więc po 58 nalewek na każdą osobę w Jury i żadnej zapasowej wątroby czy głowy.

Dokumenty ze zbiorczymi wynikami ma tylko Przewodniczący Komisji, który najprawdopodobniej prosto ze zlotu pojechał jeszcze na Węgry i poda je po powrocie ponieważ ma prawo do odpoczynku, po który się tam udał i za niego zapłacił.
Jak mu się zechce i znajdzie czas to poda wyniki a jak nie to na pewno zrobi to po powrocie. Nikt nie obiecywał, że wyniki zostaną podane w ciągu doby po zakończeniu oceny trunków, więc skąd ta gorycz i takie wymagania?
Boguś włącz się w organizację czegokolwiek, jedź na jakiś zlot to zyskasz praktyczną wiedzę jak to wygląda i zyskasz inny punkt widzenia.
Ja widziałem ile czasu i wysiłku kosztowało Jury dokonanie oceny tych 58 nalewek i nie śmiałem zapytać nawet o swoje pozostałe zgłoszone nalewki a tym bardziej osób, które mnie o to prosiły.
Po całodziennych zmaganiach fajnie było, że Krzysztof chociaż wyniki pudła ogłosił.

Wiem kto na pudle, nie wiem nic poza tym. Boguś nie jesteś na pudle czyli jesteś poza pierwszą trójką. Niczego więcej proszę nie oczekiwać bo po prostu nie wiem.

Poczekajmy jak Jury ogłosi oficjalne wyniki, roześle dyplomy (są wydrukowane - widziałem) i zapewniam, że w wyniku opóźnienia ww. chwała i sława z zajętych miejsc nie będzie mniejsza.
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Nikt nie ma obiecywać, bo jest to wpisane w tego rodzaju wydarzenia-to jest obowiązek organizatora, który potwierdza że jest osobą odpowiedzialną, godną zaufania i im więcej ma tej odpowiedzialności, tym łatwiej sobie z tym radzi. Opóźnione mogą być deklarowane powyżej oceny trunków, natomiast lista osób, nalewek, punktacja, medale,kategorie, nagrody można podać od ręki, nie mówię, że zaraz po zakończeniu obrad, ale w ciągu najbliższych dni.

A, to Twoim zdaniem, ja niczego nie organizowałem-w niektórych kwestiach, które tak się złożyło, że organizowałem, to sam brałeś udział, ale pamiętać nie chcesz, więc nie chodzi o punkt widzenia. To, że nie ma mnie czy drajli w pierwszej trójce to nie znaczy, że nie ma nas na liście i innych osób, rozumiem, że pudło wie, które miejsca ma chyba że oni też zostali tej przyjemności pozbawieni?

Odpowiedz
Pudło jest jawne bo zostało ogłoszone. Nie wszystko zapamiętałem więc nie podaję. Jak dojdzie do mnie filmik z ogłoszenia wyników zanim zostaną one ogłoszone to podam.
Obecni na ogłoszeniu wyników wystawcy odebrali dyplomy czy nagrody na miejscu. Główną było 6 słoików miodu różnych odmian oraz odświeżacz powietrza. Za kolejne miejsca bony zakupowe, ale ich wartości nie znam.
(12-09-2016, 10:14)Bogi napisał(a): ............. nie mówię, że zaraz po zakończeniu obrad, ale w ciągu najbliższych dni.....
Tego się trzymajmy.

Odpowiedz
Aby uciąć zbędną dyskusję informuję, że otrzymałem wyniki wraz z arkuszami i w dniu dzisiejszym ogłoszę wyniki.
Odpowiedz
Thumbs Up 
:spoko:dobrze, że jednak konkurs zachował pierwotną, sprawdzoną formę.

Odpowiedz
Jako jeden z oceniających nalewki w konkursie zabiorę głos. Zrobię to niezwykle łagodnie, jak na mnie oczywiście, z uwagi na to że Cię Boguś znam osobiście......
Siądź se na du....e i poczekaj cierpliwie.
Nie pamiętam które miejsce zająłeś.
Wiem kto zajął pierwsze miejsce w kategorii nalewek ziołowych i pierwsze dwa miejsca w kategorii owocowych bo tu musiała być dogrywka,więc dlatego utkwiło mi to w pamięci. Wrażeń było tyle że nie pamiętam nawet składu podium w całości. Nie będę się wyrywał ze swoją wiedzą przed szereg, gdyż było by to niestosowne i nieuczciwe wobec pozostałych osób sędziujących. Jest przewodniczący składu sędziowskiego który jest za to odpowiedzialny, ale który korzysta z czasu wolnego i pojechał na wczasy. Wolno mu, dlatego arkusze ocen i wyników przesłał do innego członka zarządu, ma już je Wojtek-Taśmol i jak znajdzie czas to zamieści wyniki, jak zdążyłeś zapewne przeczytać .
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz

Skocz do: