Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VII Ogólnopolski Konkurs Nalewek Domowych Wysowa 2016 - wyniki
Miło nam poinformować , że VII Ogólnopolski Konkurs Nalewek Domowych Wysowa 2016 to już historia.

Oto i wyniki konkursu

Nalewka owocowa

1 miejsce ( po dogrywce )  Henryk Wolski ( tata1959) nalewka wiśniowa 87 pkt.
2 miejsce ( po dogrywce ) Jan Łopaciński ( von Vinentropp ) nalewka malinowa 87 pkt.
3 miejsce Piotr Kubat nalewka Różowy Agrest 86 pkt.

Nalewka inna

1 miejsce Paweł Sendecki ( Small ) nalewka korzenna 90 pkt.
2 miejsce Hanna Górnicka-Hołeczek ( Han_ka ) nalewka orzechowa 80 pkt.
3 miejsce Łukasz Majewski nalewka farmaceutów 78 pkt.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Nagrody w konkursie :

1 miejsce - miód ufundowany przez Mateusza Sikorę z Opalenicy
2 miejsce - bon o wartości 150 zł. fundowany przez SWiMP na zakupy w EUROWIN-ie - stały partner forum
3 miejsce - bon o wartości 100 zł. fundowany przez SWiMP na zakupy w EUROWIN-ie - stały partner forum

Dodatkowo nagrody ufundowała firma ERIKOM - preparaty do czyszczenia

Sponsorom serdecznie dziękujemy.

Ponadto poza konkursem były dwie wyróżnione nalewki :

Śmietanowa - Anna Koczerska
Karmelówka - Ewa Morito

Osoby , które sklasyfikowały się na miejscach 2 i 3 proszę o kontakt na PW w celu realizacji bonów.

Osoby, które nie były na zlocie a pragną otrzymać pamiątkowy dyplom uczestnika proszę o kontakt na PW

Pełna lista konkursowa w załączniku ( dzisiaj tylko nalewki owocowe , nalewki inne pojawią się jutro )
Medale są przyznawane nie za zajęte miejsce ale ilość punktów otrzymanych w konkursie.
Medale dla zainteresowanych w formie pliku do wydrukowania mogę przesłać na maila. Medal można oczywiście użyć tylko do oznaczenia nalewki , która brała udział w konkursie.

Szczegółowe oceny danej nalewki będę rozsyłał po otrzymaniu na PW adresu e-mail.

.xls   Nalewki owocowe - Wyniki.xls (Rozmiar: 18 KB / Pobrań: 171)

.xls   Nalewki Inne_wyniki.xls (Rozmiar: 14,5 KB / Pobrań: 126)
Odpowiedz
Dzięki za wyniki. Bardzo proszę o przypomnienie, co decydowało o ilości punktów przyznawanych przez każdego z jurorów. Jeśli np. były kategorie, z których sumowała się ich końcowa punktacja, to można dostać na ten temat informacje do indywidualnych nalewek? Chciałabym moc ocenić, w czym moje nalewki niedomagały.
Odpowiedz
Moniko, otwórz pierwotny wątek konkursowy. W pierwszym poście jest załączony regulamin. Tam są określone kryteria oceny.
Odpowiedz
Monika pewnie chciała by zobaczyć szczegółowe ocenienie swojego trunku z arkusza poszczególnych jurorów. Chyba jest taka możliwość na życzenie zainteresowanego.
Tu widzi tylko ogólną notę końcową u każdego sędziego bez wyszczególnienia co się na nią składało.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
(13-09-2016, 17:31)von Vinentropp napisał(a): Moniko, otwórz pierwotny wątek konkursowy. W pierwszym poście jest załączony regulamin. Tam są określone kryteria oceny.

Janie,

Dziękuję za przypomnienie, gdzie są kryteria oceny. Kompletnie zapomniałam, ze regulamin był we wcześniejszym wątku. Mea culpa.

(13-09-2016, 20:09)TEQUILA napisał(a): Monika pewnie chciała by zobaczyć szczegółowe ocenienie swojego trunku z arkusza poszczególnych jurorów. Chyba jest taka możliwość na życzenie zainteresowanego.
Tu widzi tylko ogólną notę końcową u każdego sędziego bez wyszczególnienia co się na nią składało.

O właśnie, dokładnie mi o to chodzi. :)
Jestem zainteresowana poznaniem, jakie były przyznawane indywidualne punkty za nalewki, żeby zobaczyć w którym kierunku próbować zmieniać moje wypociny (jeśli osobiście uznam, że to należy zrobić :) ). Może być na PW, by innych nie nudzić tym tematem.
Odpowiedz
Monika, podeślij mi na PW adres mailowy to podeślę szczegółową ocenę.
Odpowiedz
Ja też poproszę.
Odpowiedz
A propos korzennej nalewki @small, która zajęła pierwsze miejsce, jakby autor trunku chciał się podzielić przepisem na niego, to byłabym wdzięczna.
Odpowiedz
A ja pisałem osobiście na mail'a wczoraj w tej samej sprawie co Paweł.

Odpowiedz
Ja też chętnie zobaczę szczegóły ocen.
A co do przepisu @small - czekam cierpliwie :)
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
Odpowiedz
(14-09-2016, 07:51)monika7 napisał(a): A propos korzennej nalewki @small, która zajęła pierwsze miejsce, jakby autor trunku chciał się podzielić przepisem na niego, to byłabym wdzięczna.

(14-09-2016, 09:15)Majerotto napisał(a): Ja też chętnie zobaczę szczegóły ocen.
A co do przepisu @small - czekam cierpliwie :)

Oczywiście, że się podzielę - dajcie mi proszę tylko trochę ochłonąć ...
wino - wszystko to co jest na świecie do picia za wyjątkiem tego co winem nie jest
Odpowiedz
Arkusze wyślę wszystkim zainteresowanym ale dajcie mi trochę czasu, bo ten tydzień bardzo zwariowany.
Odpowiedz
(14-09-2016, 10:58)small napisał(a): Oczywiście, że się podzielę - dajcie mi proszę tylko trochę ochłonąć ...

Koniecznie z nazwą jaka była na etykiecie konkursowej bo bardzo fajna.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
(14-09-2016, 12:37)TEQUILA napisał(a):
(14-09-2016, 10:58)small napisał(a): Oczywiście, że się podzielę - dajcie mi proszę tylko trochę ochłonąć ...

To była chyba turecka nalewka
Odpowiedz
(14-09-2016, 14:28)monika7 napisał(a):
(14-09-2016, 12:37)TEQUILA napisał(a):

To była chyba turecka nalewka

Jeśli dobrze pamiętam to "Tureckie noce" ...
wino - wszystko to co jest na świecie do picia za wyjątkiem tego co winem nie jest
Odpowiedz
Odnalazłem zapiski, uporządkowałem i zapodaję jak poniżej, czas narastająco po każdym działaniu:

"Tureckie noce"

- 3 płaskie łyżki stołowe rodzynki sułtańskie (zakupione u nas)
- 10 szt. figi suszone tureckie (zakupione na bazarze w Kuszadasi)
- 6 szt. duże daktyle tureckie (zakupione na bazarze w Kuszadasi)
- 2 strąki chleb świętojański chorwacki (Pakostane, uprawa rodzinna Ivan Czudina) pokrojone na ok 1 -2 cm kawałki, ziarna wyjęte
- 5 torebek kardamon (zakupiony u nas)
- 1 laska wanilii przecięta na pół i pokrojona na ok 2 cm kawałki (zakupiona w markecie w Pradze - tam taniej)
- 2 ziarna ziela angielskiego (zakupiony u nas)
- 1 płaska łyżeczka d herbaty mielonej kurkumy (zakupiona u nas)
- 3 suszone kwiaty gałki muszkatołowej (zakupiona u nas)
- 1/2 świeżo startej gałki muszkatołowej (zakupiona w markecie w Pradze - też taniej)
- 2 x 2 cm suszona kora cynamonu (zakupiona u nas)
zalane
0,75 spiryt 95 % + 0,5 l wody żywiec

po 25 dniach
Bakalie odcedzone, odciśnięte - płyn dodany do nalewu, nalew mętny, zamrożony na 24 godziny po rozmrożeniu i odstaniu kilka godzin pojawił 2 cm szarobrązowy osad
bakalie zalane 1 szklanką gorącej wody, zostawione na 3 godziny, odcedzone, bakalie wyrzucone, odcedzony płyn zostawiony osobno

po 2 dniach
Połączone nalew i odcedzony płyn, po kilku godzinach powstał galaretowaty "glut" unoszący się w połowie wysokości nalewki, po upływie 3 tygodni "glut" opadł na dno

po miesiącu
"glut" na dnie jest nieregularny, wysokości około 1,5 cm, odciągnięte wężykiem znad "gluta" - nalew klarowny, mocny więc rozcieńczono 1,5 szklanki wody Primavera

po 8 miesiącach
Drobny osad 1mm na dnie i drobne kłaczki na ściankach, ściągałem wężykiem kłaczki i olejowate plamy (z chleba świętojańskiego) pływające po powierzchni, reszta zdekantowana ("wężykiem, Jasiu - wężykiem"). Zapach ładny, ale ostry. Rozcieńczone wodą niegazowaną Żywiec - 3/4 szklanki.

po 2 dniach
Dodane 3 płaskie łyżki stołowe miodu wielokwiatowego z Doliny Baryczy (płynny, wlewany do nalewu i całość mieszana)

po 2 tygodniach
Dekantowane - 3 mm szarego osadu na dnie, wzmocnione 0,1 l spirytusu 95 %, dodane 5 płaskich łyżek stołowych miodu wielokwiatowego z Doliny Baryczy (płynny, wlewany do nalewu i całość mieszana)

po 3 miesiącach  
Dekantowane - 3 mm szarego miałkiego osadu na dnie

Potem czekałem ...
Odpowiedz
(01-10-2016, 21:01)small napisał(a): Odnalazłem zapiski, uporządkowałem i zapodaję jak poniżej, czas narastająco po każdym działaniu:

"Tureckie noce"

...
- 3 suszone kwiaty gałki muszkatołowej (zakupiona u nas)
- 1/2 świeżo startej gałki muszkatołowej (zakupiona w markecie w Pradze - też taniej)
...

Wielkie dzięki za przepis z bardzo dokładnymi notatkami. Widzę, ze nie ja jedyna mam zwyczaj zapisywać krok po kroku co się dzieje z nalewką. :)

Mam pytanie co się w Polsce uważa za kwiat gałki muszkatołowej, bo w moim przekonaniu, to co się normalnie kupuje w wersji niezmielonej to jest nasienie, a nie kwiat. Jest jeszcze mi znana pochodna przyprawa która nazywa się po angielsku "mace" (okrywa on nasienie gałki muszkatołowej). To tez nie jest kwiat a poza tym ona nigdy mi w oko nie wpadła w sklepach w Polsce.
Odpowiedz
Mace to jest właśnie to, co się pospolicie nazywa kwiatem muszkatu czyli ta okrywa, co okrywa :D gałkę.

Odpowiedz
(02-10-2016, 09:24)Bogi napisał(a): Mace to jest właśnie to, co się pospolicie nazywa kwiatem muszkatu czyli ta okrywa, co okrywa :D gałkę.

Dziękuję za wyjaśnienie. W życiu by mi do głowy nie przyszło nazwać to kwiatem. Czego to człowiek się nie nauczy przy produkcji nalewek. :lol:
Odpowiedz
Podobno jeszcze nie wszyscy otrzymali dyplomy (miały być też dyplomy za uczestnictwo), których dystrybucją miał się zajmować SWiMP.
Jeśli faktycznie nie zostały dotychczas rozesłane to ............... tu się powstrzymam z komentarzem.
Medale poszły?
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Skocz do: