Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIII Konkurs Win Domowych Łódź 2016
Jeśli wina gronowe nie mają osobnej kategorii to jest bez sensu. Bo jak może konkurować gronowe z rabarbarowym? :D
Odpowiedz
(17-11-2016, 21:07)kapitan napisał(a): Jeżeli konkurs jest dedykowany dla wszelakich win domowych, to wypadałoby dać również szansę dla gronowych rocznika 2016. Uważam, że termin  konkursu dla tych win jest zdecydowanie przedwczesny.

Chłopie, jesteś na forum od 2006 r , zatem powinieneś kojarzyć, że konkurs w Łodzi ZAWSZE jest w listopadzie. Dziadek dobrze Ci powiedział, że trzeba wystawić wcześniejszy rocznik, a nie bożole. Swoją drogą, kilka lat temu moje bożole Lassskij ryzling z Węgier, ledwie zakończywszy pracę, zajął 7 miejsce.

(17-11-2016, 21:30)vanKlomp napisał(a): Jeśli wina gronowe nie mają osobnej kategorii to jest bez sensu. Bo jak może konkurować gronowe z rabarbarowym? :D

Z rabarbarowym może. Gorzej z dobrze ułożoną wiśnią, porzeczką itp. Ale to jest konkurs win DOMOWYCH, nie gronowych. Jak chcesz gronowe, to wal do Gostomii i nie marudź.
Odpowiedz
Ja nie marudzę tylko odpowiedziałem Romanowi. Ja robię wina dla siebie nie na konkursy. Za stary już jestem na takie zabawy. :D
Odpowiedz
Ale zawsze fajnie poddać rzetelnej i fachowej ocenie. Ostatnio szwagierka mówiła, jak jej koleżanka chwaliła męża, który robi wina od tysięcy lat (jeszcze sprzed czasów Lecha). Powiedziała mi, że jakby octem / kwasem zalatywało. Dałem jej moją minimalnie zaoctowaną (tym samym całkowicie przeze mnie zdyskwalifikowaną) różę. Stwierdziła, że moje to pyszność nad ambrozjami w porównaniu do jego wina.
Zatem WARTO poddać rzetelnej i fachowej ocenie. Żeby albo być sprowadzonym na ziemię, albo ugruntowanym w przekonaniu, że się robi klasowo.

(17-11-2016, 20:46)_Krzysztof_ napisał(a): A kiedy wyniki będą dostępne i gdzie?

Wyniki będą na stronie klubwinarzy.pl w sobotę. Jak Allah da, pojawią się i tu, na wino.org.pl (da, jak da, ale jak będę potrafił zamieścić....)
Odpowiedz
(17-11-2016, 21:25)Dziadek2 napisał(a): Piotrze, wyślij wcześniejsze roczniki, ważna tylko odpowiednia butelka.

Haa ..trzeba je mieć :)
Odpowiedz
To rezerwuj na 2017. I to dwie. Jedną na konkurs win gronowych w Gostomii, drugą na konkurs win domowych w Łodzi.
Odpowiedz
Rok był dobry i stać mnie, więc pomyślę.
Odpowiedz
Napłynęło 140 butelek.
Odpowiedz
A ja czekałem do ostatniej chwili ,i dziś w pośpiechu przed 12-stą dostarczyłem swoje wynalazki (mam nadzieję że nikomu nie zaszkodzą :-)) . Oczywiście musiałem wyrwać się z pracy i po drodze dwa razy miałem zawrócić (bo gdzie tam to moje sie nadaje),ale dojechałem i zostawiłem.
Przymierzałem się już dwa razy,może w końcu dowiem sie czegoś wiecej o swoim winie.
Odpowiedz
(18-11-2016, 22:40)zajaczek83 napisał(a): ...(mam nadzieję że nikomu nie zaszkodzą :-))...
Nie strasz komisji bo odwołają konkurs!!!
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
Nie mam zamiaru straszyć to było w nawiasem sory o usmieszku zapomniałem co by było wiadomo że żart. A te wykrzykniki -krzyczysz na mnie ?

(17-11-2016, 21:07)kapitan napisał(a): Jeżeli konkurs jest dedykowany dla wszelakich win domowych, to wypadałoby dać również szansę dla gronowych rocznika 2016. Uważam, że termin  konkursu dla tych win jest zdecydowanie przedwczesny.

Piotrze ja zaryzykowałem ,zobaczymy
Odpowiedz
To co napisałem to też oczywiście żart. Dziwnie zabrzmiał Twój wpis:)
Krzysztof

Odpowiedz
(18-11-2016, 22:40)zajaczek83 napisał(a): A ja czekałem do ostatniej chwili ,i dziś w pośpiechu przed 12-stą dostarczyłem swoje  wynalazki (mam nadzieję że nikomu nie zaszkodzą :-)) . 

Bywały próby otrucia komisji  ;) ,ale sędziowie są czujni  i jak dotąd nikomu się nie udało  :D

pozdrawiam
Odpowiedz
(18-11-2016, 23:59)daderma napisał(a):
(18-11-2016, 22:40)zajaczek83 napisał(a): A ja czekałem do ostatniej chwili ,i dziś w pośpiechu przed 12-stą dostarczyłem swoje  wynalazki (mam nadzieję że nikomu nie zaszkodzą :-)) . 

Bywały próby otrucia komisji  ;) ,ale sędziowie są czujni  i jak dotąd nikomu się nie udało  :D

pozdrawiam

Poczekamy do wieczora i zobaczymy ilu polegnie :hahaha:
Może będą mieli swój apel :glupek:

PS. Czy we wcześniejszych konkursach trafiło się wam wino z wiśni o zawartości dodanej wody na poziomie 10-15%?
Pozdrawiam
Kamil
Odpowiedz
Osobiście byłem członkiem jednej z komisji, którą próbowano otruć:) Do końca życia będę pamiętał ten przypadek. Po degustacji trunku ogłoszono długą przerwę na regenerację organizmów. Ale było to dawno temu. Obecnie poziom na konkursach jest bardzo wysoki i takie przypadki się na szczęście nie zdarzają.
Krzysztof

Odpowiedz
To komisja wszystkie oceniane próbki wypija? :niewiem:
Odpowiedz
Nie wypija, byłem, widziałem - ale niektóre próbki mogą powalać bukietem itp.
przyjmuję bana bez ostrzeżenia
pozdrawiam Roman
Odpowiedz
O tym co pisałem: wzięcie do ust wina spowodowało kilkugodzinny paraliż kubków smakowych całej komisji. To było coś okropnego.
Krzysztof

Odpowiedz
(18-11-2016, 23:59)daderma napisał(a): Bywały próby otrucia komisji  ;) 

W tym roku również widzę próbę ;)................wino z ziemniaków + cebula ...............ale za odwagę gratulacje :)
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Nie tylko gratulację, bo i nagroda finansowa. Za swoiste MEMENTO MORI...
W zasadzie za - "morituri vos advertimus".
Odpowiedz
Jak tak czytam, to dochodzę do wniosku, że .. za wysokie progi. Zacznę jednak od mniej prestiżowego konkursu.
Odpowiedz
(19-11-2016, 18:58)TEQUILA napisał(a): W tym roku również widzę próbę ;)................wino z ziemniaków + cebula ...............ale za odwagę gratulacje :)

A ja czekam kiedy ktoś zgłosi wino z betonu. Beton podobno nie fermentuje ale polak potrafi. :D
Odpowiedz
Ja kiedyś zarzuciłem post o inherytowaniu żwirowni z pytaniem, jakich drożdży użyć. OD żwirowni do betonu droga nie jest taka daleka...
Odpowiedz
(19-11-2016, 16:06)krzysztof1970 napisał(a): O tym co pisałem: wzięcie do ust wina spowodowało kilkugodzinny paraliż kubków smakowych całej komisji. To było coś okropnego.
A można wiedzieć cóż to była za ambrozja?
(19-11-2016, 18:58)TEQUILA napisał(a):
(18-11-2016, 23:59)daderma napisał(a): Bywały próby otrucia komisji  ;) 

W tym roku również widzę próbę ;)................wino z ziemniaków + cebula ...............ale za odwagę gratulacje :)

Widzę że ciekawie było. Skoro wino było z ziemniaków i cebulki to czy schabowy był jako dodatek? Ciekawe kiedy pojawi się wino z ziemniaków z tłuszczykiem+cebulka+schabowy+surówka ot taka kwintesencja niedzielnego obiadu którego zamiast gryźć można wypić :hahaha: :hahaha:
Pozdrawiam
Kamil
Odpowiedz
Było to kompletnie spaprane wino z dzikiej róży.
Krzysztof

Odpowiedz

Skocz do: