Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS NALEWEK DOMOWYCH - WYSOWA 2017
Fakt. Zgadzam się z Krzysztofem.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
Ja chrzanię komentarze. Mogę być w jury. Sędziuję wg regulaminu, nie wg oczekiwań/widzimisia zgłaszających.
Odpowiedz
Dla mnie, nawet w konsumenckich konkursach, po kilkunastu testach trudno było o obiektywizm i odpuszczałem. Proponowałem więc zmniejszenie ilości zgloszonych trunków do jednego. Ale regulamin to regulamin.
Odpowiedz
Po kilku nalewkach trzeba wąchać zmieloną kawę - wyostrza powonienie.
Odpowiedz
Eeee tam, żeby uniknąć tych niesprawiedliwie (???) ocenianych pierwszych kilku(nastu) nalewek może należy tak przed konkursem wyrównać poziomy i strzelić po 150 gram czystego alkoholu?
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Takie chybił trafił. :hahaha:
Odpowiedz
Pawełku, Komisja ma ponumerowane butelki i rzetelnie, kierując się zapisami Regulaminu, dokonuje oceny. Dlatego zwykle jest 3-5 Jurorów, żeby uniknąć "smaku dnia" itp.
Nie ma mierzalnych fizycznie (odpowiedni przyrząd) parametrów i możliwości ich wyznaczania, więc polegamy na subiektywnej ocenie członów Komisji/Jury.
Nawet bardzo nieobiektywna (w co nie wierzę, do Jury powoływani są szanowani koneserzy) ocena nie ma większego wpływu na ostateczną ocenę.

Tak ogólnie to: przyjmijmy, że ocena jest obiektywna albo nie startujmy.

PS. Wiadomo, że wysłana przez nas (nasza) nalewka (czy cokolwiek) jest najlepsza/e na świecie. Przyjmijmy z pokorą fakt, iż inni mogą mieć inne gusta i wg nich oceniać.
PSPS. Na Wysowej oceniają wszyscy uczestnicy i taką ocenę najbardziej sobie cenię jako obarczoną najmniejszym wpływem subiektywności.
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Wysylający powinien najpierw sam ocenić, co ma najlepszego. Są konkursy z wpisowym i tam za kilkadziesiąt złotych można się dowiedzieć, co o trunku myslą sędziowie. Tu wszystko jest pro publico bono, więc ulatwiajmy im pracę.
Odpowiedz
(31-07-2017, 17:49)cemik1 napisał(a): ....... Tu wszystko jest pro publico bono, więc ulatwiajmy im pracę.
Nic dodać, nic ująć. :brawo:

Odpowiedz
(31-07-2017, 17:34)tata1959 napisał(a): PSPS. Na Wysowej oceniają wszyscy uczestnicy i taką ocenę najbardziej sobie cenię jako obarczoną najmniejszym wpływem subiektywności.

Bardzo się ucieszyłam w zeszłym roku z wygranej w ogólnym konkursie w Wysowej, a brak jakiejkolwiek wygranej w konkursie z komisją w ogóle mnie nie ruszyło.

Monika
Odpowiedz
W związku z pytaniami odnośnie etykiety informuję, że obowiązuje wzór zamieszczony w 1 poście.

Majerotto - sprawa do przemyślenia na kolejny konkurs.

Odpowiedz
No i problem z wyborem konkursowych kandydatek na tron. Wiem od Kolegów, że mają podobne problemy. Fajnie jednak, że jest z czego wybierać.

Taka rada dla wysyłających - nie czekajcie na ostatni termin bo poczta ma 300 lat i już tak szybko nogami nie przebiera jak za babci Austrii.

Odpowiedz
(18-08-2017, 20:40)tata1959 napisał(a): poczta ma 300 lat i już tak szybko nogami nie przebiera jak za babci Austrii.

Heniu wtedy to była C.K. Monarchia. Nie zapominaj o Węgrach. ;)
Odpowiedz
(18-08-2017, 20:40)tata1959 napisał(a): No i problem z wyborem konkursowych kandydatek na tron. Wiem od Kolegów, że mają podobne problemy. Fajnie jednak, że jest z czego wybierać.

Taka rada dla wysyłających - nie czekajcie na ostatni termin bo poczta ma 300 lat i już tak szybko nogami nie przebiera jak za babci Austrii.

Henek,

Ty mnie nie wpędzaj w panikę, bo dopiero zaczęłam rozpakowywać moje nalewki i na razie upycham butelki gdzie się da.
Wiem gdzie mam nalewki, ale gdzie jest konkretnie która to nie mam bladego pojęcia. No i jak to wybierać konkursowe butelki. Undecided
Odpowiedz
Monika, wybierz na chybił-trafił i tak będzie świetna.

Odpowiedz
Już pora na wysyłkę nalewek na konkurs !

Adres w pierwszym poście tego wątku.
Odpowiedz
Mam pytanie, na które nie widzę odpowiedzi w regulaminie, na temat nalewek owocowo-korzennych, owocowo-ziołowych, etc. Czy one się kwalifikują do nalewek owocowych czy pozostałych? Mam nadzieje, że do owocowych.
Odpowiedz
Moim zdaniem owoce podrasowywane różnymi dodatkami są owocami. Nie ma w Regulaminie, że muszą to być wyłącznie owocki.

Odpowiedz
(22-08-2017, 19:41)tata1959 napisał(a): Moim zdaniem owoce podrasowywane różnymi dodatkami są owocami. Nie ma w Regulaminie, że muszą to być wyłącznie owocki.

Dzięki Heniu za interpretacje. W takim razie jeśli mi się tylko uda, to wyślę 4 nalewki na ogólnopolski konkurs.
Odpowiedz
Pyszszsznie.
Znaczy - znalazły się;););)

Odpowiedz
(22-08-2017, 19:56)tata1959 napisał(a): Pyszszsznie.
Znaczy - znalazły się;););)

Konkretne butelki jeszcze nie, ale listę tego co mam zrobione to prowadzę od samego początku, wiec mogę przynajmniej teoretycznie planować co chce wysłać (jeśli Alkarus zabierze ze sobą).
Odpowiedz
Moja Lepsza Połowa wysłała już moje propozycje nalewkowe. Z tego co wiem to np. Truskawki w śmietanie poszły w kategorii INNE :)
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
Odpowiedz
Dalej mam problem z wyborem kandydatek. No cóż, musi wątroba wytrzymać jakoś to próbowanie, próbowanie, próbo........

Odpowiedz
Informuję, że Poczta Polska się sprężyła i dostarczyła przesyłki z:
ul. Wołodyjowskiego z Piszu,
ul. Weigla we Wrocławiu
ul. Radosnej w Baninie
Odpowiedz
Puściłem dziś paczkę - jedna butelczynka owocowa (z dodatkami) - mama nadzieję (znaczy PP obiecała), że dojdzie na wtorek (trochę kasy wzięli ...).
wino - wszystko to co jest na świecie do picia za wyjątkiem tego co winem nie jest
Odpowiedz

Skocz do: