Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIELKI KONKURS NALEWEK DLA DEBIUTANTÓW: "Mój Pierwszy Raz"
(04-05-2012, 07:48)dewas napisał(a): Oficjalnie informuję, że "Krokodyle łzy" wg Wizioroba popełnione:) Dzięki za przepis.

Ja podam swój przepis jak przyjdzie kolej na mnie:) Zresztą jak widać po wynikach, zapewne, nikt za bardzo na niego nie czeka;d

Jeszcze raz dzięki Jurkom, no i pomysłodawcy konkursu!

Odrzuciłem skórki od nastawu i postanowiłem sobie spróbować tego jeszcze nie gotowego nastawu. Nalewka generalnie poza tym, że jeszcze w niej pływa imbir i cytryna w smaku jest rewelacyjna. Imbir tonujący cały smak, cytryna dodająca agresji, w tle posmaki miodowe i przede wszystkim nie czuć spirytusu, ani w nosie ani na języku. Oprócz tego rewelacyjnie orzeźwia schłodzona. Świetny przepis. Polecam wszystkim.

Odpowiedz
(12-04-2012, 17:49)1stgreen napisał(a): No ładnie, tylko pogratulować :brawo:
Teraz tylko doszlifować 'warsztat' i słać nalewki na konkursy.

A najbliższa okazja na Zlocie w Gostomii gdzie odbędzie się konkurs nalewek.

Debiutanci , trunki dojrzały i pora wysyłać na konkursy :brawo:
Odpowiedz
Pokornie upraszam Szanowne Jury by zachęciło "młodzież" Forumową do kolejnej edycji. Wszak "takie będą losy Forum jakie młodzieży chowanie" nie czekajcie więc o Wielcy aż zielone ludziki Was wyręczą. Do dzieła! Wiosna! Czas zacząć by plonów skosztować!
W pas się kłaniam.
Bogdan
 Jeżeli twierdzisz że zrobienie czegoś jest niemożliwe, nie przeszkadzaj osobie która to właśnie robi !
    Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie.

Odpowiedz
(28-04-2013, 18:26)tasmol napisał(a):

W temacie zlotu w Gostomii(IV POTYCZKI MŁYŃSKIE - Gostomia 2014) nie ma informacji o konkursie nalewek:(
Odpowiedz
(06-05-2014, 16:48)jacekwal napisał(a): ....nie ma informacji o konkursie nalewek
Bo nie ma takiego konkursu.
Odpowiedz
(06-05-2014, 16:48)jacekwal napisał(a):
(28-04-2013, 18:26)tasmol napisał(a):

W temacie zlotu w Gostomii(IV POTYCZKI MŁYŃSKIE - Gostomia 2014) nie ma informacji o konkursie nalewek:(

Bo to był post z zeszłego roku kiedy taki konkurs się odbywał.
W tym roku jest konkurs miodów.

A pomysł Iuglansa aby ponowić konkurs jest dobry.
Odpowiedz
Przepraszam za zamieszanie. Nie zauważyłem daty.
Odpowiedz
Tutaj. To dla Iuglansa.
Odpowiedz
Cztery lata od konkursu minęły ja z bicza strzelił. Na forum pojawili się nowi użytkownicy. Nie wszyscy chcą wysyłać nalewki na ogólnopolskie konkursy a chcieliby uzyskać opinie o swoich trunkach.
Sądzę, że warto zrobić drugą edycję konkursu.
Są chętni ?
Odpowiedz
Mi "się robi" listkówka malinowa, a farmaceutów jakiś czas temu zabutelkowałem. Chętnie poznam opinie o tych tworach :)
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
Odpowiedz
Jest to mój pierwszy rok robienia nalewek, wiec chyba mogę się uważać za debiutantkę, choć wiek już nie ten a poza tym mnie debiutantka kojarzy się raczej z wiedeńskimi balami niż z alkoholem.:) 
Dorobiłam się już malej kolekcji nalewek (na dziś mam 12 rodzajów, parę następnych się robi), które dojrzewają schowane głęboko w szafie. Jest co próbować, choć najstarsza ma tylko kilka miesięcy.

Chętnie usłyszę opinie innych osób na temat moich wyrobów. Jedyny problem, ze mam trochę daleko do Polski ale może akurat uda mi się przyjechać. Posyłania alkoholu pocztą z Austrii raczej nie biorę pod uwagę, bo to i kosztowne i problematyczne.

Skocz do: