Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIELKIE XII RYKOWISKO WINIARZY - WYSOWA 2019
W porozumieniu i za aprobatą Jasia podaję ramowy program XII Rykowiska w Wysowej (A.D. 2019)

1. Środa - to co krasnoludki lubią najbardziej - przywitania.
Po kolacji w szopie, jak zwykle, Nieoficjalne Otwarcie Zlotu z
degustacją tego co to se tam kto przywiezie a poczęstować zechce.

2. Czwartek - początek Zlotu czyli nieustające przywitania i "pidżama
party" gdzie tylko się uda.
Po obiedzie na środku najważniejszej (najbardziej zaludnionej
Zlotowiczami) polany konkurs o tytuł Króla Piw.
Po kolacji w Leśniczówce konkurs na Królową Nalewek oraz Królową Łąk i Pól

3. Piątek - przed obiadem na łące u Jasia - Jeneralll-Kociolll czyli
gotowanie Zupy Zlotowej oraz konkursy o tytuł Króla Win i Króla Miodów.
Po kolacji kulturalno-kulinarno-degustacyjne spotkanie w szopie
głównej Zacisza. Będzie muza na żywo, śpiewy powszechne oraz, być
może, Coś wypadnie z kociołków wprost na "talerze" zlotowe. Oczywiście
festiwal żarełka i napitków wszelakich dostarczanych jak zwykle rzez
Zlotowiczów.

4. Sobota - przed obiadem rozpoczęcie OKN oraz dla wszystkich chętnych
wyjazd do cerkwi.
Po kolacji w leśniczówce podsumowanie Zlotu czyli dojadanie i
dopijanie oraz dekoracje, bicie pokłonów przed Cysorzem, chipsy
uklejowe wg. Krzysztofa oraz "mocne" wrażenia przy kominku/grillu jak
zwykle.

5. Niedziela - szkoda, szkoda, szkoda ........ herbatka czy kawa na
tarasie po śniadaniu i .........

UWAGA! Organizator może w każdej chwili dowolnie zmienić program
Rykowiska zaś wszelkie reklamacje będą przyjmowane przez jakieś pół
sekundy od czasu wyjazdu ostatniego zlotowicza z Wysowej.
NA BIEŻĄCO Z PROGRAMEM BĘDĄ JEDYNIE POTRAFIĄCY CZYTAĆ AKTUALNY PROGRAM
NA TABLICY OGŁOSZEŃ PRZY WEJŚCIU NA STOŁÓWKĘ.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Dodał bym jeszcze 4 i 1/2 punkt ! -- Po śniadaniu w niedzielę - zapłata i odbiór zamówionych serów. Carramba !
Odpowiedz
(04-09-2019, 05:59)tata1959 napisał(a): W porozumieniu i za aprobatą Jasia podaję ramowy program XII Rykowiska w Wysowej (A.D. 2019)
...

2. Czwartek - początek Zlotu czyli nieustające przywitania i "pidżama
party" gdzie tylko się uda.
Po obiedzie na środku najważniejszej (najbardziej zaludnionej
Zlotowiczami) polany konkurs o tytuł Króla Piw.
Po kolacji w Leśniczówce konkurs na Królową Nalewek oraz Królową Łąk i Pól

W czwartek a nie w piątek wieczorem? To chyba nie zdążę na wieczorne konkursy nalewek, szczególnie jak mi się nie uda wyjechać z Katowic przed 17tą. :(
Odpowiedz
Piątkowy wieczór po raz kolejny zagospodarowywany jest jak w przedstawionym programie i "wsadzenie" tam konkursu nalewek w żaden sposób możliwe nie jest.
Pewne kumulacje konkursów wynikają z realizacji postulatów zlotowiczów dot. pozostawienia nieco wolnego czasu.
Wierzę, że uda Ci się dotrzeć na czas ;)
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
W tenże piąteczek będę we Wafce w określonym miejscu o określonym przedziale godzinowym. Jeśli chcesz coś podać dalej, mogę zrobić za kuriera. Poza tym, co to za terrorystyczna firma wymagająca pracę na odludziu we piąteczek wieczorem i 5-ciogodzinny powrót (zakładając do bazy)??? Jawny wyzysk białego człowieka!!! Szwaby na ten przykład pracują we piąteczki do 12 we południe. I do Wysowej mogą dojechać nawet o 16.
Odpowiedz
(30-08-2019, 10:24)GENERAL AIDID napisał(a): Monika, poczekaj, jak trzeba będzie wynajmować stadion narodowy na zlot. To dopiero będzie małokameralnie.

(04-09-2019, 19:32)GENERAL AIDID napisał(a): W tenże piąteczek będę we Wafce w określonym miejscu o określonym przedziale godzinowym. Jeśli chcesz coś podać dalej, mogę zrobić za kuriera. Poza tym, co to za terrorystyczna firma wymagająca pracę na odludziu we piąteczek wieczorem i 5-ciogodzinny powrót (zakładając do bazy)??? Jawny wyzysk białego człowieka!!! Szwaby na ten przykład pracują we piąteczki do 12 we południe. I do Wysowej mogą dojechać nawet o 16.

Generale, pytasz mnie? Jeśli tak, to wielkie dzięki, ale szansa że coś naszykuję na ten piątek jest zero. Pracuję w tym tygodniu od bladego świtu do późnej nocy więc dopiero w ten weekend zajrzę do moich zapasów nalewkowych i podejmę decyzję co wziąć na konkursy. Kto wie, może nawet mój pierwszy pitny miód wystawię w tym roku? Na te są przynajmniej konkursy w piątek.

A co mojego pobytu w Katowicach, to tylko dzięki temu wyjazdowi uda mi się być w tym roku w Wysowej już w czwartek wieczorem zamiast w piątek po obiedzie. Tylko jeszcze nie wiem o której dojadę. Wujek Google mówi, że to solidne 3 godziny, a po drodze mija się Kraków i remonty na A4.
Odpowiedz
(19-08-2019, 14:31)Dziadek2 napisał(a): Bawcie się jak zwykle dobrze, co ja piszę - bardzo dobrze!  Chęci były, ale już wiem, że jednak i w tym roku nie damy rady dojechać.

Muszę odszczekać, pojawiła się szansa, że jednak będziemy - przyjmiecie z pustymi rękami, bo nie wiem czy dam radę coś przygotować?

Jasiu, robić przelew zlotowy, czy może być wpłata na miejscu?
przyjmuję bana bez ostrzeżenia
pozdrawiam Roman
Odpowiedz
HUURRARAAAA !!!
Odpowiedz
Ot filut Roman... prosili, prosili aż uprosili!

Wpłać jak Ci będzie wygodnie.

Rozumiem, że domek poklepany?
Odpowiedz
Romek a już miałem tam pojechać do Was i Wam "naplompać". I to z Gabi a tu już żartów ni ma;)
Za......chwycająco się cieszymy, że będziecie.

Odpowiedz
Roman bez Was to co to za zlot by był. Super!!!!!!!
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
A pro po konkursu o tytuł Króla Piw, czy piwo Jopejskie, przefermentowane tradycyjną metodą, pod kożuchem z pleśni dopuścicie do konkursu?
Dla zainteresowanych receptura i fotki https://www.piwo.org/forums/topic/2217-d...ent=393151
https://www.piwo.org/forums/topic/2217-d...ent=399204
Pozdrawiam zbyszek
Odpowiedz
Romek bardzo się cieszę że przyjedziecie.
Wogóle bardzo się cieszę że Was wszystkich zobaczę.
Generał a o której będziesz w środę w okolicach Chęcin?
Krzysiek
Odpowiedz
Oj, oj, ale mówiliśmy o Kielcach... Planuję gnać przez Kielce, Busko i w dół.
Z Łodzi myślę wyjechać ok. 12 (do potwierdzenia w środę) i +/- 2h do Kielc. Czy jeden pies przez Chęciny? Paczę i widzę, że chyba jeden pies. Zatem +/- 14.
Odpowiedz
No to zaproponuję przerwę na kawę: do wyboru: wietnamska, z expresu, plujka, rozpieszczalna. The choice is yours.
Krzysiek
Odpowiedz
(05-09-2019, 13:14)Dziadek2 napisał(a): Muszę odszczekać, pojawiła się szansa, że jednak będziemy - przyjmiecie z pustymi rękami, bo nie wiem czy dam radę coś przygotować?

Aż mnie łza pociekła z oka takim szczęśliwy ;)
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
(05-09-2019, 19:12)zbynekkk napisał(a): A pro po konkursu o tytuł Króla Piw, czy piwo Jopejskie, przefermentowane  tradycyjną metodą, pod kożuchem z pleśni dopuścicie do konkursu?

Weź koniecznie . Jak nie do konkursu to przynajmniej do skosztowania przez najodważniejszych z odważnych ;)
PS. Taki kożuch miałem kiedyś w słoiku z ogórkami i wywaliłem , a można było do degustacji zostawić :)
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Krzysiek - OK.
Odpowiedz
Zbyszku - skoro to jest PIWO to co najwyżej zaryzykujesz nim uzyskaniem jakiejś tam liczby punktów ale wystawić możesz. Tak uważam.

Odpowiedz
(05-09-2019, 13:14)Dziadek2 napisał(a): Muszę odszczekać, pojawiła się szansa, że jednak będziemy - przyjmiecie z pustymi rękami, bo nie wiem czy dam radę coś przygotować?

(05-09-2019, 16:49)krzysztof1970 napisał(a): Roman bez Was to co to za zlot by był. Super!!!!!!!

Romek, Wasze winogronka najlepsze!!!
Obiecuja kisty nosić :D
*****\\\\   ///*************l***********§*********[]
*****(  @ @ )***********oooooo*****(bul,bul)*****[%%]
--oOOo-(_)-oOOo----->****grono*****(ooooooo)****[%%]
------O-----O--------********ooo******(ooooooo)****[%%]
pozdrawia Castleman*******o********(ossad)*****[%%]
Odpowiedz
Krzysiek, a Gayo Aceh manual brew wchodzi w grę? To może dojechałbym szybciej... ?
Odpowiedz
W oczekiwaniu na jutrzejsze zawędzanie "wysowskie"
Gdyby ktoś pytał o to jasno zielone to czosnek niedźwiedzi. Reszty nie zdradzę.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(30-08-2019, 10:24)GENERAL AIDID napisał(a): Monika, poczekaj, jak trzeba będzie wynajmować stadion narodowy na zlot. To dopiero będzie małokameralnie.

(06-09-2019, 21:09)tata1959 napisał(a): W oczekiwaniu na jutrzejsze zawędzanie "wysowskie"
Gdyby ktoś pytał o to jasno zielone to czosnek niedźwiedzi. Reszty nie zdradzę.

Serki wędzone!  :slinka:
Odpowiedz
Nooooooo, ale za to ryb wędzonych nie będzie w tym roku.... ale za to......... Huh

Odpowiedz
Monika co do serków wędzonych to właśnie wędzę oscypki na zlot.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz

Skocz do: