Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WSZELKIE uwagi do KONKURSÓW!
Cytat:Wysłane przez neidi
Co do konkursu mniszkowego etykietkowego to ile można nadesłać etykieteK?

Słuszna uwaga - już edytuje opis konkursu.
1 etykietke można.
Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie konkursu mniszkowego.

To jak to ma być z tym rozmiarem 90/100 mm - bo jak na razie to wszystkie etykietki są chyba większe -i rozumiem to bo na etykietce 90/100 mało troszkę miejsca.
Odpowiedz
OK Neidi, kasujemy ten punkt regulaminu, który tyczy się wymiaru etykiety.
Pamiętać musicie jedynie o minimalnej rozdzielczości plików oryginalnych (min. 200 dpi). Oczywiście zamieszczając wzór etykiety na forum dostosowujecie go do wymagań forum.
Pozdro.
Odpowiedz
Jaki powienien byc rozmiar nadruku na korki?
Odpowiedz
Korek ma wymiary 22x 38mm .
Nadruk nie może być większy.
Wskazany jest mniejszy.
Pzdr.
Odpowiedz
Czyli plik nie moze byc wiekszych rozmiarów? Czy to pozniej przy tworzeniu ulegnie zmniejszeniu? Czy maxymalna przestrzen od razu jest okreslona na powiedzmy wys 35mm a szerokosc 65mm i w takim pliku musze tworzyc?
Odpowiedz
Czy w konkursie "Etykieta na miód pitny" celowo nie jest zaznaczone, że można zamieszczać tylko jedną etykietę?
Odpowiedz
Już poprawiłem ;) można tylko jedną.
Odpowiedz
Mam jedną sugestię. Czy nagrody w konkursach mogłyby być bardziej praktyczne? Przykładowo balony 5,10 litrów, drożdże aktywne, zestawy butelek, dobre korki, książki o uprawie winorośli itp. Ostatnie nagrody raczej nadają się, co najwyżej, do postawienia na półce niż do użytku. To jest oczywiście moje prywatne zdanie w tej kwestii. Cenię marG'a za organizowanie konkursów i w żadnym wypadku go nie atakuję. Przedstawiam tylko moja drobną uwagę.
Pozdrawiam,
Marek
Odpowiedz
Są też nagrody bardziej praktyczne. Balony się już zdarzały i nawet LEJEK był kiedyś ;)

Czasem przy takim "lekkim" konkursie jak fotograficzny pozwalamy sobie na żartobliwe podejście do nagród , które mają być swoistym wyróżnieniem i pamiątką ;) Nie tylko przedmiotem domowego użytku

Dla pocieszenie powiem ze zakupiona już została beczka dębowa i myślimy nad poważnym tematem konkursu, w którym to będzie ona stanowiła główna nagrodę.

Przy okazji dzięki za wyrażenie swojej opinii, oby więcej takich forumowiczów było.
Pozwoli nam to robić jeszcze lepsze konkursy ;)

Sugestie JAKIE to konkursy by mogły być też są mile widziane.

Pzdr.
Odpowiedz
Czy w konkursie na zdjęcie o tematyce winiarskiej zdjęcie może być obrabiane w programach graficznych czy ma być zupełnie "czyste"?
Pozdrawiam

EDIT: No to jak ma być? ;D
Odpowiedz
Pięć dni minęło i nic, odpowiedzi nie ma. Ponawiam więc pytanie.

Misio
Odpowiedz
Ooo to i ja zapytam: czy to ma byc zdjecie humorystyczne czy artystyczne:>
Odpowiedz
Misio, sorry - nie zauważyłem tego pytania wcześniej. Głos decydujący ma MarG, ale dla mnie zdjęcie to zdjęcie. Wiele zdjęć nieumiejętnie "poprawianych" traci na wartości, są też doskonałe, które przemawiają jedynie dzięki efektom. W klasycznej fotografii była solaryzacja, izohelia, pseudosolaryzacja i nikt tego nie zabraniał. Zresztą programem graficznym można fotę podciągnąć tak, że nikt nie pozna, że była korygowana. Jak więc zakazywać tego, czego nie da się sprawdzić?
Odpowiedz
Bardziej chodziło mi o to, czy może to być jakiś pic na wodę czyli taki trochę śmieszny fotomontaż, bo mam pewien pomysł. Czy można zrobić jakiś kolaż z kilku zdjęć czy raczej chodzi o fotografię "tradycyjną".
Odpowiedz
I znioslbym jeszcze ograniczenie jednego zdjecia. Nie da sie wybrac jednego:) Moze umowmy sie ze jeden uzytkownik moze wygrac tylko jedna nagrode:) A zdjec wstawic np 5 :)
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Misio
Czy w konkursie na zdjęcie o tematyce winiarskiej zdjęcie może być obrabiane w programach graficznych czy ma być zupełnie "czyste"?
Pozdrawiam

EDIT: No to jak ma być? ;D

Sorki za zwłokę w odpowiedzi, umknęło mi pytanie;)

Dopuszczamy dowolne zdjęcie - jak chcesz to obrabiaj - ilość poprawek zaelży od Twojego sumienia :lol:

Cytat:Wysłane przez Misio
Bardziej chodziło mi o to, czy może to być jakiś pic na wodę czyli taki trochę śmieszny fotomontaż, bo mam pewien pomysł. Czy można zrobić jakiś kolaż z kilku zdjęć czy raczej chodzi o fotografię "tradycyjną".

Możesz zrobic co tam CI do głowy przyjdzie byle w temacie;)

Cytat:Wysłane przez mamcar
I znioslbym jeszcze ograniczenie jednego zdjecia. Nie da sie wybrać jednego. Moze umowmy sie ze jeden uzytkownik moze wygrac tylko jedna nagrode A zdjec wstawic np 5

NIE zgadzam się.
Będa na pewno jeszcze inne konkursy fotograficzne, tam będzie również mozna się wykazać wspanialymi zdjęciami.
Nie chciałbym aby konkurs został zdominowany przez jednego - kilku forumowiczów którzy zrobili kilka wspaniałych zdjęć.
JEDNO i koniec :tuptup:
Odpowiedz
To mi jeszcze odpowiedz: czy to ma byc zdjecie humorystyczne czy artystyczne:>
Odpowiedz
Mamcar - najlepiej jakbyś zrobił artystyczne humorystyczne, ja przynajmniej mam taki zamiar. Rzeczywiście trochę szkoda, że tylko jedno zdjęcie można zamieścić ale z drugiej strony ma to dużo zalet. Bój się bo już ładuję baterie do aparatu, tylko jeszcze się muszę nauczyć pstrykać.:)

Pozdrawiam
Misio
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez mamcar
To mi jeszcze odpowiedz: czy to ma byc zdjecie humorystyczne czy artystyczne:>

Pozwól że zacytuję sam siebie ;)

".... NAJLEPSZE ZDJĘCIE ZWIĄZANE Z WINIARSTWEM..."

wszystko na temat :big:
Odpowiedz
Myslę, że Pozlotowy (Krakowski) Konkurs Butelek Ozdobnych, Konkurs win musujących oraz Nazwy naszych napitków możena z powodzeniem odszpilić. Nie widzę większego sensu aby wisiały na górze, skoro od długiego czasu nic się w nich nie dzieje i nie cieszą sie powodzeniem. Druga sprawa, na koncie konkursowym jest około 1200zł, myślę, że przydałby się jakiś nowy konkursik, albo nawet dwa (aby wszyscy mogli wziąć udział, a nie np tylko literaci czy fotograficy).
Pozdrawiam,
Marek
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez emto
Druga sprawa, na koncie konkursowym jest około 1200zł, myślę, że przydałby się jakiś nowy konkursik, albo nawet dwa (aby wszyscy mogli wziąć udział, a nie np tylko literaci czy fotograficy).
Pozdrawiam,
Marek

to konkurs musiałby być z polityki lub medycyny - WSZYSCY Polacy się na tym znają :diabelek:
Odpowiedz
Przygotowujemy z Rafaellem 2 konkursy. Niebawem ogłosimy pierwszy :)
Odpowiedz
Przepraszam, ale kiedy zakończy się konkurs winno-kulinarny ??

Może nie cieszy się dużym zainteresowaniem, lecz dla uczestników jest naprawdę ważny i paznokcie są już obgryzione do krwi podczas oczekiwania na sondę !!!
Odpowiedz
Jak widać po liczbie głosujących wakacje to nie najlepszy czas na sondy ,chyba że się mylę.
Odpowiedz

Skocz do: