Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiśniówka na rumie
Witam!

Szukam przepisu na wiśniówkę na rumie. Kupiłem kiedyś taką i bardzo mi smakowała (nie była jednak domowej roboty, tylko zdaje się, z Nalewek Świata czy jakoś tak). I w związku z tym pytanie: czy ktoś robił i by chciał podzielić się przepisem? Gdzie i kiedy dodaje się ten rum? Czy sens jest mieszać gotową już wiśniówkę z rumem?

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
Teraz już za późno, bo nie ma świeżych wiśni, więc odpada nastaw z wiśni zalanych rumem. Możesz gotową już nalewkę na wiśniach dosmaczyć rumem, to zawsze ma sens.
Odpowiedz
Wiśnie mrożone można zakupić w marketach bez problemu, ale jakoś nie widzę wiśniówki na samym rumie. Dosmaczona rumem (jak wyżej pisze Frida) na pewno będzie ciekawa.
Odpowiedz
Dosmaczona. Ładne słowo :). Jak taki proces wygląda, rozumiem, że po prostu dolewa się rumu do wiśniówki. Zastanawiam się tylko, jakiego (jasny, ciemny) i w jakich proporcjach? :)
Odpowiedz
Robiłem wiśnie na rumie samym; jest za lekkie. Dosmaczanie dla mnie też mija się z celem, no chyba że rum jest 60% tzw. Um, nie jestem pewny czy jeszcze gdzieś się da go dostać; w Polsce chyba nie.
Możesz spróbować dolać rumu ciemnego; pogłębi kolor, ale smak hmmm na bank rozrzedzisz smak wiśniowy, a czy dodasz aromatu rumowego wątpliwe.

Pozdrawiam
Maciej
Odpowiedz
W Lidl'u jest austriacki Stroh zabutelkowany dla Lidl'a. 80%, przyjemny aromat, 40zł za 500ml.
Odpowiedz
Dziękuje za rady, ale nadal nie wiem, jak się do tego zabrać. Czy do dosmaczania nalewki, czy do wykorzystania rumu w nowym sezonie :).
Odpowiedz
Lubię niektóre nalewki przyprawione rumem, np. wiśnie, czarna porzeczka, jeżyny ... Do wyklarowanej już nalewki dodaję od 50 do 100 ml rumu na 1l nalewki. Najczęściej używam biały bacardi.
Odpowiedz
Frida, czemu biały ? Żeby koloru nie zmienić, czy to też kwestia smaku, poprawia go jakoś albo zmienia ?
Ja do Gruszkówki i Pigwówki też dodaję rum, ale ciemny. Do innych nigdy nie dodawałem, nie chciałem zepsuć naturalnego smaku z owoców.
Odpowiedz
Rum rumowi nierówny. Jeden ma smak delikatny inny palący i zdecydowany. Rum z Lidla (biały) ma dla mnie zdecydowany aromat. 2 lata temu dodałem go zbyt dużo i "zakrył" aromat wiśni w nalewce.
Odpowiedz
Dlaczego biały? Ten rum lubię w nalewkach najbardziej, dobrze sie z nimi komponuje i po kilku miesiącach leżakowania nie jest wyczuwalny osobno, lecz tworzy harmonijny smak i aromat.
Odpowiedz
Miesiąc temu dodałem do swojej wiśniówki rumu brązowego "Rebellion" w stosunku 1 część rumu na 4 wiśniówki. Dziś spróbowałem nalewki - wyszła wyśmienita! Rum i wiśniówka przegryzły się i teraz nawzajem uzupełniają swój smak, sam eliksir zaś jest trochę innego koloru (jaśniejszy i pod światło wpada w czerwonobrązowy) niż oryginalna nalewka. Tak więc bardzo polecam dosmaczanie rumem, tylko żeby zachować umiar :).

Skocz do: